Boys 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Liam Dawson02/05/05Ripley 3:00.93  222 40.591:25.212:23.32
2.Jake Hotham19/12/05Chesterfield 3:01.12  221 42.121:25.892:22.71
3.Kian Mills21/01/05Rykneld 3:02.12  218 38.201:24.922:25.08
4.Nicholas Skinner19/02/06Co Derby 3:02.86  215 41.261:28.152:23.65
5.Samuel Prince27/01/05Buxton 3:02.96  215 42.151:29.222:23.15
6.Joshua Insley18/03/05Swadlincote 3:03.81  212 38.901:27.262:22.95
7.James Wright28/08/05Ilkeston 3:14.34  179 40.841:30.672:31.24
8.Reuben Mason16/02/05Co Derby 3:14.50  179 45.591:35.372:32.32
9.Malachy Watt02/06/06Etwall 3:19.70  165 46.421:33.972:36.84
10.Joshua Saddington11/07/06Swadlincote 3:23.77  155 47.251:39.312:40.16
11.Patrick Welsh06/05/05DerbyPhoenix 3:24.64  153 46.241:33.252:38.92
12.Archie Heron18/09/06Co Derby 3:30.18  141 49.601:42.692:46.00
13.Frederick Buckingham19/06/06Long Eaton 3:30.24  141 48.941:42.142:41.87
 Reian Ward26/12/05Co Derby DQ T 3L       
 Sebastian Lee22/02/06Co Derby DQ T 3L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Brandon Hotham06/01/04Chesterfield 2:39.60  324 36.221:18.682:05.40
2.Jacob Whittle25/09/04Ripley 2:42.09  309 35.791:15.972:04.93
3.John-Petre Vassilev-Ne18/02/04Co Derby 2:43.08  303 35.651:17.632:05.03
4.Samuel Brookes17/02/04BelperMarlin 2:43.36  302 36.101:17.432:07.05
5.Samual Nicholls08/07/04Chesterfield 2:47.66  279 37.511:22.962:11.92
6.Tobey Baker07/01/04Chesterfield 2:51.35  261 38.101:24.832:14.18
7.Nat Miller-Walters21/06/04Co Derby 2:53.30  253 39.991:25.822:16.79
8.James Walker06/04/04Co Derby 2:53.79  251 37.911:22.422:15.66
9.Harrison Casey03/01/04Eckington 2:53.83  250 37.431:23.422:13.46
10.Thomas Brompton15/08/04Co Derby 2:54.03  249 38.691:23.472:17.44
11.Daniel Parkes02/03/04DerbyPhoenix 2:56.88  238 38.551:21.682:17.47
12.Max Morris24/01/04Co Derby 3:00.82  222 41.421:25.872:25.00
 Joseph Searby13/01/04Long Eaton DQ SA 2L       
 Luke Witten21/08/04Long Eaton DQ SL 2L       
 Benjamin Tipping18/06/04Long Eaton DQ T 3L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley Evans11/02/03Long Eaton 2:36.85  341 34.051:16.482:03.02
2.Danny Skinner22/04/03Co Derby 2:38.36  331 33.591:13.552:00.62
3.Ernie Cresswell26/11/03DerbyPhoenix 2:45.20  292 37.411:19.842:08.01
4.Kynan Wong18/06/03Ilkeston 2:45.77  289 37.671:20.192:08.42
5.Samuel Littler05/09/03Etwall 2:45.80  289 38.061:21.642:10.29
6.Dean Smith16/08/03BelperMarlin 2:46.07  287 39.791:22.302:12.38
7.Adam Banks29/09/03Etwall 2:47.06  282 37.061:20.832:11.35
8.Donal Hay29/12/03Co Derby 2:59.37  228 37.261:21.342:17.42
9.George Edwards02/11/03Chesterfield 2:59.64  227 38.441:27.172:20.54
10.Daniel Waterfall18/11/03BelperMarlin 3:00.82  222 42.331:31.052:22.63
11.Joshua Wheeler08/01/03Ripley 3:02.55  216 42.521:28.152:24.51
12.Isaac Helps11/12/03Rykneld 3:03.70  212 41.851:27.232:24.33
13.Jason Mejia04/07/03Chesterfield 3:05.42  206 39.061:29.992:24.87
14.Corran Parsons02/05/03Chesterfield 3:05.96  204 44.491:34.052:23.65
15.Mackenzie King25/10/03Co Derby 3:05.97  204 41.431:30.452:25.46
16.Joseph Simkin20/12/03Swadlincote 3:14.04  180 43.761:33.822:31.62
 Joe Bagley21/09/03Swadlincote DQ T 2L       
 Howie Barden10/03/03BelperMarlin DQ T 3L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Casper Raynard08/06/02BelperMarlin 2:25.40  428 33.431:11.711:55.05
2.William Brookes04/03/02BelperMarlin 2:25.80  425 32.201:09.001:53.06
3.Joel Muir22/04/02Co Derby 2:32.71  369 31.991:11.051:56.72
4.Thomas Wyatt24/02/02DerbyPhoenix 2:37.40  337 34.051:14.212:03.72
5.Jack Price14/02/02Chesterfield 2:43.56  301 37.411:19.952:08.05
6.Evan-Ross Coggins25/03/02Co Derby 2:45.67  289 37.761:20.802:08.39
6.Alex Norris22/03/02Chesterfield 2:45.67  289 36.711:22.822:09.12
8.Benjamin Webster04/10/02Long Eaton 2:47.42  280 36.651:18.542:08.99
9.Ryan Horobin26/11/02BelperMarlin 2:48.69  274 37.041:23.102:10.96
10.Matthew Barrett14/08/02Matlock 2:49.07  272 37.411:20.472:12.32
11.Henry Francis19/12/02Co Derby 2:57.62  235 38.601:23.982:18.40
 Benjamin Wells15/09/02Swadlincote DQ SL 2L       
 Thomas Burch02/12/02Matlock DQ SL 6L       
 Ethan Billinge22/01/02Co Derby DQ T 4L       

Disqualification Codes

UP