Boys 15 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie Palmer16/03/01Ilkeston 2:20.95  470 31.471:07.571:49.29
2.Toby Arnold29/12/01Etwall 2:22.99  450 30.991:07.931:50.60
3.Campbell Stephen04/06/01Co Derby 2:25.79  425 33.451:11.591:52.16
4.Ryan Huddart08/03/01Rykneld 2:31.68  377 32.251:10.091:56.76
5.Jensen Hulbert18/07/01Co Derby 2:34.58  356 32.471:12.211:59.04
6.Harry Thomson31/01/01Swadlincote 2:35.53  350 35.111:16.182:01.49
7.Scott Shelton15/11/01DerbyPhoenix 2:36.03  346 34.481:15.632:00.17
8.Theo Hamilton24/07/01Long Eaton 2:37.47  337 34.981:14.112:03.78
9.Jaspar Williams29/04/01Co Derby 2:37.87  334 33.511:14.842:01.28
10.Jason Lockwood22/04/01BelperMarlin 2:41.74  311 35.331:15.652:04.30
11.Cameron Haynes03/06/01BelperMarlin 2:45.01  293 33.411:17.612:07.62

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Gregory Butler31/12/00Co Derby 2:15.07  534 30.391:05.801:43.36
2.James Webster19/09/00Long Eaton 2:28.45  402 34.321:14.141:54.92
3.Harry Street10/02/00Chesterfield 2:32.48  371 32.601:14.221:56.64
4.Charlie Grimsley29/06/00Dronfield 2:32.98  368 32.191:09.431:57.01
5.Joshua Bestwick10/04/00Long Eaton 2:35.51  350 31.511:14.552:00.35
6.Edmund Spink25/01/00Co Derby 2:36.29  345 31.501:13.601:59.20
7.Reece Allen06/12/00Dronfield 2:37.36  338 35.331:15.892:01.76
8.William Wright02/09/00Ilkeston 2:38.50  330 31.521:13.292:03.11
 Joshua Beech14/02/00Long Eaton DQ S 4L       

Disqualification Codes

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Gregory Butler31/12/00Co Derby 2:15.07  534 30.391:05.801:43.36
2.Charlie Palmer16/03/01Ilkeston 2:20.95  470 31.471:07.571:49.29
3.Toby Arnold29/12/01Etwall 2:22.99  450 30.991:07.931:50.60
4.Campbell Stephen04/06/01Co Derby 2:25.79  425 33.451:11.591:52.16
5.James Webster19/09/00Long Eaton 2:28.45  402 34.321:14.141:54.92
6.Ryan Huddart08/03/01Rykneld 2:31.68  377 32.251:10.091:56.76
7.Harry Street10/02/00Chesterfield 2:32.48  371 32.601:14.221:56.64
8.Charlie Grimsley29/06/00Dronfield 2:32.98  368 32.191:09.431:57.01
9.Jensen Hulbert18/07/01Co Derby 2:34.58  356 32.471:12.211:59.04
10.Joshua Bestwick10/04/00Long Eaton 2:35.51  350 31.511:14.552:00.35
11.Harry Thomson31/01/01Swadlincote 2:35.53  350 35.111:16.182:01.49
12.Scott Shelton15/11/01DerbyPhoenix 2:36.03  346 34.481:15.632:00.17
13.Edmund Spink25/01/00Co Derby 2:36.29  345 31.501:13.601:59.20
14.Reece Allen06/12/00Dronfield 2:37.36  338 35.331:15.892:01.76
15.Theo Hamilton24/07/01Long Eaton 2:37.47  337 34.981:14.112:03.78
16.Jaspar Williams29/04/01Co Derby 2:37.87  334 33.511:14.842:01.28
17.William Wright02/09/00Ilkeston 2:38.50  330 31.521:13.292:03.11
18.Jason Lockwood22/04/01BelperMarlin 2:41.74  311 35.331:15.652:04.30
19.Cameron Haynes03/06/01BelperMarlin 2:45.01  293 33.411:17.612:07.62
 Joshua Beech14/02/00Long Eaton DQ S 4L       

Disqualification Codes

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kyle Swannick08/04/99Co Derby 2:15.09  534 30.671:05.101:44.81
2.William Foster18/12/98Ilkeston 2:24.07  440 31.541:07.581:51.49
3.Joel Hudson15/05/97Chesterfield 2:26.27  421 31.621:09.631:52.55
4.Joshua Horobin10/12/99BelperMarlin 2:27.04  414 30.041:10.441:51.63

20 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kevin Wallbank23/03/96Long Eaton 2:05.73  662 25.991:00.081:36.49
2.Samuel Pearson20/08/96Long Eaton 2:13.58  552 28.891:03.251:42.36
3.Kieran Townsend28/03/95Buxton 2:28.80  399 30.991:09.581:53.74

Open Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kevin Wallbank23/03/96Long Eaton 2:05.73  662 25.991:00.081:36.49
2.Samuel Pearson20/08/96Long Eaton 2:13.58  552 28.891:03.251:42.36
3.Gregory Butler31/12/00Co Derby 2:15.07  534 30.391:05.801:43.36
4.Kyle Swannick08/04/99Co Derby 2:15.09  534 30.671:05.101:44.81
5.Charlie Palmer16/03/01Ilkeston 2:20.95  470 31.471:07.571:49.29
6.Toby Arnold29/12/01Etwall 2:22.99  450 30.991:07.931:50.60
7.William Foster18/12/98Ilkeston 2:24.07  440 31.541:07.581:51.49
8.Campbell Stephen04/06/01Co Derby 2:25.79  425 33.451:11.591:52.16
9.Joel Hudson15/05/97Chesterfield 2:26.27  421 31.621:09.631:52.55
10.Joshua Horobin10/12/99BelperMarlin 2:27.04  414 30.041:10.441:51.63
11.James Webster19/09/00Long Eaton 2:28.45  402 34.321:14.141:54.92
12.Kieran Townsend28/03/95Buxton 2:28.80  399 30.991:09.581:53.74
13.Ryan Huddart08/03/01Rykneld 2:31.68  377 32.251:10.091:56.76
14.Harry Street10/02/00Chesterfield 2:32.48  371 32.601:14.221:56.64
15.Charlie Grimsley29/06/00Dronfield 2:32.98  368 32.191:09.431:57.01
16.Jensen Hulbert18/07/01Co Derby 2:34.58  356 32.471:12.211:59.04
17.Joshua Bestwick10/04/00Long Eaton 2:35.51  350 31.511:14.552:00.35
18.Harry Thomson31/01/01Swadlincote 2:35.53  350 35.111:16.182:01.49
19.Scott Shelton15/11/01DerbyPhoenix 2:36.03  346 34.481:15.632:00.17
20.Edmund Spink25/01/00Co Derby 2:36.29  345 31.501:13.601:59.20
21.Reece Allen06/12/00Dronfield 2:37.36  338 35.331:15.892:01.76
22.Theo Hamilton24/07/01Long Eaton 2:37.47  337 34.981:14.112:03.78
23.Jaspar Williams29/04/01Co Derby 2:37.87  334 33.511:14.842:01.28
24.William Wright02/09/00Ilkeston 2:38.50  330 31.521:13.292:03.11
25.Jason Lockwood22/04/01BelperMarlin 2:41.74  311 35.331:15.652:04.30
26.Cameron Haynes03/06/01BelperMarlin 2:45.01  293 33.411:17.612:07.62
 Joshua Beech14/02/00Long Eaton DQ S 4L       

Disqualification Codes

UP