Boys 10/14 Yrs 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jake Hotham19/12/05Chesterfield 2:39.47  241 35.651:16.571:59.28
2.Liam Dawson02/05/05Ripley 2:39.84  240 35.991:17.642:00.48
3.Nicholas Skinner19/02/06Co Derby 2:40.48  237 36.851:19.422:02.48
4.Matthew Dunnachie28/09/05Rykneld 2:40.61  236 36.951:18.752:02.00
5.Samuel Prince27/01/05Buxton 2:40.69  236 37.371:18.992:01.04
6.Kian Mills21/01/05Rykneld 2:42.57  228 36.291:19.442:02.55
7.Lewis Brown24/09/05Ilkeston 2:43.29  225 37.831:20.172:02.96
8.Sebastian Lee22/02/06Co Derby 2:46.01  214 38.741:22.642:07.07
9.Reuben Mason16/02/05Co Derby 2:46.59  212 38.101:21.482:05.41
10.Connor Thorpe14/01/05Eckington 2:49.58  201 37.931:21.502:07.21
11.Albert Jackson06/09/05BelperMarlin 2:49.74  200 38.551:22.712:07.14
12.James Wright28/08/05Ilkeston 2:55.01  183 38.711:24.582:11.97
13.Callum Sorrell-Wornes29/01/05Chesterfield 2:55.73  180 39.661:24.632:11.73
14.Harvey Wolfenden16/05/05Matlock 2:56.69  177 39.371:25.342:12.98
15.Oliver Makepeace25/10/05Etwall 2:56.89  177 40.851:27.502:15.56
16.Patrick Welsh06/05/05DerbyPhoenix 2:59.19  170 41.411:27.952:13.71
17.Louis Ecob06/03/06Buxton 3:06.27  151 41.861:30.152:20.30
18.Joshua Saddington11/07/06Swadlincote 3:07.03  149 41.301:31.432:21.80
19.Jack Simkin15/04/05Swadlincote 3:12.74  137 43.921:35.872:25.97
20.Frederick Buckingham19/06/06Long Eaton 3:16.17  129 -2:29.18-
21.Noah Tannahill12/09/06Ripley 3:16.56  129 43.281:34.932:27.17
22.Phoenix Muir28/08/05Co Derby 3:17.15  128 46.471:38.652:29.60
23.William Baxter18/03/05Long Eaton 3:20.40  121 44.111:36.382:29.83
24.Rory Batchelor10/04/05Long Eaton 3:20.61  121 45.561:37.102:30.35
25.Philip Lamb01/05/06BelperMarlin 3:21.88  119 45.011:37.592:31.50

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.John-Petre Vassilev-Ne18/02/04Co Derby 2:21.48  346 33.301:09.741:46.64
2.Jacob Whittle25/09/04Ripley 2:22.52  338 32.511:09.501:46.48
3.Brandon Hotham06/01/04Chesterfield 2:23.72  330 33.741:11.091:49.10
4.Samuel Brookes17/02/04BelperMarlin 2:26.12  314 33.551:11.771:50.41
5.Samual Nicholls08/07/04Chesterfield 2:26.85  309 33.641:10.921:49.10
6.Max Morris24/01/04Co Derby 2:29.60  293 34.691:13.041:52.32
7.Thomas Brompton15/08/04Co Derby 2:31.49  282 34.191:13.551:53.57
8.Tobey Baker07/01/04Chesterfield 2:32.19  278 34.781:14.771:54.40
9.Nat Miller-Walters21/06/04Co Derby 2:34.51  266 36.771:16.531:56.58
10.Harvey Box01/10/04Co Derby 2:44.14  221 37.631:20.762:04.05
11.Edward Archer24/06/04Ashbourne 2:50.85  196 38.961:23.102:07.96
12.Joel Tannahill18/04/04Ripley 2:51.75  193 39.401:23.762:09.68
13.Finlay Moss19/01/04Long Eaton 2:54.06  186 39.181:24.252:10.70
14.Benjamin Tipping18/06/04Long Eaton 3:06.31  151 39.571:29.032:18.18
15.Joseph Searby13/01/04Long Eaton 3:07.35  149 41.411:30.342:21.52

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley Evans11/02/03Long Eaton 2:16.25  387 31.661:06.791:41.62
2.Danny Skinner22/04/03Co Derby 2:20.25  355 32.231:08.771:45.29
3.Adam Banks29/09/03Etwall 2:24.50  325 34.131:11.831:49.76
4.Dean Smith16/08/03BelperMarlin 2:27.52  305 35.091:13.371:52.15
5.Samuel Littler05/09/03Etwall 2:29.43  294 35.091:14.091:54.35
6.George Edwards02/11/03Chesterfield 2:30.06  290 34.981:13.901:52.45
7.Howie Barden10/03/03BelperMarlin 2:30.90  285 33.691:12.731:53.88
8.Joe Bagley21/09/03Swadlincote 2:31.00  284 34.611:12.381:51.48
9.Harvey Sands22/05/03Eckington 2:35.53  260 34.661:14.941:55.95
10.Joshua Wheeler08/01/03Ripley 2:37.17  252 36.121:17.331:57.23
11.Kynan Wong18/06/03Ilkeston 2:37.29  252 34.191:13.161:55.54
12.Corran Parsons02/05/03Chesterfield 2:40.69  236 37.181:18.592:00.31
13.Mackenzie King25/10/03Co Derby 2:44.92  218 36.961:19.752:04.33
14.Samuel Marsh08/04/03BelperMarlin 2:46.11  214 36.581:18.812:02.90
15.Alexander Holt06/09/03DerbyPhoenix 2:46.99  210 36.531:19.352:03.84
16.Isaac Helps11/12/03Rykneld 2:47.56  208 39.811:23.892:07.55
 Jason Mejia04/07/03Chesterfield DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Casper Raynard08/06/02BelperMarlin 2:09.09  456 31.211:04.211:37.64
2.Ethan Billinge22/01/02Co Derby 2:09.26  454 31.511:04.761:37.78
3.William Brookes04/03/02BelperMarlin 2:10.93  437 31.491:04.511:38.47
4.Thomas Wyatt24/02/02DerbyPhoenix 2:11.47  431 31.401:05.651:39.03
5.Benjamin Wells15/09/02Swadlincote 2:19.99  357 33.021:08.771:44.79
6.Joel Muir22/04/02Co Derby 2:20.93  350 33.381:10.191:46.30
7.Alex Norris22/03/02Chesterfield 2:24.46  325 32.851:09.611:47.47
8.Evan-Ross Coggins25/03/02Co Derby 2:26.03  315 33.291:10.571:49.05
9.Thomas Burch02/12/02Matlock 2:27.62  305 33.601:10.911:49.29
10.Benjamin Webster04/10/02Long Eaton 2:30.60  287 33.301:10.561:50.39
11.Charles Scotcher31/03/02Ashbourne 2:30.94  285 33.161:09.861:49.70
12.Henry Francis19/12/02Co Derby 2:34.16  267 36.581:17.001:57.19
13.Lewis Tipping15/10/02Long Eaton 2:36.52  255 34.891:14.901:57.20
14.Ryan Horobin26/11/02BelperMarlin 2:39.62  241 35.631:18.372:01.72
 Iain Macpherson13/08/02Co Derby DQ T 7L       

Disqualification Codes

UP