Mens MC 10/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jake Hotham19/12/05Chesterfield 3:31.00  186 49.981:44.092:38.70
2.Samuel Prince27/01/05Buxton 3:34.36  177 51.521:46.962:41.30
3.Lewis Brown24/09/05Ilkeston 3:34.92  176 49.771:45.612:41.35
4.Reuben Mason16/02/05Co Derby 3:36.76  171 52.211:48.032:43.83
5.Ben Atkinson22/09/05Co Derby 3:37.93  168 53.381:48.952:43.06
6.Matthew Dunnachie28/09/05Rykneld 3:39.05  166 49.581:47.462:44.89
7.Joshua Insley18/03/05Swadlincote 3:42.63  158 53.271:51.372:48.52
8.Sebastian Lee22/02/06Co Derby 3:43.33  157 52.501:51.382:48.57
9.Oliver Makepeace25/10/05Etwall 3:48.28  147 53.141:52.032:51.27
10.Joshua Saddington11/07/06Swadlincote 3:49.15  145 52.731:52.642:54.73
11.Edward Carroll07/03/06Ashbourne 3:51.41  141 52.501:51.602:53.14
12.Frederick Buckingham19/06/06Long Eaton 3:52.75  138 55.491:58.282:57.46
13.Malachy Watt02/06/06Etwall 3:52.79  138 53.461:55.162:54.89
14.Sky Torrington21/12/05Long Eaton 3:58.48  128 55.481:57.572:59.00
15.Phoenix Muir28/08/05Co Derby 4:03.45  121 55.951:59.203:02.62
16.Jack Simkin15/04/05Swadlincote 4:04.51  119 58.862:00.343:03.41
 Nicholas Skinner19/02/06Co Derby DNF       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Brandon Hotham06/01/04Chesterfield 3:00.01  299 39.791:27.032:14.90
2.Tobey Baker07/01/04Chesterfield 3:13.74  240 44.031:34.402:24.16
3.Nat Miller-Walters21/06/04Co Derby 3:17.09  228 45.731:35.472:27.64
4.Harrison Casey03/01/04Eckington 3:18.86  222 44.511:35.462:28.86
5.James Walker06/04/04Co Derby 3:29.76  189 48.661:43.682:37.61
6.Thomas Brompton15/08/04Co Derby 3:41.92  160 52.561:49.712:47.08
7.Luke Witten21/08/04Long Eaton 3:44.73  154 51.731:51.752:49.30
8.Finlay Moss19/01/04Long Eaton 3:46.74  150 51.071:48.332:48.57
9.Elliot Poplar13/10/04BelperMarlin 3:48.73  146 53.661:52.732:52.32
10.Joseph Searby13/01/04Long Eaton 3:50.53  142 53.941:53.712:53.36
 Rory Knowles12/05/04Etwall DQ T 7L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley Evans11/02/03Long Eaton 3:01.66  291 39.411:27.122:16.89
2.Danny Skinner22/04/03Co Derby 3:03.29  284 40.791:27.532:15.73
3.Joe Bagley21/09/03Swadlincote 3:12.80  244 41.901:33.112:25.12
4.Samuel Littler05/09/03Etwall 3:13.12  242 43.411:32.962:24.07
5.Dean Smith16/08/03BelperMarlin 3:14.71  236 46.121:36.522:26.13
6.Kynan Wong18/06/03Ilkeston 3:15.36  234 41.821:32.652:23.92
7.Adam Banks29/09/03Etwall 3:16.94  228 46.141:36.492:28.61
8.Corran Parsons02/05/03Chesterfield 3:18.27  224 45.211:36.052:22.20
9.Jack Hawksworth15/01/03Swadlincote 3:28.21  193 50.901:44.932:38.59
10.George Edwards02/11/03Chesterfield 3:29.27  190 46.941:41.212:35.54
11.Jacob Atkinson17/08/03Co Derby 3:29.31  190 48.411:41.582:35.68
12.Mackenzie King25/10/03Co Derby 3:36.56  172 51.021:45.682:41.99
13.Jeremy Ip08/11/03Etwall 3:37.13  170 46.892:39.603:37.13

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael Baxter09/01/02Swadlincote 2:47.80  370 38.381:21.312:05.06
2.Alex Norris22/03/02Chesterfield 2:48.79  363 38.331:22.532:06.19
3.Benjamin Wells15/09/02Swadlincote 2:51.59  346 39.641:24.102:08.33
4.Joel Muir22/04/02Co Derby 2:51.93  344 39.251:22.882:08.01
5.Casper Raynard08/06/02BelperMarlin 2:52.60  340 39.731:24.972:10.14
6.William Brookes04/03/02BelperMarlin 2:52.73  339 38.611:24.072:08.75
7.Evan-Ross Coggins25/03/02Co Derby 2:53.75  333 39.771:23.782:09.01
8.Ethan Billinge22/01/02Co Derby 2:59.00  304 41.041:27.032:13.08
9.Ryan Horobin26/11/02BelperMarlin 3:06.65  268 42.591:29.072:19.69
10.Benjamin Webster04/10/02Long Eaton 3:09.65  256 41.711:29.342:19.60
 Lewis Wright30/03/02Ilkeston DNC       

UP