Girls 10/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amber Downham26/01/05Chesterfield 2:41.06  405 37.201:18.152:00.13
2.Sarah Holmes05/03/05Rykneld 2:55.85  311 41.311:26.842:13.32
3.Alice Earl07/11/05Dronfield 3:01.33  284 41.081:26.712:16.26
4.Elizabeth Murray20/06/05Chesterfield 3:01.68  282 42.191:28.502:15.80
5.Alexia West05/06/05Co Derby 3:03.08  276 42.631:29.892:18.23
6.Poppy Mead07/05/05DerbyPhoenix 3:04.98  267 43.461:30.542:18.80
7.Betty Cresswell23/12/05DerbyPhoenix 3:05.93  263 42.091:28.272:17.75
8.Jasmine Shearer06/04/05Glossop 3:09.39  249 43.821:32.492:22.09
9.Ziyenne Shanker23/05/05Co Derby 3:10.10  246 45.571:34.292:24.26
10.Sophie Busby18/02/06DerbyPhoenix 3:12.75  236 44.881:33.932:24.19
11.Grace Fuller25/01/06Co Derby 3:13.25  234 46.461:37.452:28.25
12.Sophie Wells31/10/05Co Derby 3:16.04  224 45.671:36.792:28.06
13.Jessica Martin28/07/05DerbyPhoenix 3:16.05  224 46.381:36.532:27.14
14.Sophie Hotchkiss10/12/05Etwall 3:16.27  224 1:38.014:01.21-
15.Olivia Parkes13/05/06DerbyPhoenix 3:33.02  175 48.401:43.102:40.10
 Leah Burgin-Rawson12/03/05Ilkeston DQ T 1L       
 Delainey Cotton24/05/05Co Derby DQ T 3L       
 Phoebe Golton24/01/05Long Eaton DQ T 3L       
 Gracie Shepherd31/03/05Rykneld DQ T 5L       
 Jessica Grace28/12/05Co Derby DQ T 6L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Laini Cooper23/01/04Chesterfield 2:39.02  421 37.661:19.142:00.09
2.Mya Watt25/02/04Co Derby 2:42.65  393 37.621:19.022:01.56
3.Isobelle Moore09/09/04Chesterfield 2:43.56  387 39.551:21.882:04.38
4.Isabel Purgavie20/06/04DerbyPhoenix 2:44.06  383 39.231:20.642:02.88
5.Harmony Torrington20/04/04Long Eaton 2:45.62  373 38.391:20.152:03.33
6.Sophie Baker21/07/04Chesterfield 2:47.45  360 40.741:23.952:06.25
7.Lorna Straw12/01/04DerbyPhoenix 2:48.83  352 38.701:21.652:05.81
8.Harriet Bebbington11/07/04Long Eaton 2:49.64  347 38.261:21.162:06.44
9.Constance Vanes31/05/04Co Derby 2:51.02  338 41.331:24.682:08.42
10.Gabriella Robinson25/11/04Co Derby 2:53.08  326 41.571:26.242:10.86
11.Lucy Cadden29/10/04Swadlincote 2:58.80  296 41.651:27.442:14.97
12.Phoebe Barden17/10/04BelperMarlin 3:02.28  279 41.901:29.242:17.18
13.Rhiannon Foster15/09/04Buxton 3:03.09  276 45.041:32.142:19.73
14.Aimee Boucherat21/08/04Co Derby 3:06.80  260 43.891:32.362:22.22
15.Jolie Baker22/06/04BelperMarlin 3:08.38  253 44.331:33.782:23.17
 Alice Proudler09/07/04Etwall DQ T 4L       
 Madeline Dawkins Smith23/11/04Swadlincote DQ T 6L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mia Slevin02/04/03Etwall 2:20.04  617 33.471:08.611:44.39
2.Hollie Lynch23/10/03DerbyPhoenix 2:35.29  452 35.691:15.411:55.69
3.Lara Salt01/04/03Chesterfield 2:45.30  375 37.491:19.762:03.62
4.Rhiannon Clark21/03/03Swadlincote 2:45.43  374 37.631:22.172:08.13
5.Chloe Pearson22/06/03Long Eaton 2:49.21  349 38.721:21.092:04.87
6.Amelia Hibbs19/08/03Co Derby 2:49.36  348 40.201:23.902:07.95
7.Caitlin Oram20/08/03BelperMarlin 2:50.97  339 40.231:24.422:08.99
8.Isabella Askham22/01/03Long Eaton 2:53.27  325 40.851:25.012:09.63
9.Rebecca Ellis31/01/03BelperMarlin 2:53.69  323 40.581:24.742:11.53
10.Alisha Hurrell10/08/03Rykneld 2:55.98  311 41.881:26.542:12.35
11.Cerys Alton-Shardlow31/07/03Co Derby 3:02.86  277 44.811:32.422:19.73
12.Libby Kelly24/09/03Co Derby 3:06.56  261 42.361:30.162:19.10
 Nadia Williams08/03/03Co Derby DQ T 1L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alesia Sollaku04/01/02Long Eaton 2:25.33  552 33.541:09.451:47.19
2.Molly Cooper25/06/02Co Derby 2:28.92  513 34.021:11.461:50.53
3.Sophie Yendell06/04/02Co Derby 2:29.57  506 33.841:12.261:51.41
4.Naomi Dilley01/11/02Long Eaton 2:36.19  444 36.041:15.721:56.42
5.Lauren Clark16/09/02Co Derby 2:36.63  441 35.781:15.721:57.04
6.Chloe Foster24/11/02Buxton 2:37.24  435 38.011:18.241:58.38
7.Isobel Foster08/09/02Co Derby 2:38.57  425 37.571:17.621:58.26
8.Lana Dilks31/05/02Long Eaton 2:39.14  420 38.431:18.972:00.07
9.Abbie Hulbert27/10/02Co Derby 2:40.61  409 38.121:18.631:59.79
10.Emily Whitfield08/09/02Etwall 2:41.17  404 37.201:18.492:00.54
11.Aine O'Regan14/05/02Long Eaton 2:41.85  399 37.791:18.742:00.88
12.Rhiannon Owen08/12/02Co Derby 2:43.69  386 38.431:20.082:02.54
13.Catherine Hoyland16/02/02Rykneld 2:52.06  332 38.251:21.872:06.56
14.Zara Knowles01/10/02Etwall 2:56.81  306 40.541:25.012:11.04
15.Emily Nicholls10/12/02Chesterfield 3:01.33  284 42.611:29.482:16.02
 Rebecca Beech27/02/02Long Eaton DQ T 6L       
 Lucy Rantzen28/10/02BelperMarlin DQ T 7L       

Disqualification Codes

UP