Girls 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amber Downham26/01/05Chesterfield 2:42.33  423 35.941:16.372:05.25
2.Leah Burgin-Rawson12/03/05Ilkeston 2:52.68  351 39.121:22.352:15.21
3.Sarah Holmes05/03/05Rykneld 3:03.88  291 42.201:28.782:24.19
4.Poppy Mead07/05/05DerbyPhoenix 3:06.82  277 42.601:31.002:27.51
5.Gracie Shepherd31/03/05Rykneld 3:08.17  271 42.241:29.832:27.62
6.Elizabeth Murray20/06/05Chesterfield 3:10.10  263 43.491:29.622:28.68
7.Alexia West05/06/05Co Derby 3:12.19  254 46.731:34.182:34.39
8.Megan Crompton24/05/05Co Derby 3:13.81  248 42.691:31.302:31.68
9.Alexandra Shardlow18/07/05Co Derby 3:14.45  246 48.571:35.232:33.93
10.Alice Earl07/11/05Dronfield 3:14.57  245 46.061:30.002:32.59
11.Sophie Busby18/02/06DerbyPhoenix 3:15.37  242 45.231:35.522:33.64
12.Isabella Lester03/07/05Matlock 3:15.95  240 45.081:32.122:33.06
13.Ellie Buck08/11/05Co Derby 3:16.99  236 46.481:35.652:34.61
14.Amelia Twells17/01/05Etwall 3:17.47  235 48.451:38.262:33.43
15.Jesse Finlay02/08/05Eckington 3:18.85  230 45.411:37.152:34.91
16.Jessica Grace28/12/05Co Derby 3:21.62  220 46.221:37.682:34.43
17.Jasmine Shearer06/04/05Glossop 3:21.90  219 48.381:36.492:34.82
18.Sophie Hotchkiss10/12/05Etwall 3:23.05  216 46.701:36.532:37.69
19.Coralie Newman29/04/05Buxton 3:33.28  186 48.031:39.972:46.03
20.Hannah Crocker14/04/06Glossop 3:35.83  179 47.261:44.492:44.44
21.Ameilia Monteiro18/01/05Matlock 3:39.63  170 51.881:46.752:51.66
 Martha Buckler17/02/05Matlock DQ T 3L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mya Watt25/02/04Co Derby 2:42.50  421 36.421:16.572:05.27
2.Laini Cooper23/01/04Chesterfield 2:43.48  414 36.711:19.682:09.01
3.Gracie Dawes07/01/04Ripley 2:44.36  407 36.491:15.932:05.81
4.Harmony Torrington20/04/04Long Eaton 2:47.23  386 40.881:22.862:10.06
5.Sophie Baker21/07/04Chesterfield 2:49.14  373 40.641:25.542:12.93
6.Isobelle Moore09/09/04Chesterfield 2:49.28  373 38.181:21.432:12.49
7.Gabriella Robinson25/11/04Co Derby 2:52.87  350 36.851:22.912:15.51
8.Lorna Straw12/01/04DerbyPhoenix 2:52.92  349 37.231:20.832:13.23
9.Lily Ward11/07/04Chesterfield 2:55.44  335 39.111:23.692:16.27
10.Harriet Bebbington11/07/04Long Eaton 2:55.66  333 36.971:22.412:15.20
11.Isabel Purgavie20/06/04DerbyPhoenix 2:59.30  313 42.551:24.782:21.14
12.Phoebe Barden17/10/04BelperMarlin 3:00.69  306 41.531:29.692:22.65
13.Eliza Walker21/06/04Co Derby 3:01.66  301 39.831:23.862:21.87
14.Lucy Cadden29/10/04Swadlincote 3:05.92  281 42.551:29.542:22.45
15.Caitlin Skelly27/12/04Co Derby 3:07.10  276 39.591:28.692:27.75
16.Hettie Palethorpe14/04/04Rykneld 3:13.47  249 42.641:33.162:31.71
17.Madeline Dawkins Smith23/11/04Swadlincote 3:15.82  240 43.861:34.702:32.26
18.Caitlin Thomas20/07/04Co Derby 3:17.82  233 45.441:35.762:35.17
19.Alice Proudler09/07/04Etwall 3:18.31  232 42.941:32.802:34.59
20.Rhiannon Foster15/09/04Buxton 3:18.66  230 48.851:34.932:39.41
21.Emma Beattie08/11/04Glossop 3:20.70  223 48.181:36.092:37.52
22.Katie Dempsey29/01/04Chesterfield 3:26.65  205 52.221:46.012:42.02
 Hannah Searby13/01/04Long Eaton DQ T 1L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mia Slevin02/04/03Etwall 2:29.04  546 33.611:09.071:56.16
2.Hollie Lynch23/10/03DerbyPhoenix 2:38.50  454 33.521:15.142:02.78
3.Lara Salt01/04/03Chesterfield 2:42.41  422 34.821:15.322:04.81
4.Natalie Layton23/08/03Co Derby 2:42.49  421 34.851:17.542:06.61
5.Katy Dymond13/04/03BelperMarlin 2:44.91  403 36.791:20.562:08.30
6.Ellie Middleton14/06/03Co Derby 2:45.22  401 37.021:19.972:07.35
7.Nadia Williams08/03/03Co Derby 2:48.88  375 35.501:15.762:10.86
8.Isabella Askham22/01/03Long Eaton 2:49.88  369 34.311:18.632:13.04
9.Abigail Fowkes23/05/03Matlock 2:49.97  368 37.531:20.212:12.01
10.Caitlin Oram20/08/03BelperMarlin 2:51.52  358 38.281:22.202:12.56
11.Alisha Hurrell10/08/03Rykneld 2:57.82  321 41.111:25.732:17.32
12.Amelia Hibbs19/08/03Co Derby 2:58.43  318 39.871:24.902:17.50
13.Abbie Dunnachie17/03/03Rykneld 3:05.87  281 42.281:29.722:23.99
14.Cerys Alton-Shardlow31/07/03Co Derby 3:10.10  263 43.351:31.192:29.32
15.Libby Kelly24/09/03Co Derby 3:11.10  259 41.821:29.992:29.24
 Saoirshe Smethurst26/08/03Swadlincote DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michaela Stephen14/11/02Co Derby 2:27.96  558 33.091:11.311:53.72
2.Molly Cooper25/06/02Co Derby 2:29.27  544 32.191:09.801:53.57
3.Sophie Yendell06/04/02Co Derby 2:36.52  471 30.231:10.142:01.98
4.Abigail Mason14/04/02Co Derby 2:36.59  471 34.661:15.322:02.16
5.Charlotte Hall12/02/02Etwall 2:36.76  469 35.521:14.652:01.53
6.Naomi Dilley01/11/02Long Eaton 2:41.93  426 38.681:18.372:04.74
7.Aine O'Regan14/05/02Long Eaton 2:44.23  408 37.481:18.762:07.42
8.Abbie Hulbert27/10/02Co Derby 2:44.76  404 34.381:15.132:06.12
9.Rebecca Beech27/02/02Long Eaton 2:49.39  372 38.831:21.742:12.20
10.Emily Whitfield08/09/02Etwall 2:51.63  357 37.621:18.602:13.49
11.Chloe Foster24/11/02Buxton 2:53.43  346 41.511:23.342:15.48
12.Rhiannan Wadey09/12/02BelperMarlin 2:53.81  344 39.391:25.352:14.41
13.Hannah Brocklehurst20/04/02Matlock 2:57.67  322 40.781:24.542:18.38
 Lana Dilks31/05/02Long Eaton DQ T 6L       
 Lauren Clark16/09/02Co Derby DQ T 6L       

Disqualification Codes

UP