Mens MC 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Sebastian Lee(06)Co Derby 2:51.74  260 39.091:27.162:20.93
2.Nicholas Skinner(06)BelperMarlin 2:52.49  256 40.741:25.342:21.25
3.George Whittle(06)Ripley 2:59.15  229 43.741:38.132:32.74
4.Archie Heron(06)Co Derby 2:59.74  226 44.411:36.542:32.52
5.Malachy Watt(06)Etwall 3:00.88  222 52.491:45.062:42.83
6.Joshua Saddington(06)Co Derby 3:09.77  192 ---
7.Frederick Buckingham(06)Long Eaton 3:09.90  192 ---
8.Louis Ecob(06)Buxton 3:11.59  187 44.181:38.822:36.59
9.SEB KINSEY(06)Glossop 3:13.20  182 ---
10.Michael Wilson(06)Dronfield 3:15.20  177 ---
11.Sebastian Hibbs(07)Co Derby 3:22.75  158 ---

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Liam Dawson(05)Ripley 2:36.92  340 ---
2.Jake Hotham(05)Chesterfield 2:48.00  277 ---
3.Isaac Caddy(05)Ripley 2:50.25  267 ---
4.Patrick Welsh(05)DerbyPhoenix 2:57.77  234 43.781:31.302:29.95
5.Callum Sorrell-Wornes(05)Chesterfield 2:58.62  231 42.151:30.222:29.50
6.Albert Jackson(05)BelperMarlin 3:01.02  222 44.991:32.832:35.25
7.Luke Waterfall(05)BelperMarlin 3:14.18  179 ---
8.Keefe McGrath(05)Swadlincote 3:21.11  161 ---
9.Lucas Bennett(05)Matlock 3:34.13  134 ---
 James Wright(05)Ilkeston DQ T 3L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jacob Whittle(04)Ripley 2:22.66  453 ---
2.Samuel Brookes(04)BelperMarlin 2:31.30  380 ---
3.Brandon Hotham(04)Chesterfield 2:31.53  378 ---
4.John-Petre Vassilev-Ne(04)Co Derby 2:33.24  366 ---
5.Finlay Moss(04)Long Eaton 2:40.73  317 ---
6.Max Morris(04)BelperMarlin 2:40.74  317 ---
7.Harrison Casey(04)Eckington 2:41.16  314 ---
8.Samual Nicholls(04)Chesterfield 2:42.06  309 ---
9.Daniel Parkes(04)DerbyPhoenix 2:45.39  291 ---
10.Luca Tramontano(04)Rykneld 2:46.74  284 ---
11.Nat Miller-Walters(04)Co Derby 2:48.55  275 ---
12.Tobey Baker(04)Chesterfield 2:48.72  274 ---
13.Thomas Brompton(04)Co Derby 2:50.15  267 ---
14.Charlie Outram(04)BelperMarlin 3:01.77  219 45.161:32.532:28.99

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Guy Farnsworth(03)Co Derby 2:25.06  431 ---
2.Bradley Evans(03)Long Eaton 2:25.53  427 ---
3.Toma Tokiwa-Smith(03)Co Derby 2:27.65  409 ---
4.Samuel Littler(03)Etwall 2:32.14  374 ---
5.Adam Banks(03)Etwall 2:34.26  358 ---
6.Howie Barden(03)BelperMarlin 2:36.99  340 ---
7.Ernie Cresswell(03)DerbyPhoenix 2:38.40  331 ---
8.Dean Smith(03)BelperMarlin 2:39.80  322 ---
9.Daniel Waterfall(03)BelperMarlin 2:41.51  312 ---
10.Oliver Hooper(03)Co Derby 2:41.71  311 ---
11.Corran Parsons(03)Chesterfield 2:41.77  311 ---
12.Benjamin Vernon(03)DerbyPhoenix 2:45.91  288 ---
13.Jack Hawksworth(03)Swadlincote 2:47.12  282 ---
14.Donal Hay(03)Co Derby 2:48.35  276 41.511:25.202:21.86
15.Mackenzie King(03)Co Derby 2:53.94  250 ---
16.George Edwards(03)Chesterfield 2:54.65  247 38.711:25.442:21.89
17.Isaac Helps(03)Rykneld 3:00.03  225 38.491:26.702:21.86
 Kynan Wong(03)Ilkeston DQ T 2L       
 Danny Skinner(03)BelperMarlin DQ T 6L       

Disqualification Codes

UP