Mens MC 15 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.William Brookes(02)BelperMarlin 2:18.56  495 29.351:04.801:46.67
2.Joel Muir(02)Co Derby 2:21.61  463 30.731:06.311:48.36
3.Casper Raynard(02)BelperMarlin 2:21.69  463 31.801:08.931:51.60
4.Ethan Billinge(02)Co Derby 2:23.42  446 31.651:07.391:50.66
5.Michael Baxter(02)Swadlincote 2:24.08  440 31.821:10.431:51.77
6.Thomas Wyatt(02)DerbyPhoenix 2:25.95  423 31.971:09.851:53.62
7.Jack Price(02)Chesterfield 2:27.10  413 31.971:11.281:55.88
8.Benjamin Wells(02)Swadlincote 2:30.71  384 35.341:14.541:57.24
9.Alex Norris(02)Chesterfield 2:32.42  372 33.631:15.681:57.58
10.Ethan Nevett(02)Buxton 2:32.56  371 33.081:13.961:58.65
11.Evan-Ross Coggins(02)Co Derby 2:37.03  340 34.611:15.191:58.93
12.Thomas Burch(02)Matlock 2:39.67  323 34.751:16.232:04.25
13.Benjamin Webster(02)Long Eaton 2:39.84  322 34.821:18.442:04.75
14.Matthew Barrett(02)Matlock 2:39.91  322 34.781:15.772:05.35
15.Henry Francis(02)Co Derby 2:44.32  296 34.441:17.612:06.18
 Lewis Wright(02)Ilkeston DQ T 3L       

Disqualification Codes

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Samuel Pearson(96)Long Eaton 2:13.40  555 29.181:05.391:42.98
2.Ryan Huddart(01)Rykneld 2:16.32  520 29.971:04.361:46.05
3.Charlie Palmer(01)Ilkeston 2:16.90  513 30.321:05.241:46.44
4.Kyle Swannick(99)Co Derby 2:17.55  506 29.551:05.371:45.72
5.Campbell Stephen(01)Co Derby 2:18.53  495 30.551:08.611:45.62
6.Toby Arnold(01)Etwall 2:21.17  468 31.181:07.771:47.59
7.Edmund Spink(00)Co Derby 2:22.18  458 30.831:08.791:50.45
8.Jensen Hulbert(01)Co Derby 2:23.43  446 30.091:07.391:50.73
9.James Webster(00)Long Eaton 2:23.74  443 32.371:09.641:49.62
10.Theo Hamilton(01)Long Eaton 2:29.87  391 32.261:09.381:56.00
11.Joshua Bestwick(00)Long Eaton 2:31.88  376 31.221:11.381:57.05
12.Reece Allen(00)Dronfield 2:32.87  368 32.731:12.011:58.16

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kyle Swannick(99)Co Derby 2:17.55  506 29.551:05.371:45.72
2.Edmund Spink(00)Co Derby 2:22.18  458 30.831:08.791:50.45
3.James Webster(00)Long Eaton 2:23.74  443 32.371:09.641:49.62
4.Joshua Bestwick(00)Long Eaton 2:31.88  376 31.221:11.381:57.05
5.Reece Allen(00)Dronfield 2:32.87  368 32.731:12.011:58.16

20 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Samuel Pearson(96)Long Eaton 2:13.40  555 29.181:05.391:42.98

UP