- Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Liam Dawson(05)Ripley 5:24.88  380 
 50m 34.03100m 1:15.42150m 1:56.56200m 2:37.42250m 3:27.31300m 4:15.65350m 4:50.53400m 5:24.88
2.Jake Hotham(05)Chesterfield 5:49.33  306 
 50m 40.68100m 1:28.77150m 2:10.11200m 2:52.56250m 3:42.81300m 4:32.38350m 5:11.30400m 5:49.33
3.Sky Torrington(05)Long Eaton 6:12.77  252 
 50m 43.89100m 1:32.70150m 2:18.45200m 3:04.98250m 3:58.51300m 4:52.38350m 5:33.42400m 6:12.77

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Jacob Whittle(04)Ripley 5:11.31  432 
 50m 33.20100m 1:12.64150m 1:52.73200m 2:31.95250m 3:15.40300m 4:02.06350m 4:37.51400m 5:11.31
2.Brandon Hotham(04)Chesterfield 5:19.48  400 
 50m 34.10100m 1:13.96150m 1:56.40200m 2:37.46250m 3:23.22300m 4:09.29350m 4:45.40400m 5:19.48
3.Samual Nicholls(04)Chesterfield 5:31.76  357 
 50m 36.63100m 1:18.20150m 2:01.71200m 2:44.88250m 3:31.70300m 4:18.62350m 4:55.28400m 5:31.76
4.Nat Miller-Walters(04)Co Derby 5:48.21  309 
 50m 38.97100m 1:23.21150m 2:09.26200m 2:54.32250m 3:43.39300m 4:32.74350m 5:12.06400m 5:48.21
5.Tobey Baker(04)Chesterfield 5:49.90  304 
 50m 39.68100m 1:22.85150m 2:09.84200m 2:56.13250m 3:44.53300m 4:33.35350m 5:11.83400m 5:49.90

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Guy Farnsworth(03)Co Derby 5:11.18  433 
 50m 35.16100m 1:15.88150m 1:54.92200m 2:34.09250m 3:17.68300m 4:01.51350m 4:36.87400m 5:11.18
2.Adam Banks(03)Etwall 5:17.84  406 
 50m 33.55100m 1:14.61150m 1:54.94200m 2:35.53250m 3:22.34300m 4:09.47350m 4:43.81400m 5:17.84
3.Corran Parsons(03)Chesterfield 5:47.46  311 
 50m 41.91100m 1:29.84150m 2:14.56200m 2:58.43250m 3:46.72300m 4:33.47350m 5:11.03400m 5:47.46
4.Kynan Wong(03)Ilkeston 5:59.89  280 
 50m 39.04100m 1:25.07150m 2:08.73200m 2:52.15250m 3:42.72300m 4:35.04350m 5:18.23400m 5:59.89
5.George Edwards(03)Chesterfield 6:11.94  253 
 50m 39.90100m 1:26.75150m 2:15.38200m 3:06.51250m 3:59.92300m 4:53.18350m 5:32.55400m 6:11.94
6.Isaac Helps(03)Rykneld 6:16.55  244 
 50m 43.32100m 1:32.31150m 2:18.73200m 3:06.08250m 4:01.49300m 4:54.70350m 5:37.08400m 6:16.55

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Ethan Billinge(02)Co Derby 5:02.96  469 
 50m 32.38100m 1:10.49150m 1:47.46200m 2:24.98250m 3:08.52300m 3:54.07350m 4:29.33400m 5:02.96
2.Casper Raynard(02)BelperMarlin 5:06.44  453 
 50m 32.04100m 1:08.47150m 1:46.41200m 2:25.27250m 3:09.98300m 3:55.45350m 4:32.34400m 5:06.44
3.Michael Baxter(02)Swadlincote 5:07.77  448 
 50m 33.80100m 1:13.31150m 1:54.63200m 2:35.08250m 3:16.54300m 3:59.84350m 4:35.14400m 5:07.77
4.Alex Norris(02)Chesterfield 5:22.18  390 
 50m 36.39100m 1:16.50150m 2:00.32200m 2:43.30250m 3:27.47300m 4:11.18350m 4:46.88400m 5:22.18
5.Evan-Ross Coggins(02)Co Derby 5:31.58  358 
 50m 36.61100m 1:18.43150m 2:01.24200m 2:44.03250m 3:29.13300m 4:15.37350m 4:53.85400m 5:31.58
6.Benjamin Webster(02)Long Eaton 5:47.93  310 
 50m 37.65100m 1:23.66150m 2:08.90200m 2:54.38250m 3:43.44300m 4:32.97350m 5:11.06400m 5:47.93

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Charlie Palmer(01)Ilkeston 4:47.67  548 
 50m 31.16100m 1:06.61150m 1:43.83200m 2:22.29250m 3:01.85300m 3:42.92350m 4:15.62400m 4:47.67
2.Ryan Huddart(01)Rykneld 4:49.69  537 
 50m 31.05100m 1:06.01150m 1:42.38200m 2:18.63250m 3:01.04300m 3:43.40350m 4:17.60400m 4:49.69
3.Toby Arnold(01)Etwall 5:03.16  468 
 50m 32.19100m 1:09.95150m 1:49.02200m 2:28.10250m 3:10.11300m 3:52.60350m 4:29.23400m 5:03.16
4.Jensen Hulbert(01)Co Derby 5:03.73  466 
 50m 31.12100m 1:07.38150m 1:45.12200m 2:23.64250m 3:09.56300m 3:55.17350m 4:29.81400m 5:03.73
5.Theo Hamilton(01)Long Eaton 5:16.50  411 
 50m 34.06100m 1:14.25150m 1:53.02200m 2:31.69250m 3:17.62300m 4:04.79350m 4:41.87400m 5:16.50

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Charlie Palmer(01)Ilkeston 4:47.67  548 
 50m 31.16100m 1:06.61150m 1:43.83200m 2:22.29250m 3:01.85300m 3:42.92350m 4:15.62400m 4:47.67
2.Ryan Huddart(01)Rykneld 4:49.69  537 
 50m 31.05100m 1:06.01150m 1:42.38200m 2:18.63250m 3:01.04300m 3:43.40350m 4:17.60400m 4:49.69
3.Kyle Swannick(99)Co Derby 4:56.36  501 
 50m 31.21100m 1:06.84150m 1:45.47200m 2:24.77250m 3:07.20300m 3:50.03350m 4:22.95400m 4:56.36
4.Toby Arnold(01)Etwall 5:03.16  468 
 50m 32.19100m 1:09.95150m 1:49.02200m 2:28.10250m 3:10.11300m 3:52.60350m 4:29.23400m 5:03.16
5.Jensen Hulbert(01)Co Derby 5:03.73  466 
 50m 31.12100m 1:07.38150m 1:45.12200m 2:23.64250m 3:09.56300m 3:55.17350m 4:29.81400m 5:03.73
6.Edmund Spink(00)Co Derby 5:15.99  413 
 50m 32.21100m 1:08.99150m 1:51.85200m 2:33.59250m 3:16.96300m 4:02.29350m 4:38.48400m 5:15.99
7.Theo Hamilton(01)Long Eaton 5:16.50  411 
 50m 34.06100m 1:14.25150m 1:53.02200m 2:31.69250m 3:17.62300m 4:04.79350m 4:41.87400m 5:16.50
8.Reece Allen(00)Dronfield 5:19.22  401 
 50m 33.64100m 1:17.32150m 1:56.79200m 2:37.57250m 3:23.28300m 4:10.03350m 4:45.81400m 5:19.22
9.Joshua Bestwick(00)Long Eaton 5:26.80  374 
 50m 33.54100m 1:13.19150m 1:54.74200m 2:36.78250m 3:25.78300m 4:14.20350m 4:51.24400m 5:26.80

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Kyle Swannick(99)Co Derby 4:56.36  501 
 50m 31.21100m 1:06.84150m 1:45.47200m 2:24.77250m 3:07.20300m 3:50.03350m 4:22.95400m 4:56.36
2.Edmund Spink(00)Co Derby 5:15.99  413 
 50m 32.21100m 1:08.99150m 1:51.85200m 2:33.59250m 3:16.96300m 4:02.29350m 4:38.48400m 5:15.99
3.Reece Allen(00)Dronfield 5:19.22  401 
 50m 33.64100m 1:17.32150m 1:56.79200m 2:37.57250m 3:23.28300m 4:10.03350m 4:45.81400m 5:19.22
4.Joshua Bestwick(00)Long Eaton 5:26.80  374 
 50m 33.54100m 1:13.19150m 1:54.74200m 2:36.78250m 3:25.78300m 4:14.20350m 4:51.24400m 5:26.80

UP