Boys 10/14 Yrs 100m IM - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Nicholas Skinner(06)BelperMarlin 1:20.23  251 
2.Sebastian Lee(06)Co Derby 1:21.28  242 
3.George Whittle(06)Ripley 1:24.74  213 
4.Joshua Saddington(06)Co Derby 1:24.90  212 
5.Malachy Watt(06)Etwall 1:28.20  189 
6.Frederick Buckingham(06)Long Eaton 1:28.53  187 
7.Findlay Cordle(07)Co Derby 1:29.29  182 
8.Michael Wilson(06)Dronfield 1:30.48  175 
9.Sebastian Hibbs(07)Co Derby 1:31.33  170 
10.Louis Ecob(06)Buxton 1:32.82  162 
11.SEB KINSEY(06)Glossop 1:33.63  158 
12.Jenson Brough(06)BelperMarlin 1:34.44  154 
13.Matthew Foreman(06)Buxton 1:37.28  141 
14.Oliver Vernon(06)DerbyPhoenix 1:37.37  140 
15.Aaron Simpson(07)Long Eaton 1:39.10  133 
16.Thomas Moore(07)Co Derby 1:40.49  128 
17.Rory Depledge(07)Dronfield 1:43.11  118 
18.Ben Reeves(07)Matlock 1:44.85  112 
19.Benjamin Kadoch(06)Co Derby 1:45.14  111 
 Bailey Saunders(07)Dronfield DQ SL 1L    
 Philip Lamb(06)BelperMarlin DQ T 1L    
 Archie Heron(06)Co Derby DQ T 1L    
 Oliver Ecob(07)Buxton DQ T 3L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Liam Dawson(05)Ripley 1:15.24  305 
2.Isaac Caddy(05)Ripley 1:18.36  270 
3.Kian Mills(05)Rykneld 1:20.92  245 
4.Patrick Welsh(05)DerbyPhoenix 1:22.02  235 
5.Connor Thorpe(05)Eckington 1:23.82  220 
6.James Wright(05)Ilkeston 1:24.13  218 
7.Reuben Mason(05)Co Derby 1:25.45  208 
8.Matthew Dunnachie(05)Rykneld 1:25.64  206 
9.Ben Atkinson(05)Co Derby 1:26.46  201 
10.Sky Torrington(05)Long Eaton 1:26.71  199 
11.Toby Woods(05)Dronfield 1:26.95  197 
12.Daniel Ellis(05)Rykneld 1:29.15  183 
13.Reian Ward(05)Co Derby 1:29.44  181 
14.Luke Waterfall(05)BelperMarlin 1:32.04  166 
15.Elliot Lawrence(05)Ripley 1:32.18  165 
16.Daniel Roberts(05)Chesterfield 1:32.62  163 
17.William Baxter(05)Long Eaton 1:33.71  157 
18.Keefe McGrath(05)Swadlincote 1:34.44  154 
19.Benjamin Mellor(05)Long Eaton 1:39.06  133 
20.George Euston(05)Co Derby 1:42.55  120 
21.Alex Dissington(05)Swadlincote 1:43.04  118 
22.Rory Batchelor(05)Long Eaton 1:50.41  96 
 Corey Kohut(05)BelperMarlin DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Jacob Whittle(04)Ripley 1:08.80  399 
2.Samuel Brookes(04)BelperMarlin 1:11.75  351 
3.Brandon Hotham(04)Chesterfield 1:11.77  351 
4.John-Petre Vassilev-Ne(04)Co Derby 1:11.80  351 
5.Finlay Moss(04)Long Eaton 1:13.71  324 
6.Harrison Casey(04)Eckington 1:15.42  303 
7.Daniel Parkes(04)DerbyPhoenix 1:17.64  277 
8.Tom Trueman(04)Rykneld 1:17.99  274 
9.Luca Tramontano(04)Rykneld 1:18.67  267 
10.Sam Fitzhugh(04)DerbyPhoenix 1:19.53  258 
11.Thomas Brompton(04)Co Derby 1:19.74  256 
12.Tobey Baker(04)Chesterfield 1:21.99  235 
13.Charlie Outram(04)BelperMarlin 1:26.38  201 
14.Luke Witten(04)Long Eaton 1:26.53  200 
15.Lewis Rogers(04)Chesterfield 1:28.86  185 
16.Joseph Searby(04)Long Eaton 1:29.89  179 
17.Jacob Sadler(04)Etwall 1:30.55  175 
 Edward Archer(04)Ashbourne DQ ST    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Bradley Evans(03)Long Eaton 1:08.77  399 
2.George Atkin(03)Ripley 1:09.13  393 
3.Guy Farnsworth(03)Co Derby 1:09.22  392 
4.Howie Barden(03)BelperMarlin 1:10.73  367 
5.Adam Banks(03)Etwall 1:12.64  339 
6.Ernie Cresswell(03)DerbyPhoenix 1:13.39  328 
7.Samuel Littler(03)Etwall 1:13.70  324 
8.Kynan Wong(03)Ilkeston 1:15.03  307 
9.Daniel Waterfall(03)BelperMarlin 1:15.35  303 
10.Donal Hay(03)Co Derby 1:17.77  276 
11.Benjamin Vernon(03)DerbyPhoenix 1:19.51  258 
12.George Edwards(03)Chesterfield 1:19.83  255 
13.Jacob Atkinson(03)Co Derby 1:20.30  251 
14.Samuel Hardy(03)Ilkeston 1:22.10  234 
15.Alexander Holt(03)DerbyPhoenix 1:22.18  234 
 Dean Smith(03)BelperMarlin DQ T 2L    

Disqualification Codes

UP