Boys 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.George Whittle(06)Ripley 5:39.05  245 
 50m 37.56100m 1:20.94150m 2:04.70200m 2:48.98250m 3:32.49300m 4:16.15350m 4:59.08400m 5:39.05
2.Noah Tannahill(06)Ripley 5:55.78  212 
 50m 37.69100m 1:23.41150m 2:09.38200m 2:55.46250m 3:42.10300m 4:29.09350m 5:16.41400m 5:55.78
3.Aaron Simpson(07)Long Eaton 6:35.57  154 
 50m 41.62100m 1:29.79150m 2:21.12200m 3:13.52250m 4:06.96300m 4:59.46350m 5:50.35400m 6:35.57
4.Oliver Vernon(06)DerbyPhoenix 6:38.88  150 
 50m 43.43100m 1:33.78150m 2:24.91200m 3:16.97250m 4:09.14300m 4:59.47350m 5:51.59400m 6:38.88
5.Ben Reeves(07)Matlock 6:45.86  143 
 50m 44.77100m 1:36.32150m 2:28.49200m 3:21.50250m 4:13.40300m 5:05.05350m 5:58.60400m 6:45.86
6.Ben Archer(06)Ashbourne 7:16.24  115 
 50m 42.29100m 1:35.71150m 2:32.93200m 3:30.86250m 4:28.43300m 5:28.28350m 6:26.43400m 7:16.24

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Liam Dawson(05)Ripley 4:44.30  416 
 50m 31.93100m 1:08.62150m 1:45.68200m 2:21.86250m 2:58.42300m 3:34.71350m 4:10.71400m 4:44.30
2.Isaac Caddy(05)Ripley 5:10.98  317 
 50m 34.77100m 1:14.98150m 1:56.66200m 2:36.63250m 3:16.47300m 3:56.19350m 4:36.47400m 5:10.98
3.Jake Hotham(05)Chesterfield 5:14.53  307 
 50m 34.00100m 1:12.20150m 1:51.72200m 2:31.91250m 3:12.10300m 3:52.04350m 4:28.57400m 5:14.53
4.Patrick Welsh(05)DerbyPhoenix 5:24.35  280 
 50m 35.39100m 1:15.73150m 1:56.11200m 2:37.24250m 3:18.13300m 3:59.16350m 4:39.69400m 5:24.35
5.James Wright(05)Ilkeston 5:31.10  263 
 50m 35.80100m 1:16.64150m 1:58.75200m 2:42.91250m 3:25.47300m 4:08.90350m 4:51.23400m 5:31.10
6.Callum Sorrell-Wornes(05)Chesterfield 5:36.60  250 
 50m 38.41100m 1:20.87150m 2:04.10200m 2:47.59250m 3:30.70300m 4:13.55350m 4:56.03400m 5:36.60
7.Matthew Dunnachie(05)Rykneld 5:41.29  240 
 50m 37.32100m 1:20.65150m 2:04.99200m 2:49.67250m 3:33.62300m 4:17.62350m 5:01.24400m 5:41.29
8.Sky Torrington(05)Long Eaton 5:41.89  239 
 50m 38.03100m 1:21.52150m 2:05.98200m 2:50.58250m 3:34.33300m 4:18.13350m 5:01.44400m 5:41.89

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Jacob Whittle(04)Ripley 4:27.37  500 
 50m 30.65100m 1:04.49150m 1:39.09200m 2:13.39250m 2:47.10300m 3:21.60350m 3:55.18400m 4:27.37
2.Brandon Hotham(04)Chesterfield 4:47.34  403 
 50m 31.73100m 1:08.56150m 1:45.63200m 2:22.37250m 2:59.08300m 3:36.07350m 4:12.92400m 4:47.34
3.Daniel Parkes(04)DerbyPhoenix 4:52.82  380 
 50m 32.34100m 1:09.51150m 1:46.99200m 2:23.88250m 3:00.78300m 3:38.84350m 4:15.84400m 4:52.82
4.Samual Nicholls(04)Chesterfield 4:55.55  370 
 50m 33.16100m 1:09.85150m 1:47.38200m 2:25.14250m 3:02.87300m 3:40.43350m 4:18.42400m 4:55.55
5.John-Petre Vassilev-Ne(04)Co Derby 5:00.65  351 
 50m 33.43100m 1:11.17150m 1:49.32200m 2:28.13250m 3:06.80300m 3:44.87350m 4:23.24400m 5:00.65
6.Tobey Baker(04)Chesterfield 5:07.84  327 
 50m 34.43100m 1:14.12150m 1:54.24200m 2:33.68250m 3:12.89300m 3:51.69350m 4:29.79400m 5:07.84
7.Nat Miller-Walters(04)Co Derby 5:08.12  326 
 50m 35.32100m 1:13.83150m 1:53.13200m 2:32.68250m 3:11.98300m 3:51.45350m 4:30.51400m 5:08.12
8.Tom Trueman(04)Rykneld 5:08.71  325 
 50m 34.73100m 1:13.02150m 1:52.59200m 2:32.44250m 3:12.49300m 3:51.71350m 4:30.52400m 5:08.71
9.Thomas Brompton(04)Co Derby 5:14.47  307 
 50m 34.75100m 1:14.27150m 1:55.15200m 2:35.77250m 3:16.31300m 3:56.57350m 4:36.88400m 5:14.47
10.Elliot Poplar(04)BelperMarlin 5:23.84  281 
 50m 35.73100m 1:16.23150m 1:56.18200m 2:37.63250m 3:18.06300m 3:59.97350m 4:42.77400m 5:23.84
11.Edward Archer(04)Ashbourne 5:59.47  205 
 50m 37.75100m 1:21.43150m 2:06.98200m 2:53.45250m 3:41.04300m 4:27.84350m 5:15.87400m 5:59.47

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Toma Tokiwa-Smith(03)Co Derby 4:31.09  479 
 50m 30.56100m 1:04.28150m 1:38.68200m 2:13.18250m 2:48.04300m 3:23.44350m 3:57.74400m 4:31.09
2.Adam Banks(03)Etwall 4:34.14  464 
 50m 31.19100m 1:05.74150m 1:40.77200m 2:15.72250m 2:50.89300m 3:25.46350m 4:00.36400m 4:34.14
3.Guy Farnsworth(03)Co Derby 4:36.47  452 
 50m 31.01100m 1:05.29150m 1:40.45200m 2:16.05250m 2:51.34300m 3:26.64350m 4:02.06400m 4:36.47
4.Samuel Littler(03)Etwall 4:47.53  402 
 50m 31.88100m 1:07.32150m 1:43.71200m 2:20.71250m 2:57.83300m 3:35.30350m 4:12.78400m 4:47.53
5.Bradley Evans(03)Long Eaton 4:48.70  397 
 50m 31.99100m 1:07.43150m 1:43.09200m 2:18.99250m 2:55.54300m 3:32.94350m 4:11.11400m 4:48.70
6.Daniel Waterfall(03)BelperMarlin 4:55.44  370 
 50m 34.43100m 1:10.89150m 1:49.51200m 2:27.96250m 3:07.41300m 3:45.16350m 4:23.05400m 4:55.44
7.Ernie Cresswell(03)DerbyPhoenix 4:57.08  364 
 50m 33.64100m 1:10.83150m 1:48.45200m 2:26.96250m 3:05.63300m 3:43.83350m 4:21.42400m 4:57.08
8.Jason Mejia(03)Chesterfield 4:58.53  359 
 50m 31.82100m 1:08.69150m 1:46.94200m 2:24.51250m 3:03.50300m 3:43.26350m 4:21.58400m 4:58.53
9.Benjamin Vernon(03)DerbyPhoenix 5:01.87  347 
 50m 33.33100m 1:10.75150m 1:49.59200m 2:28.24250m 3:06.80300m 3:45.79350m 4:24.91400m 5:01.87
10.George Edwards(03)Chesterfield 5:04.74  337 
 50m 33.53100m 1:10.90150m 1:48.86200m 2:27.88250m 3:07.11300m 3:46.93350m 4:26.80400m 5:04.74
11.Corran Parsons(03)Chesterfield 5:12.25  314 
 50m 35.16100m 1:14.42150m 1:55.24200m 2:35.46250m 3:15.91300m 3:56.32350m 4:35.44400m 5:12.25
12.Thomas James(03)Swadlincote 5:29.96  266 
 50m 37.04100m 1:18.96150m 2:01.77200m 2:43.90250m 3:26.49300m 4:08.58350m 4:50.05400m 5:29.96

UP