Mens MC 15 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Casper Raynard(02)BelperMarlin 4:19.35  548 
 50m 29.54100m 1:01.39150m 1:34.11200m 2:07.54250m 2:41.09300m 3:14.47350m 3:47.53400m 4:19.35
2.Jack Price(02)Chesterfield 4:24.44  517 
 50m 30.12100m 1:03.20150m 1:36.70200m 2:11.06250m 2:45.08300m 3:19.04350m 3:53.31400m 4:24.44
3.Thomas Wyatt(02)DerbyPhoenix 4:24.45  517 
 50m 30.54100m 1:03.92150m 1:37.22200m 2:11.13250m 2:44.94300m 3:18.78350m 3:52.81400m 4:24.45
4.Ethan Billinge(02)Co Derby 4:25.92  508 
 50m 29.54100m 1:01.96150m 1:35.32200m 2:09.32250m 2:43.75300m 3:18.37350m 3:52.68400m 4:25.92
5.Benjamin Wells(02)Swadlincote 4:35.71  456 
 50m 31.45100m 1:05.84150m 1:40.54200m 2:15.93250m 2:51.34300m 3:26.74350m 4:02.10400m 4:35.71
6.Thomas Burch(02)Matlock 4:41.81  427 
 50m 31.43100m 1:06.25150m 1:41.76200m 2:18.05250m 2:54.42300m 3:30.98350m 4:06.75400m 4:41.81
7.Thomas Mackie(02)Chesterfield 4:49.69  393 
 50m 33.36100m 1:10.33150m 1:48.01200m 2:25.21250m 3:01.98300m 3:36.67350m 4:12.97400m 4:49.69
8.Joshua Davis(02)Long Eaton 4:50.70  389 
 50m 32.95100m 1:09.01150m 1:46.50200m 2:24.32250m 3:02.43300m 3:40.81350m 4:17.11400m 4:50.70
9.Alex Norris(02)Chesterfield 4:50.99  388 
 50m 33.03100m 1:09.22150m 1:46.84200m 2:23.52250m 3:00.96300m 3:38.37350m 4:15.43400m 4:50.99
10.Evan-Ross Coggins(02)Co Derby 4:58.78  358 
 50m 32.39100m 1:09.26150m 1:47.20200m 2:25.53250m 3:03.75300m 3:42.43350m 4:20.73400m 4:58.78
11.Benjamin Webster(02)Long Eaton 5:03.57  341 
 50m 32.84100m 1:10.62150m 1:49.05200m 2:28.79250m 3:07.51300m 3:47.16350m 4:27.04400m 5:03.57

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Charlie Palmer(01)Ilkeston 4:10.91  605 
 50m 28.04100m 58.80150m 1:30.66200m 2:02.71250m 2:34.81300m 3:07.41350m 3:39.81400m 4:10.91
2.Ryan Huddart(01)Rykneld 4:19.31  548 
 50m 29.56100m 1:01.26150m 1:33.67200m 2:06.62250m 2:39.72300m 3:13.44350m 3:47.27400m 4:19.31
3.Cameron Haynes(01)BelperMarlin 4:41.27  429 
 50m 30.35100m 1:05.62150m 1:41.63200m 2:18.12250m 2:54.43300m 3:30.60350m 4:06.62400m 4:41.27
4.Theo Hamilton(01)Long Eaton 4:41.97  426 
 50m 31.17100m 1:06.56150m 1:42.54200m 2:18.56250m 2:55.15300m 3:31.18350m 4:07.12400m 4:41.97

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Charlie Palmer(01)Ilkeston 4:10.91  605 
 50m 28.04100m 58.80150m 1:30.66200m 2:02.71250m 2:34.81300m 3:07.41350m 3:39.81400m 4:10.91
2.Ryan Huddart(01)Rykneld 4:19.31  548 
 50m 29.56100m 1:01.26150m 1:33.67200m 2:06.62250m 2:39.72300m 3:13.44350m 3:47.27400m 4:19.31
3.Kyle Swannick(99)Co Derby 4:23.94  520 
 50m 29.14100m 1:01.47150m 1:35.00200m 2:08.80250m 2:43.09300m 3:17.89350m 3:51.73400m 4:23.94
4.Edmund Spink(00)Co Derby 4:32.16  474 
 50m 29.85100m 1:03.15150m 1:37.39200m 2:12.06250m 2:47.55300m 3:22.85350m 3:57.14400m 4:32.16
5.Thomas Wood(00)DerbyPhoenix 4:37.42  447 
 50m 31.31100m 1:05.09150m 1:40.03200m 2:15.45250m 2:51.08300m 3:26.97350m 4:02.83400m 4:37.42
6.Cameron Haynes(01)BelperMarlin 4:41.27  429 
 50m 30.35100m 1:05.62150m 1:41.63200m 2:18.12250m 2:54.43300m 3:30.60350m 4:06.62400m 4:41.27
7.Theo Hamilton(01)Long Eaton 4:41.97  426 
 50m 31.17100m 1:06.56150m 1:42.54200m 2:18.56250m 2:55.15300m 3:31.18350m 4:07.12400m 4:41.97
8.Reece Allen(00)Dronfield 4:42.18  425 
 50m 31.72100m 1:06.44150m 1:40.56200m 2:16.68250m 2:53.03300m 3:29.65350m 4:07.12400m 4:42.18

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Kyle Swannick(99)Co Derby 4:23.94  520 
 50m 29.14100m 1:01.47150m 1:35.00200m 2:08.80250m 2:43.09300m 3:17.89350m 3:51.73400m 4:23.94
2.Edmund Spink(00)Co Derby 4:32.16  474 
 50m 29.85100m 1:03.15150m 1:37.39200m 2:12.06250m 2:47.55300m 3:22.85350m 3:57.14400m 4:32.16
3.Thomas Wood(00)DerbyPhoenix 4:37.42  447 
 50m 31.31100m 1:05.09150m 1:40.03200m 2:15.45250m 2:51.08300m 3:26.97350m 4:02.83400m 4:37.42
4.Reece Allen(00)Dronfield 4:42.18  425 
 50m 31.72100m 1:06.44150m 1:40.56200m 2:16.68250m 2:53.03300m 3:29.65350m 4:07.12400m 4:42.18

UP