Boys 10/14 Yrs 100m Breaststroke - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50
1.Nicholas Skinner(06)BelperMarlin 1:31.41  225 44.28
2.George Whittle(06)Ripley 1:32.88  214 44.59
3.Oliver Gillott(06)Dronfield 1:33.19  212 43.26
4.Sebastian Lee(06)Co Derby 1:34.63  202 45.08
5.Archie Heron(06)Co Derby 1:36.52  191 44.37
6.Frederick Buckingham(06)Long Eaton 1:38.60  179 48.26
7.Joshua Saddington(06)Co Derby 1:39.12  176 46.56
8.Luke Banks(06)Etwall 1:44.38  151 49.29
9.Louis Ecob(06)Buxton 1:45.08  148 49.59
10.Findlay Cordle(07)Co Derby 1:45.34  147 50.23
11.Oliver Vernon(06)DerbyPhoenix 1:48.59  134 52.25
12.Sebastian Hibbs(07)Co Derby 1:48.76  133 50.64
13.Rory Depledge(07)Dronfield 1:56.30  109 56.87
14.Thomas Moore(07)Co Derby 1:57.19  106 55.55
 Cole Stevens(07)Chesterfield DNC     
 Michael Wilson(06)Dronfield DQ T 3L     
 Matthew Foreman(06)Buxton DQ T 3L     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50
1.Callum Sorrell-Wornes(05)Chesterfield 1:33.94  207 44.75
2.Reuben Mason(05)Co Derby 1:34.26  205 44.16
3.Ben Atkinson(05)Co Derby 1:37.84  183 46.81
4.Daniel Ellis(05)Rykneld 1:40.23  170 48.03
5.Matthew Dunnachie(05)Rykneld 1:40.29  170 46.05
6.George Preston(05)Etwall 1:42.17  161 47.23
7.Hayden Cotton(05)Co Derby 1:43.21  156 47.70
8.Lucas Bennett(05)Matlock 1:43.49  155 49.86
9.Elliot Lawrence(05)Ripley 1:43.63  154 49.90
10.Reian Ward(05)Co Derby 1:45.84  145 50.67
10.Daniel Roberts(05)Chesterfield 1:45.84  145 51.38
12.Jay Kelly(05)DerbyPhoenix 1:46.57  142 50.22
13.Luke Waterfall(05)BelperMarlin 1:46.64  141 52.38
14.Alex Dissington(05)Swadlincote 1:47.36  138 52.34
15.Benjamin Mellor(05)Long Eaton 1:53.99  116 53.99

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50
1.Jacob Whittle(04)Ripley 1:16.45  384 35.60
2.John-Petre Vassilev-Ne(04)Co Derby 1:16.73  380 37.41
3.Brandon Hotham(04)Chesterfield 1:18.28  358 36.53
4.Samuel Brookes(04)BelperMarlin 1:20.92  324 38.65
5.Finlay Moss(04)Long Eaton 1:21.45  318 38.37
6.Luca Tramontano(04)Rykneld 1:21.56  316 38.95
7.Samual Nicholls(04)Chesterfield 1:24.20  288 41.06
8.Harrison Casey(04)Eckington 1:24.28  287 39.17
9.Tobey Baker(04)Chesterfield 1:27.11  260 41.21
10.Max Morris(04)BelperMarlin 1:30.34  233 42.17
11.Elliot Poplar(04)BelperMarlin 1:31.93  221 43.10
12.Nat Miller-Walters(04)Co Derby 1:32.68  216 44.05
 Luke Witten(04)Long Eaton DQ ST     

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50
1.Guy Farnsworth(03)Co Derby 1:13.12  439 34.86
2.Joe Bagley(03)Swadlincote 1:15.94  392 35.55
3.Danny Skinner(03)BelperMarlin 1:16.31  387 35.28
4.Bradley Evans(03)Long Eaton 1:17.21  373 36.54
5.George Atkin(03)Ripley 1:18.21  359 36.79
6.Howie Barden(03)BelperMarlin 1:19.30  344 37.54
7.Ernie Cresswell(03)DerbyPhoenix 1:21.44  318 38.67
8.Daniel Waterfall(03)BelperMarlin 1:23.39  296 39.32
9.Corran Parsons(03)Chesterfield 1:23.44  296 40.13
10.Samuel Littler(03)Etwall 1:23.89  291 39.95
11.Dean Smith(03)BelperMarlin 1:24.58  284 39.45
12.Jason Mejia(03)Chesterfield 1:25.13  278 40.97
13.Kynan Wong(03)Ilkeston 1:25.51  275 40.41
14.Jack Hawksworth(03)Swadlincote 1:25.89  271 41.43
15.Oliver Hooper(03)Co Derby 1:26.87  262 41.67
16.Jacob Atkinson(03)Co Derby 1:29.86  237 42.78
 Mackenzie King(03)Co Derby DQ T 3L     

Disqualification Codes

UP