Boys 10/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Oliver Gillott(06)Dronfield 3:11.80  247 43.371:34.432:24.86
2.George Whittle(06)Ripley 3:13.94  239 44.941:35.262:25.46
3.Sebastian Lee(06)Co Derby 3:28.73  192 48.801:43.792:38.48
4.SEB KINSEY(06)Glossop 3:32.09  183 51.451:46.372:41.94
5.DANIEL BEATTIE(06)Glossop 3:33.16  180 50.131:46.752:41.32
6.Joshua Saddington(06)Co Derby 3:34.17  178 48.071:44.232:40.84
7.Luke Banks(06)Etwall 3:41.22  161 51.541:46.942:45.36
8.Aaron Simpson(07)Long Eaton 4:01.75  123 55.111:55.192:59.76
9.Benjamin Kadoch(06)Co Derby 4:05.99  117 55.991:59.573:04.24
10.Toby Marshall(07)Matlock 4:15.74  104 58.782:04.73-
 Findlay Cordle(07)Co Derby DQ SL 2L       
 Frederick Buckingham(06)Long Eaton DQ T 7L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Isaac Caddy(05)Ripley 3:14.05  239 45.881:35.312:24.97
2.Callum Sorrell-Wornes(05)Chesterfield 3:25.20  202 45.301:37.832:31.87
3.Lucas Bennett(05)Matlock 3:26.01  200 49.531:43.272:36.42
4.Sky Torrington(05)Long Eaton 3:28.39  193 48.90-2:36.20
5.Lee Bickley(05)Co Derby 3:33.70  179 48.591:43.462:39.11
6.Albert Jackson(05)BelperMarlin 3:36.87  171 49.871:46.112:42.69
7.Hayden Cotton(05)Co Derby 3:37.67  169 50.951:45.802:43.30
8.Ben Atkinson(05)Co Derby 3:37.81  169 49.601:45.062:42.05
9.Nathan Wildgoose(05)Matlock 3:45.67  152 51.781:49.982:49.07
10.Daniel Roberts(05)Chesterfield 3:51.45  141 55.121:54.912:55.81
11.Benjamin Mellor(05)Long Eaton 3:55.10  134 52.821:53.322:54.71
12.William Baxter(05)Long Eaton 3:55.27  134 53.271:53.702:55.38
13.Jack Simkin(05)Swadlincote 4:04.81  119 56.392:00.713:04.21

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jacob Whittle(04)Ripley 2:48.50  365 37.131:21.202:05.00
2.Brandon Hotham(04)Chesterfield 2:54.90  326 39.151:24.792:11.15
3.Luca Tramontano(04)Rykneld 2:56.01  320 38.841:24.202:11.37
4.Samual Nicholls(04)Chesterfield 2:57.11  314 41.361:27.062:12.81
5.John-Petre Vassilev-Ne(04)Co Derby 2:57.42  313 39.431:26.012:13.19
6.Harrison Casey(04)Eckington 2:59.17  304 40.081:25.702:13.59
7.James Walker(04)Co Derby 3:08.44  261 45.301:32.732:22.26
8.Nat Miller-Walters(04)Co Derby 3:09.48  257 43.341:32.392:21.90
9.Elliot Poplar(04)BelperMarlin 3:21.41  214 43.741:36.462:30.46
10.Luke Witten(04)Long Eaton 3:24.32  205 44.901:39.442:34.40
11.Benjamin Tipping(04)Long Eaton 3:34.73  176 48.851:44.692:41.03
 Finlay Moss(04)Long Eaton DQ T 5L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Guy Farnsworth(03)Co Derby 2:40.70  421 35.781:17.481:59.32
2.Bradley Evans(03)Long Eaton 2:52.00  343 38.881:23.312:08.01
3.Samuel Littler(03)Etwall 2:54.33  330 39.701:24.612:09.71
4.Howie Barden(03)BelperMarlin 2:56.16  319 38.531:24.962:11.64
5.Corran Parsons(03)Chesterfield 2:57.61  312 40.911:26.822:13.50
6.Kynan Wong(03)Ilkeston 3:04.21  279 40.901:26.892:13.97
7.Jason Mejia(03)Chesterfield 3:07.77  264 41.671:31.212:20.39
8.Jacob Atkinson(03)Co Derby 3:09.00  259 43.551:32.282:19.85
9.Mackenzie King(03)Co Derby 3:09.92  255 43.401:32.962:21.91
 Danny Skinner(03)BelperMarlin DNC       

UP