Womens MC 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Sophie Busby(06)DerbyPhoenix 2:51.17  360 39.261:20.412:13.12
2.Lucy Seymour(06)Co Derby 2:51.97  355 36.231:18.942:12.65
3.Alicia Ward-Lowe(06)Co Derby 3:00.60  307 41.581:26.712:21.91
4.Libby Davidson(06)Chesterfield 3:03.83  291 42.661:29.442:26.15
5.Charlotte Roome(07)Co Derby 3:04.90  286 39.711:26.822:23.72
6.Eja Coe(06)Ilkeston 3:05.65  282 40.371:26.872:26.10
7.Bethany Johnson(06)Co Derby 3:16.47  238 45.671:35.072:34.14
8.Lauren Lindridge(06)Chesterfield 3:19.58  227 -1:34.98-
9.Olivia Parkes(06)DerbyPhoenix 3:23.29  215 48.271:39.742:38.86
10.Bethan Kelly(06)Co Derby 3:25.86  207 48.721:39.772:40.22
11.Erin Pickard(06)Ilkeston 3:28.80  198 47.781:40.222:47.61
12.Millie Cadden(07)Co Derby 3:29.11  197 50.121:47.982:44.81
13.Samantha Milliere(07)Co Derby 3:30.88  192 47.471:40.682:47.48
14.Megan Lacey(06)Etwall 3:31.25  191 51.261:43.422:45.78
15.Freya Lester(07)Matlock 3:34.12  184 53.901:45.922:47.76
16.Caoimbhe Kirtland(07)Co Derby 3:34.61  183 1:47.30-2:47.90
17.Molly Emerton(06)BelperMarlin 3:39.65  170 54.051:48.362:53.77
18.Matilda Hase(07)Long Eaton 3:39.71  170 53.501:46.832:53.29
19.Frances Mitchell(07)Chesterfield 3:48.18  152 1:51.98-2:56.88
 Grace Fuller(06)Co Derby DQ SA 1L       
 Katie Heald(06)Co Derby DQ T 3L       
 Jemma Dilley(06)Long Eaton DQ T 4L       
 Belle Needham(06)Co Derby DQ T 6L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Amber Downham(05)Chesterfield 2:35.44  481 33.831:12.372:00.74
2.Leah Burgin-Rawson(05)Ilkeston 2:39.67  444 34.731:16.732:39.67
3.Poppy Mead(05)DerbyPhoenix 2:47.92  382 36.231:18.772:10.45
4.Sarah Holmes(05)Rykneld 2:48.00  381 36.681:18.982:10.33
5.Katie Spooner(05)Co Derby 2:49.04  374 36.681:20.582:10.39
6.Ziyenne Shanker(05)Co Derby 2:49.08  374 36.551:17.872:10.51
7.Isabelle Lester(05)Matlock 3:00.51  307 39.791:27.142:22.42
8.Betty Cresswell(05)DerbyPhoenix 3:01.31  303 39.601:27.062:16.89
9.JASMINE SHEARER(05)Glossop 3:01.50  302 40.961:28.132:20.58
10.Jessica Lindridge(05)Chesterfield 3:02.33  298 39.421:27.552:20.21
11.Sophie Hotchkiss(05)Co Derby 3:02.44  298 39.461:25.752:23.22
12.Greta Downes(05)Co Derby 3:06.75  277 42.111:28.362:25.49
13.Alexia West(05)Co Derby 3:08.26  271 44.641:30.012:29.61
14.Ellie Buck(05)Co Derby 3:08.56  269 45.141:31.822:26.40
15.Jessica Grace(05)Co Derby 3:08.60  269 40.691:29.622:25.85
16.Emilie Kummerfeld(05)Co Derby 3:10.91  260 41.381:30.992:29.51
17.Isabelle Marsden(05)Eckington 3:13.95  248 42.831:29.932:27.47
18.Tegan Hulme(05)Ilkeston 3:13.97  247 46.101:30.402:31.86
 Martha Buckler(05)Matlock DQ T 1L       
 Delainey Cotton(05)Co Derby DQ T 3L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Laini Cooper(04)Chesterfield 2:35.95  477 34.281:15.842:01.28
2.Sophie Baker(04)Chesterfield 2:36.26  474 36.611:17.942:01.00
3.Mya Watt(04)Co Derby 2:36.50  472 36.401:15.37-
4.Harmony Torrington(04)Long Eaton 2:38.79  451 38.031:16.652:02.95
5.Isobelle Moore(04)Chesterfield 2:39.76  443 35.701:16.242:04.54
6.Constance Vanes(04)Co Derby 2:40.12  440 35.101:16.342:04.33
7.Liberty Bateman-Arkins(04)Co Derby 2:40.84  434 35.501:17.702:03.90
8.Gabriella Robinson(04)Co Derby 2:43.74  412 36.611:17.782:05.71
9.Lily Ward(04)Chesterfield 2:45.22  401 36.181:16.662:08.46
10.Isabel Purgavie(04)DerbyPhoenix 2:46.52  391 37.331:17.902:09.24
11.Phoebe Barden(04)BelperMarlin 2:48.72  376 36.621:23.122:13.35
12.Lucy Cadden(04)Co Derby 2:50.56  364 37.181:19.732:11.17
13.Lorna Straw(04)DerbyPhoenix 2:52.96  349 35.901:18.662:11.11
14.Delphine Beya(04)Co Derby 2:55.31  335 35.821:21.282:13.49
15.Madeline Dawkins Smith(04)Swadlincote 2:55.34  335 38.151:21.262:14.98
16.Aimee Boucherat(04)Co Derby 2:56.26  330 38.891:22.822:17.06
17.JACQUI KINSEY(04)Glossop 2:56.47  329 36.111:22.662:16.28
18.COLLEEN DEVLIN(04)Glossop 3:00.53  307 39.921:27.282:21.27
19.Hollie Mottram(04)Swadlincote 3:01.39  303 41.241:27.042:20.39
20.Jasmine Bryan(04)Long Eaton 3:03.49  292 41.631:26.252:21.31
21.Naomi Thornton(04)Dronfield 3:03.73  291 37.701:22.242:20.54
22.Hannah Searby(04)Long Eaton 3:07.98  272 39.921:28.032:25.87
23.Caitlin Thomas(04)Co Derby 3:11.82  256 43.551:33.502:31.23
24.Lucy Furniss(04)Chesterfield 3:13.38  250 46.111:35.202:28.37

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Mia Slevin(03)Etwall 2:24.44  600 32.341:07.221:52.19
2.Hollie Lynch(03)DerbyPhoenix 2:31.89  516 32.891:12.841:57.75
3.Abbey Turnbull(03)Co Derby 2:32.66  508 32.981:12.061:58.80
4.Katy Dymond(03)BelperMarlin 2:35.78  478 34.291:15.572:00.52
5.Caitlin Oram(03)BelperMarlin 2:36.73  470 34.041:13.272:00.91
6.Natalie Layton(03)Co Derby 2:36.96  467 33.481:14.222:00.55
7.Nadia Williams(03)Co Derby 2:38.95  450 33.261:13.182:02.93
8.Ellie Middleton(03)Co Derby 2:40.19  440 34.611:16.472:03.39
9.Lara Salt(03)Chesterfield 2:41.25  431 34.981:15.432:04.06
10.Rhiannon Clark(03)Swadlincote 2:42.26  423 36.411:17.812:06.35
11.Isabella Askham(03)Long Eaton 2:42.84  419 33.381:15.312:06.52
12.Laura Broadbent(03)Chesterfield 2:45.45  399 36.331:17.882:08.64
13.Millie Barton(03)Co Derby 2:45.60  398 38.191:21.412:08.37
14.Chloe Pearson(03)Long Eaton 2:50.85  362 37.761:19.342:10.82
15.Amelia Hibbs(03)Co Derby 2:52.45  352 38.681:21.322:14.15
16.Alisha Hurrell(03)Rykneld 2:52.47  352 41.411:24.772:11.27
17.Elizabeth Rippin(03)Chesterfield 2:57.95  321 39.661:28.142:18.46
18.Rebecca Ellis(03)BelperMarlin 3:03.64  292 41.671:26.112:21.22
19.Megan Neave(03)Swadlincote143:06.80  277 44.721:30.402:26.38
20.Ellie Bradshaw(03)Chesterfield 3:09.07  267 39.021:29.782:23.49
 Abigail Fowkes(03)Matlock DQ T 5L       

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameYoBClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Megan Neave(03)Swadlincote143:06.80  509 44.721:30.402:26.38

Disqualification Codes

UP