Womens MC 15 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michaela Stephen(02)Co Derby 2:26.46  576 32.571:12.701:52.64
2.Sophie Yendell(02)Co Derby 2:31.07  524 28.561:07.661:56.77
3.Elise Collins(02)Chesterfield 2:32.75  507 31.671:09.721:58.00
4.Alesia Sollaku(02)Etwall 2:34.02  495 35.311:11.781:58.50
5.Naomi Dilley(02)Long Eaton 2:35.24  483 36.171:14.972:00.56
6.Isobel Foster(02)Co Derby 2:36.06  476 33.221:13.981:59.82
7.Lauren Clark(02)Co Derby 2:39.01  450 32.671:15.222:03.07
8.Rhiannon Owen(02)Co Derby 2:39.52  445 34.321:15.392:04.54
9.Aine O'Regan(02)Long Eaton 2:39.75  443 35.961:16.202:02.74
10.Abbie Hulbert(02)Co Derby 2:41.58  428 31.841:14.202:04.03
11.Emily Whitfield(02)Etwall 2:42.31  423 34.861:14.802:05.02
12.Ella Coppen(02)DerbyPhoenix 2:42.52  421 37.631:18.142:03.33
13.Ava Kelly(02)DerbyPhoenix 2:42.66  420 35.901:17.202:04.76
14.Emily Nicholls(02)Chesterfield 2:46.76  390 41.591:24.242:10.84
15.Ellen Patton(02)Matlock 2:47.65  384 39.051:22.102:11.67
16.Lucy Gessey(02)Swadlincote 2:49.87  369 37.681:20.162:11.57
17.Emily Barnett(02)Matlock 2:50.48  365 38.181:20.862:11.68
18.Amelia Williams(02)Chesterfield 2:52.92  349 37.111:22.892:15.67
19.Chloe Gibson(02)Eckington 2:54.64  339 38.681:23.702:16.33
20.Hannah Brocklehurst(02)Matlock 2:56.49  329 38.921:24.772:17.45

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Abbie Wood(99)Buxton 2:11.88  788 28.961:02.861:41.40
2.Georgina Walker(00)Co Derby 2:27.31  566 32.571:09.841:53.59
3.Kelsie Geary(01)Rykneld 2:29.52  541 31.251:08.871:53.97
4.Summer Kennedy(01)Ilkeston 2:31.97  515 31.591:09.491:56.86
5.Mia Barber(01)Ripley 2:32.01  515 33.021:11.291:57.71
6.Susanna Fraser(00)Matlock 2:34.64  489 34.031:10.491:59.73
7.Sofia Allen(00)Chesterfield 2:35.36  482 34.101:12.542:00.28
8.Sian Heap(01)Co Derby 2:35.67  479 36.601:15.711:59.24
9.Alice Richards(01)Ripley 2:38.25  456 35.391:15.932:03.39
10.Tia Stirland(01)Co Derby 2:38.40  455 35.811:15.622:02.21
11.Laura Mitchell(01)Rykneld 2:38.50  454 34.231:14.612:00.77
12.Kirsty Durose(91)Ashbourne 2:42.39  422 34.171:15.962:04.74
13.Megan Thomas(01)Co Derby 2:45.24  401 35.741:15.252:06.64
14.Isobel Briggs(00)BelperMarlin 2:48.19  380 36.371:24.122:10.24
 Chloe Bates(99)Long Eaton DQ T 4L       

Disqualification Codes

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Abbie Wood(99)Buxton 2:11.88  788 28.961:02.861:41.40
2.Georgina Walker(00)Co Derby 2:27.31  566 32.571:09.841:53.59
3.Susanna Fraser(00)Matlock 2:34.64  489 34.031:10.491:59.73
4.Sofia Allen(00)Chesterfield 2:35.36  482 34.101:12.542:00.28
5.Isobel Briggs(00)BelperMarlin 2:48.19  380 36.371:24.122:10.24
 Chloe Bates(99)Long Eaton DQ T 4L       

Disqualification Codes

20 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kirsty Durose(91)Ashbourne 2:42.39  422 34.171:15.962:04.74

UP