- Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Amber Downham(05)Chesterfield 5:18.51  543 
 50m 34.25100m 1:14.46150m 1:53.42200m 2:31.98250m 3:19.07300m 4:06.21350m 4:42.93400m 5:18.51
2.Leah Burgin-Rawson(05)Ilkeston 5:36.61  460 
 50m 37.68100m 1:21.30150m 2:04.12200m 2:46.21250m 3:34.59300m 4:23.58350m 5:01.60400m 5:36.61
3.Poppy Mead(05)DerbyPhoenix 5:50.53  407 
 50m 37.72100m 1:22.29150m 2:05.05200m 2:48.65250m 3:41.61300m 4:34.12350m 5:12.62400m 5:50.53
4.Isabelle Lester(05)Matlock 6:16.80  328 
 50m 41.51100m 1:32.35150m 2:18.07200m 3:05.63250m 4:01.59300m 4:56.97350m 5:36.93400m 6:16.80
5.Jessica Grace(05)Co Derby 6:45.79  262 
 50m 44.83100m 1:37.76150m 2:29.05200m 3:19.39250m 4:17.69300m 5:15.20350m 6:01.99400m 6:45.79

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Laini Cooper(04)Chesterfield 5:19.83  536 
 50m 35.93100m 1:15.78150m 1:58.41200m 2:41.60250m 3:24.66300m 4:10.85350m 4:45.47400m 5:19.83
2.Harmony Torrington(04)Long Eaton 5:28.49  495 
 50m 39.13100m 1:24.64150m 2:05.06200m 2:46.56250m 3:31.81300m 4:17.68350m 4:53.78400m 5:28.49
3.Mya Watt(04)Co Derby 5:30.57  485 
 50m 38.09100m 2:02.24150m 2:43.72200m -250m 3:29.83300m 4:17.02350m 4:54.55400m 5:30.57
4.Sophie Baker(04)Chesterfield 5:33.27  474 
 50m 37.33100m 1:22.42150m 2:04.84200m 2:46.38250m 3:32.55300m 4:18.22350m 4:56.17400m 5:33.27
5.Isobelle Moore(04)Chesterfield 5:35.61  464 
 50m 37.54100m 1:21.75150m 2:02.82200m 2:45.02250m 3:34.64300m 4:24.24350m 5:00.49400m 5:35.61
6.Gracie Dawes(04)Ripley 5:40.33  445 
 50m 38.33100m 1:23.50150m 2:05.65200m 2:47.73250m 3:35.85300m 4:24.00350m 5:02.99400m 5:40.33
7.Lily Ward(04)Chesterfield 5:52.98  398 
 50m 37.60100m 1:22.23150m 2:05.69200m 2:47.99250m 3:41.28300m 4:35.70350m 5:14.05400m 5:52.98
8.Jasmine Bryan(04)Long Eaton 6:38.10  278 
 50m 43.69100m 1:35.77150m 2:24.03200m 3:13.33250m 4:10.55300m 5:07.96350m 5:54.33400m 6:38.10

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Mia Slevin(03)Etwall 5:01.93  637 
 50m 32.69100m 1:10.47150m 1:46.71200m 2:23.51250m 3:09.75300m 3:55.01350m 4:29.46400m 5:01.93
2.Abbey Turnbull(03)Co Derby 5:26.38  504 
 50m 34.29100m 1:13.79150m 1:55.28200m 2:38.00250m 3:23.90300m 4:13.30350m 4:49.65400m 5:26.38
3.Caitlin Oram(03)BelperMarlin 5:28.81  493 
 50m 36.18100m 1:17.05150m 1:59.24200m 2:42.05250m 3:29.27300m 4:18.88350m 4:55.41400m 5:28.81
4.Natalie Layton(03)Co Derby 5:36.88  458 
 50m 34.97100m 1:16.24150m 1:58.86200m 2:43.07250m 3:32.29300m 4:21.60350m 5:00.25400m 5:36.88
5.Alisha Hurrell(03)Rykneld 6:02.72  367 
 50m 42.88100m 1:29.50150m 2:15.00200m 3:01.78250m 3:48.23300m 4:37.11350m 5:21.16400m 6:02.72
6.Chloe Pearson(03)Long Eaton 6:13.99  335 
 50m 38.94100m 1:27.98150m 2:12.93200m 2:58.42250m 3:50.61300m 4:45.94350m 5:30.71400m 6:13.99

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Charlotte Hall(02)Etwall 5:10.98  583 
 50m 32.76100m 1:10.81150m 1:51.52200m 2:32.11250m 3:15.92300m 4:02.71350m 4:37.86400m 5:10.98
2.Isobel Foster(02)Co Derby 5:21.27  529 
 50m 33.77100m 1:13.33150m 1:54.35200m 2:35.67250m 3:22.09300m 4:09.35350m 4:45.34400m 5:21.27
3.Naomi Dilley(02)Long Eaton 5:22.44  523 
 50m 38.02100m 1:20.50150m 1:59.80200m 2:39.93250m 3:24.59300m 4:09.98350m 4:46.91400m 5:22.44
4.Abbie Hulbert(02)Co Derby 5:37.80  455 
 50m 33.97100m 1:11.09150m 1:55.10200m 2:39.14250m 3:29.76300m 4:21.16350m 4:59.71400m 5:37.80
5.Emily Whitfield(02)Etwall 5:38.11  453 
 50m 37.08100m 1:19.08150m 1:59.98200m 3:32.16250m -300m 4:22.27350m 5:01.03400m 5:38.11
6.Rhiannon Owen(02)Co Derby 5:39.56  448 
 50m 36.08100m 1:18.19150m 2:01.94200m 2:46.51250m 3:35.14300m 4:26.82350m 5:04.05400m 5:39.56
 Aine O'Regan(02)Long Eaton DQ T 3L    

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Mia Barber(01)Ripley 5:13.73  568 
 50m 33.87100m 1:13.29150m 1:52.08200m 2:32.44250m 3:17.87300m 4:04.87350m 4:40.06400m 5:13.73
2.Bethany Rae-McLean(01)Long Eaton 5:15.65  557 
 50m 34.01100m 1:11.13150m 1:50.68200m 2:31.88250m 3:17.64300m 4:03.25350m 4:39.98400m 5:15.65
3.Alice Richards(01)Ripley 5:17.87  546 
 50m 36.02100m 1:16.09150m 1:55.91200m 2:37.51250m 3:22.95300m 4:08.91350m 4:43.74400m 5:17.87

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Abbie Wood(99)Buxton 4:34.27  850 
 50m 30.32100m 1:04.31150m 1:38.86200m 2:13.33250m 2:51.56300m 3:31.11350m 4:03.18400m 4:34.27
2.Chloe Bates(99)Long Eaton 4:59.89  650 
 50m 32.53100m 1:08.48150m 1:47.85200m 2:28.01250m 3:08.73300m 3:51.28350m 4:26.18400m 4:59.89
3.Mia Barber(01)Ripley 5:13.73  568 
 50m 33.87100m 1:13.29150m 1:52.08200m 2:32.44250m 3:17.87300m 4:04.87350m 4:40.06400m 5:13.73
4.Bethany Rae-McLean(01)Long Eaton 5:15.65  557 
 50m 34.01100m 1:11.13150m 1:50.68200m 2:31.88250m 3:17.64300m 4:03.25350m 4:39.98400m 5:15.65
5.Georgina Walker(00)Co Derby 5:16.86  551 
 50m 33.41100m 1:12.65150m 1:52.02200m 2:32.64250m 3:18.31300m 4:05.85350m 4:41.61400m 5:16.86
6.Alice Richards(01)Ripley 5:17.87  546 
 50m 36.02100m 1:16.09150m 1:55.91200m 2:37.51250m 3:22.95300m 4:08.91350m 4:43.74400m 5:17.87
7.Isobel Briggs(00)BelperMarlin 5:58.16  381 
 50m 38.27100m 1:25.36150m 2:15.85200m 3:05.26250m 3:52.78300m 4:42.60350m 5:21.83400m 5:58.16

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time  FINA Pt 
1.Abbie Wood(99)Buxton 4:34.27  850 
 50m 30.32100m 1:04.31150m 1:38.86200m 2:13.33250m 2:51.56300m 3:31.11350m 4:03.18400m 4:34.27
2.Chloe Bates(99)Long Eaton 4:59.89  650 
 50m 32.53100m 1:08.48150m 1:47.85200m 2:28.01250m 3:08.73300m 3:51.28350m 4:26.18400m 4:59.89
3.Georgina Walker(00)Co Derby 5:16.86  551 
 50m 33.41100m 1:12.65150m 1:52.02200m 2:32.64250m 3:18.31300m 4:05.85350m 4:41.61400m 5:16.86
4.Isobel Briggs(00)BelperMarlin 5:58.16  381 
 50m 38.27100m 1:25.36150m 2:15.85200m 3:05.26250m 3:52.78300m 4:42.60350m 5:21.83400m 5:58.16

UP