Boys 10/14 Yrs 50m Butterfly - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Thomas MOORE(07)Co Derby 36.93  205 
2.Findlay CORDLE(07)Co Derby 37.61  194 
3.Miles KINLEN(07)Matlock 38.46  182 
4.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 40.90  151 
5.Harry STRAW(08)Rykneld 41.97  140 
6.Cole STEVENS(07)Chesterfield 42.10  138 
7.Christian BURROWS(07)DerbyPhoenix 42.60  134 
8.Sergey KULEV(07)Rykneld 42.78  132 
9.Alfie LYNCH(08)DerbyPhoenix 43.72  123 
10.Dominic TAYLOR(08)Etwall 44.91  114 
11.Joseph MURPHY(07)Co Derby 45.04  113 
12.Marcus RUPAC(08)Co Derby 45.35  111 
13.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 46.34  104 
14.Oliver HENSHAW(08)BelperMarlin 47.62  95 
 Arron SIMPSON(07)Long Eaton DQ S 2L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 32.46  302 
2.Malachy WATT(06)Etwall 35.00  241 
2.Sebastian LEE(06)Co Derby 35.00  241 
4.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 35.18  237 
5.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 35.36  234 
6.Archie HERON(06)Co Derby 35.50  231 
7.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 35.62  229 
8.Noah TANNAHILL(06)Ripley 35.70  227 
9.Daniel BEATTIE(06)Glossop 37.16  201 
10.Oliver HEWITT(06)Glossop 38.91  175 
11.Finlay O'NEILL(06)Ilkeston 39.10  173 
12.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 39.36  169 
13.Louie STADLER(06)Ilkeston 39.56  167 
14.Leo POLLOCK(06)Co Derby 39.95  162 
15.Benjamin BARKER(06)Co Derby 40.24  158 
16.Max TAYLOR(06)Etwall 40.44  156 
17.Ethan WILDE(06)Eckington 40.76  152 
18.James BARTRAM(06)Long Eaton 42.03  139 
19.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 42.34  136 
 Jenson BROUGH(06)BelperMarlin DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Connor THORPE(05)Eckington 32.47  302 
2.James WRIGHT(05)Ilkeston 33.81  268 
3.Lewis BROWN(05)Ilkeston 34.33  256 
4.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 34.86  244 
5.Ben ATKINSON(05)Co Derby 35.71  227 
6.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 35.75  226 
7.Patrick WELSH(05)DerbyPhoenix 35.83  225 
8.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 36.11  220 
9.Reuben MASON(05)Co Derby 36.43  214 
10.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 37.12  202 
11.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 37.51  196 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 27.68  488 
2.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 29.27  413 
3.James WALKER(04)Co Derby 29.65  397 
4.Finlay MOSS(04)Long Eaton 30.52  364 
5.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 30.67  359 
6.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 30.82  353 
7.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 30.85  352 
8.Harrison CASEY(04)Eckington 31.48  332 
9.Max MORRIS(04)BelperMarlin 31.81  321 
10.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 33.45  276 
11.Luke WITTEN(04)Long Eaton 33.93  265 
12.Sam FITZHUGH(04)DerbyPhoenix 34.42  254 
13.Charlie BOAM(04)Buxton 34.92  243 
14.Nat MILLER-WALTERS(04)Co Derby 35.09  239 
15.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 35.44  232 
16.Benjamin TIPPING(04)Long Eaton 35.82  225 

UP