Boys 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Findlay CORDLE(07)Co Derby 2:55.32  244 40.551:25.462:16.73
2.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 3:05.99  204 45.271:30.702:26.80
3.Thomas MOORE(07)Co Derby 3:06.03  204 40.111:28.232:28.38
4.Cole STEVENS(07)Chesterfield 3:06.13  204 44.461:29.612:23.40
5.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 3:15.65  175 44.571:33.782:30.81
6.Bailey SAUNDERS(07)Dronfield 3:20.69  163 51.601:38.152:39.07
7.Oliver ECOB(07)Buxton 3:25.38  152 47.731:37.472:40.14
8.Rory BURCH(07)Matlock 3:29.27  143 52.071:44.962:46.03
9.Dominic TAYLOR(08)Etwall 3:36.58  129 47.861:41.622:49.81
10.Ben REEVES(07)Matlock 3:38.26  126 59.221:50.692:56.11
 Leo CHARLESWORTH(07)Ilkeston DQ T       
 Oliver STONE(08)Ripley DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 2:41.10  315 34.961:16.192:05.90
2.George WHITTLE(06)Ripley 2:42.12  309 38.911:18.362:04.54
3.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 2:43.85  299 35.911:21.072:06.81
4.Sebastian LEE(06)Co Derby 2:47.61  279 38.491:20.582:11.14
5.Archie HERON(06)Co Derby 2:52.83  255 39.011:21.242:15.58
6.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 2:55.41  244 38.701:22.592:16.64
7.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 2:56.30  240 41.751:25.042:16.98
8.Louis ECOB(06)Buxton 2:56.90  238 40.961:24.902:17.64
9.Daniel BEATTIE(06)Glossop 2:57.88  234 40.291:23.982:17.37
10.Ethan WILDE(06)Eckington 3:05.40  206 42.461:28.522:23.69
11.Benjamin KADOCH(06)Co Derby 3:20.03  164 47.581:39.512:36.63
12.Callum BURCH(06)Matlock 3:21.49  161 44.231:34.492:38.94
13.Benjamin BARKER(06)Co Derby 3:23.32  156 44.111:37.252:37.85
14.Louie STADLER(06)Ilkeston 3:24.14  154 47.221:39.342:42.31
15.Sky RUPAC(06)Co Derby 3:30.25  141 47.491:37.302:43.13

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Connor THORPE(05)Eckington 2:32.43  372 34.311:13.521:59.34
2.Isaac CADDY(05)Ripley 2:39.27  326 37.221:18.592:04.78
3.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 2:41.12  315 37.061:18.612:04.72
4.James WRIGHT(05)Ilkeston 2:43.76  300 35.511:19.532:05.90
5.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 2:46.90  283 38.871:18.512:10.28
6.Patrick WELSH(05)DerbyPhoenix 2:50.54  265 38.031:21.652:12.04
7.Matthew DUNNACHIE(05)Rykneld 2:52.72  255 38.611:25.112:14.78
8.Elliot LAWRENCE(05)Ripley 2:54.57  247 38.841:23.502:15.09
9.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 2:58.99  229 40.581:24.792:19.07
10.Daniel ELLIS(05)Rykneld 2:59.28  228 43.421:29.542:23.81
11.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 3:11.21  188 43.491:29.562:25.50
12.Reian WARD(05)Co Derby 3:12.39  185 48.511:34.852:31.10
 Lewis BROWN(05)Ilkeston DQ T       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 2:15.67  527 28.801:02.631:43.77
2.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 2:23.59  445 31.561:08.861:50.17
3.Harrison CASEY(04)Eckington 2:32.44  371 32.391:12.161:57.40
4.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 2:32.88  368 33.391:15.112:00.10
5.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 2:32.95  368 34.011:14.921:59.10
6.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 2:33.50  364 34.151:15.131:57.74
7.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 2:36.27  345 32.911:15.041:59.62
8.Finlay MOSS(04)Long Eaton 2:37.67  336 33.961:13.952:01.87
9.Max MORRIS(04)BelperMarlin 2:40.11  321 33.051:15.062:05.53
10.Daniel PARKES(04)DerbyPhoenix 2:46.04  287 36.981:19.502:09.08
11.Luke WITTEN(04)Long Eaton 2:47.24  281 37.941:22.162:10.69
12.Nat MILLER-WALTERS(04)Co Derby 2:49.40  271 36.021:19.712:09.52
13.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 2:50.08  267 36.961:21.382:10.93

UP