Boys 15 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Adam BANKS(03)Etwall 2:24.11  440 31.301:08.661:51.15
2.Guy FARNSWORTH(03)Co Derby 2:25.25  429 33.661:11.141:51.93
3.Matthew FEARN(03)Long Eaton 2:25.76  425 33.611:10.561:53.29
4.George ATKIN(03)Ripley 2:28.41  403 32.581:12.521:55.54
5.Daniel MCFERRAN(03)Long Eaton 2:29.35  395 33.631:12.231:55.49
6.Bradley EVANS(03)Long Eaton 2:30.06  389 32.191:11.121:56.13
7.Ernie CRESSWELL(03)DerbyPhoenix 2:30.25  388 34.281:13.071:56.08
8.Corran PARSONS(03)Eckington 2:30.54  386 34.501:14.471:56.59
9.Howie BARDEN(03)BelperMarlin 2:32.90  368 32.371:13.041:57.51
10.Mackenzie KING(03)Co Derby 2:39.55  324 34.721:15.532:03.34
11.Jack HAWKSWORTH(03)Swadlincote 2:39.70  323 35.611:15.802:03.92
12.Benjamin VERNON(03)DerbyPhoenix 2:43.29  302 34.541:15.412:06.64

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Luke SKELDING(02)Co Derby 2:12.82  562 29.401:02.461:41.59
2.William BROOKES(02)BelperMarlin 2:12.96  560 29.371:03.461:42.01
3.Casper RAYNARD(02)BelperMarlin 2:19.01  490 31.421:07.001:48.85
4.Joel MUIR(02)Co Derby 2:20.24  477 29.861:03.811:47.93
5.Ethan BILLINGE(02)Co Derby 2:24.35  438 31.851:07.591:51.18
6.Michael BAXTER(02)Swadlincote 2:25.11  431 32.361:12.841:52.39
7.Benjamin WELLS(02)Swadlincote 2:29.04  397 33.321:11.991:55.60
8.Charles SCOTCHER(02)Ashbourne 2:30.07  389 33.141:12.681:55.24
9.Thomas MACKIE(02)Chesterfield 2:31.80  376 33.701:17.501:58.52
10.Thomas BURCH(02)Matlock 2:34.24  359 34.241:15.392:00.55
11.Matthew BARRETT(02)Matlock 2:35.43  350 33.271:12.312:00.02
12.Henry FRANCIS(02)Co Derby 2:36.01  347 32.751:14.082:00.52

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Gregory BUTLER(00)Co Derby 2:07.08  642 28.361:02.88-
2.Ryan HUDDART(01)Rykneld 2:16.59  517 30.371:05.031:45.89
3.Campbell STEPHEN(01)Co Derby 2:16.69  515 30.501:07.971:45.37
4.Jasper WILLIAMS(01)Co Derby 2:30.04  390 32.761:11.861:54.08
5.Joshua BESTWICK(00)Ilkeston 2:34.93  354 31.771:11.511:58.71

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Gregory BUTLER(00)Co Derby 2:07.08  642 28.361:02.88-
2.Ryan HUDDART(01)Rykneld 2:16.59  517 30.371:05.031:45.89
3.Campbell STEPHEN(01)Co Derby 2:16.69  515 30.501:07.971:45.37
4.Jasper WILLIAMS(01)Co Derby 2:30.04  390 32.761:11.861:54.08
5.Carl KIRSOPP(97)Rykneld 2:33.75  362 31.681:09.531:57.66
6.Joshua BESTWICK(00)Ilkeston 2:34.93  354 31.771:11.511:58.71
 Samuel PEARSON(96)Long Eaton DNC       

20 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Carl KIRSOPP(97)Rykneld 2:33.75  362 31.681:09.531:57.66
 Samuel PEARSON(96)Long Eaton DNC       

UP