Boys 12 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.George WHITTLE(06)Ripley 5:34.69  348 
 50m 39.40100m 1:23.22150m 2:04.19200m 2:45.39250m 3:30.66300m 4:17.49350m 4:56.67400m 5:34.69
2.Malachy WATT(06)Etwall 5:52.17  299 
 50m 38.19100m 1:24.70150m 2:08.33200m 2:50.89250m 3:44.13300m 4:34.49350m 5:14.29400m 5:52.17
3.Archie HERON(06)Co Derby 6:08.68  260 
 50m 39.61100m 1:28.10150m 2:13.22200m 3:00.33250m 3:53.29300m 4:47.71350m 5:28.61400m 6:08.68

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 5:50.56  303 
 50m 41.46100m 1:30.41150m 2:11.09200m 2:52.55250m 3:44.12300m 4:34.70350m 5:13.52400m 5:50.56
2.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 6:31.70  217 
 50m 42.47100m 1:33.77150m 2:22.39200m 3:09.74250m 4:07.00300m 5:04.06350m 5:48.48400m 6:31.70

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 4:46.08  557 
 50m 30.07100m 1:06.66150m 1:44.04200m 2:19.92250m 3:01.82300m 3:44.26350m 4:16.40400m 4:46.08
2.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 5:13.39  424 
 50m 34.56100m 1:12.76150m 1:54.17200m 2:36.28250m 3:20.14300m 4:04.42350m 4:38.98400m 5:13.39
3.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 5:18.99  402 
 50m 34.17100m 1:14.56150m 1:57.62200m 2:39.15250m 3:22.17300m 4:06.20350m 4:43.11400m 5:18.99

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Adam BANKS(03)Etwall 5:01.32  477 
 50m 32.75100m 1:09.57150m 1:49.24200m 2:28.63250m 3:10.48300m 3:53.95350m 4:28.22400m 5:01.32
2.Guy FARNSWORTH(03)Co Derby 5:09.63  439 
 50m 34.19100m 1:15.10150m 1:53.81200m 2:33.24250m 3:15.77300m 3:59.58350m 4:35.02400m 5:09.63
3.Matthew FEARN(03)Long Eaton 5:16.54  411 
 50m 34.07100m 1:13.82150m 1:52.32200m 2:31.66250m 3:15.50300m 4:01.83350m 4:38.75400m 5:16.54
4.Daniel MCFERRAN(03)Long Eaton 5:21.29  393 
 50m 34.73100m 1:18.61150m 1:58.33200m 2:38.35250m 3:23.52300m 4:09.57350m 4:46.31400m 5:21.29
5.Corran PARSONS(03)Eckington 5:27.57  371 
 50m 36.59100m 1:19.97150m 2:02.21200m 2:46.69250m 3:30.27300m 4:16.69350m 4:54.32400m 5:27.57
6.Mackenzie KING(03)Co Derby 5:28.10  369 
 50m 33.69100m 1:13.26150m 1:55.33200m 2:38.74250m 3:25.22300m 4:13.97350m 4:51.70400m 5:28.10

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Joel MUIR(02)Co Derby 4:49.60  537 
 50m 31.81100m 1:06.95150m 1:41.75200m 2:18.03250m 3:01.32300m 3:43.53350m 4:16.89400m 4:49.60
2.Casper RAYNARD(02)BelperMarlin 4:51.49  527 
 50m 32.29100m 1:09.00150m 1:46.05200m 2:23.78250m 3:07.33300m 3:49.30350m 4:21.01400m 4:51.49
3.Michael BAXTER(02)Swadlincote 5:05.66  457 
 50m 33.64100m 1:11.15150m 1:50.71200m 2:29.70250m 3:11.74300m 3:55.00350m 4:31.36400m 5:05.66

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Ryan HUDDART(01)Rykneld 4:46.15  557 
 50m 30.88100m 1:05.64150m 1:42.10200m 2:18.69250m 3:00.64300m 3:42.99350m 4:16.63400m 4:46.15
2.Joshua BESTWICK(00)Ilkeston 5:34.59  348 
 50m 31.84100m 1:11.38150m 1:54.81200m 2:38.35250m 3:27.56300m 4:17.98350m 4:56.81400m 5:34.59

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Ryan HUDDART(01)Rykneld 4:46.15  557 
 50m 30.88100m 1:05.64150m 1:42.10200m 2:18.69250m 3:00.64300m 3:42.99350m 4:16.63400m 4:46.15
2.Joshua BESTWICK(00)Ilkeston 5:34.59  348 
 50m 31.84100m 1:11.38150m 1:54.81200m 2:38.35250m 3:27.56300m 4:17.98350m 4:56.81400m 5:34.59

UP