Boys 10/14 Yrs 50m Freestyle - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Thomas MOORE(07)Co Derby 32.30  246 
2.Findlay CORDLE(07)Co Derby 33.10  229 
3.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 33.25  226 
4.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 34.10  209 
5.Cole STEVENS(07)Chesterfield 34.66  199 
6.Alfie LYNCH(08)DerbyPhoenix 34.98  194 
7.Miles KINLEN(07)Matlock 35.32  188 
8.Sergey KULEV(07)Rykneld 35.45  186 
9.Joseph MURPHY(07)Co Derby 35.88  180 
10.Rory BURCH(07)Matlock 36.04  177 
11.Ben REEVES(07)Matlock 36.10  176 
12.Ben GIBSON(07)Ripley 36.47  171 
13.Oliver HENSHAW(08)BelperMarlin 36.50  171 
14.Samuel TAGUE(07)DerbyPhoenix 36.88  165 
15.Noah VAN HOOREBEEK(07)Eckington 36.89  165 
16.Oliver STONE(08)Ripley 37.15  162 
17.Cole WEBSTER(07)Ripley 37.41  158 
18.Rory DEPLEDGE(07)Dronfield 37.46  158 
19.Oliver ECOB(07)Buxton 37.81  153 
20.Harry STRAW(08)Rykneld 37.82  153 
21.Harley THORPE(07)Eckington 38.00  151 
22.Riley ERRINGTON(08)Swadlincote 38.79  142 
23.Owen JOHNSON(08)Co Derby 39.00  140 
24.Martin IANKOV(08)Etwall 39.05  139 
25.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 39.06  139 
26.Lukas BARTO-SMITH(07)Long Eaton 39.09  139 
27.Hamish THOMSON(07)Buxton 39.23  137 
28.Daniel HOUGHTON(08)BelperMarlin 39.71  132 
29.Edward CRITCHLOW(07)Chesterfield 39.77  132 
30.Jacob NORMAN(07)BelperMarlin 40.06  129 
31.Antoni MACIEJEWSKI(08)Co Derby 40.95  121 
32.Leo CHARLESWORTH(07)Ilkeston 41.15  119 
33.James KING(08)Ashbourne 41.41  117 
34.Alfie BROWN(08)Ilkeston 41.44  116 
35.Andrew EDGAR(08)Rykneld 42.19  110 
36.Finlay HOWE(07)Ashbourne 42.41  109 
37.William MELLOR(07)Long Eaton 43.67  99 
38.William MCCOLLOUGH(07)Glossop 44.41  94 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 30.35  297 
2.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 30.42  295 
3.Louis ECOB(06)Buxton 31.04  278 
4.Sebastian LEE(06)Co Derby 31.32  270 
5.George WHITTLE(06)Ripley 31.40  268 
6.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 31.60  263 
7.Malachy WATT(06)Etwall 32.47  242 
8.Noah TANNAHILL(06)Ripley 32.50  242 
9.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 32.60  240 
10.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 32.72  237 
11.Archie HERON(06)Co Derby 32.88  233 
12.Oliver HEWITT(06)Glossop 33.09  229 
13.Daniel BEATTIE(06)Glossop 33.22  226 
14.Louie STADLER(06)Ilkeston 34.04  210 
15.Finlay O'NEILL(06)Ilkeston 34.13  209 
16.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 34.17  208 
17.Ethan WILDE(06)Eckington 34.34  205 
18.Leo POLLOCK(06)Co Derby 34.37  204 
19.James BARTRAM(06)Long Eaton 34.51  202 
20.William RICE(06)Eckington 34.61  200 
21.Benjamin KADOCH(06)Co Derby 34.63  200 
22.Joshua ATTERBURY(06)Ripley 34.76  198 
23.Seth PARTRIDGE(06)Buxton 34.85  196 
24.Michael WILSON(06)Dronfield 34.86  196 
25.Philip LAMB(06)BelperMarlin 34.96  194 
26.Benjamin BARKER(06)Co Derby 35.31  188 
27.Oscar COPESTAKE(06)Glossop 35.38  187 
28.Callum BURCH(06)Matlock 35.43  186 
29.Sam ROBERTSON(06)Swadlincote 36.12  176 
30.Nicholas IP(06)Etwall 36.52  170 
31.Ben ARCHER(06)Ashbourne 36.66  168 
32.Boris HOLLIDAY(06)Buxton 36.69  168 
33.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 36.74  167 
 Kristian BEATY(06)Glossop DNC    
 Jenson BROUGH(06)BelperMarlin DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Connor THORPE(05)Eckington 27.86  384 
2.James WRIGHT(05)Ilkeston 29.46  325 
3.Isaac CADDY(05)Ripley 29.98  308 
4.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 30.12  304 
5.Cameron RHODES(05)Eckington 30.71  287 
6.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 30.73  286 
7.Matthew DUNNACHIE(05)Rykneld 31.14  275 
8.Daniel ROBERTS(05)Chesterfield 31.36  269 
9.Ben ATKINSON(05)Co Derby 31.50  266 
10.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 31.67  261 
11.Daniel ELLIS(05)Rykneld 31.85  257 
12.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 32.24  248 
13.Jack SIMKIN(05)Swadlincote 32.38  244 
14.Reuben MASON(05)Co Derby 32.69  238 
15.Reian WARD(05)Co Derby 33.16  228 
16.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 33.50  221 
17.Harrison DAVIES-BOWLER(05)Rykneld 33.53  220 
18.Guillermo SIERRA VILLE(05)Chesterfield 34.18  208 
19.William BAXTER(05)Long Eaton 34.19  208 
20.Ewan ASCOTT(05)Long Eaton 34.51  202 
21.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 34.75  198 
22.Thomas RENNIE(05)Ashbourne 35.31  188 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 25.14  523 
2.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 26.09  468 
3.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 27.27  410 
4.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 27.32  407 
5.Max MORRIS(04)BelperMarlin 27.79  387 
6.Harrison CASEY(04)Eckington 27.92  382 
7.Sam FITZHUGH(04)DerbyPhoenix 28.27  368 
8.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 28.73  350 
9.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 29.24  332 
10.Finlay MOSS(04)Long Eaton 29.37  328 
11.Daniel PARKES(04)DerbyPhoenix 29.71  317 
12.Sam ALTON(04)Etwall 30.31  298 
13.Charlie BOAM(04)Buxton 30.44  294 
14.Joel TANNAHILL(04)Ripley 30.63  289 
15.Jolyon WOODDISSE(04)Ashbourne 30.80  284 
16.Luke WITTEN(04)Long Eaton 31.06  277 
17.Ryan KIRK(04)Ilkeston 31.22  273 
18.Daniel HOWE(04)Rykneld 31.98  254 
19.Maxwell HAWKINS(04)Etwall 32.50  242 
20.Benjamin TIPPING(04)Long Eaton 32.53  241 
21.Joseph SEARBY(04)Long Eaton 32.86  234 
22.Euan KELLY(04)Glossop 33.22  226 
 Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin DQ ST    

Disqualification Codes

UP