Boys 10/14 Yrs 100m IM - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Thomas MOORE(07)Co Derby 1:24.71  213 
2.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 1:28.38  188 
3.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 1:28.89  185 
4.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 1:32.47  164 
5.Joseph MURPHY(07)Co Derby 1:32.67  163 
6.Oliver ECOB(07)Buxton 1:33.55  158 
7.Rory BURCH(07)Matlock 1:34.53  153 
8.Rory DEPLEDGE(07)Dronfield 1:35.05  151 
9.Harley THORPE(07)Eckington 1:37.02  142 
10.Bailey SAUNDERS(07)Dronfield 1:37.47  140 
11.Ben REEVES(07)Matlock 1:37.86  138 
12.Oliver HENSHAW(08)BelperMarlin 1:37.98  138 
13.Dominic TAYLOR(08)Etwall 1:39.50  131 
14.Dennis WILLIAMSON(07)Etwall 1:39.96  130 
15.Riley ERRINGTON(08)Swadlincote 1:40.67  127 
16.James RALPH(07)Buxton 1:41.56  124 
17.Marcus RUPAC(08)Co Derby 1:41.82  123 
18.Christian BURROWS(07)DerbyPhoenix 1:42.12  122 
19.Owen JOHNSON(08)Co Derby 1:44.03  115 
20.Alfie BROWN(08)Ilkeston 1:47.14  105 
21.Leo CHARLESWORTH(07)Ilkeston 1:50.07  97 
22.Finlay HOWE(07)Ashbourne 1:53.40  89 
 William MELLOR(07)Long Eaton DQ SL    
 Noah VAN HOOREBEEK(07)Eckington DQ T    
 Oliver STONE(08)Ripley DQ T    
 Charles DOWNHAM(07)Chesterfield DQ T    
 Cole WEBSTER(07)Ripley DQ T    
 Findlay CORDLE(07)Co Derby DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.George WHITTLE(06)Ripley 1:18.07  273 
2.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 1:18.33  270 
3.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 1:18.61  267 
4.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 1:19.51  258 
5.Sebastian LEE(06)Co Derby 1:20.21  251 
6.Louis ECOB(06)Buxton 1:21.17  243 
7.Daniel BEATTIE(06)Glossop 1:22.82  228 
8.Ethan WILDE(06)Eckington 1:26.43  201 
9.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 1:28.16  189 
10.Finlay O'NEILL(06)Ilkeston 1:28.47  187 
11.James BARTRAM(06)Long Eaton 1:29.62  180 
12.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 1:29.79  179 
13.Max TAYLOR(06)Etwall 1:30.03  178 
14.Joshua ATTERBURY(06)Ripley 1:30.78  173 
15.Louie STADLER(06)Ilkeston 1:30.98  172 
16.Thomas OWEN(06)Co Derby 1:32.61  163 
17.Benjamin BARKER(06)Co Derby 1:33.85  157 
18.Seth PARTRIDGE(06)Buxton 1:35.89  147 
19.Sky RUPAC(06)Co Derby 1:35.95  147 
 Jenson BROUGH(06)BelperMarlin DNC    
 Michael WILSON(06)Dronfield DQ SA    
 Leo ALLANSON(06)Ilkeston DQ T    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Connor THORPE(05)Eckington 1:13.49  327 
2.James WRIGHT(05)Ilkeston 1:15.17  306 
3.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 1:16.84  286 
4.Isaac CADDY(05)Ripley 1:19.41  259 
5.Ben ATKINSON(05)Co Derby 1:19.73  256 
6.Reuben MASON(05)Co Derby 1:20.37  250 
7.Matthew DUNNACHIE(05)Rykneld 1:20.58  248 
8.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 1:22.05  235 
9.Daniel ELLIS(05)Rykneld 1:22.57  230 
10.Jack SIMKIN(05)Swadlincote 1:23.92  219 
11.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 1:24.99  211 
12.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 1:26.84  198 
13.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 1:28.48  187 
14.William BAXTER(05)Long Eaton 1:29.86  179 
15.Ewan ASCOTT(05)Long Eaton 1:32.63  163 
 Reian WARD(05)Co Derby DQ T    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 1:09.50  387 
2.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 1:10.83  365 
3.Finlay MOSS(04)Long Eaton 1:12.32  343 
4.Sam FITZHUGH(04)DerbyPhoenix 1:16.99  284 
5.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 1:18.19  271 
6.Luke WITTEN(04)Long Eaton 1:18.22  271 
7.Charlie BOAM(04)Buxton 1:18.51  268 
8.Sam ALTON(04)Etwall 1:18.57  268 
9.Owen MASON(04)DerbyPhoenix 1:22.23  233 
10.Benjamin TIPPING(04)Long Eaton 1:23.10  226 
11.Lewis ROGERS(04)Chesterfield 1:27.14  196 
 Luca TRAMONTANO(04)Rykneld DQ T    

Disqualification Codes

UP