Boys 10/14 Yrs 100m Freestyle - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Findlay CORDLE(07)Co Derby 1:11.39  249 -
2.Cole STEVENS(07)Chesterfield 1:14.44  220 34.99
3.Thomas MOORE(07)Co Derby 1:15.19  213 35.39
4.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 1:16.33  204 36.52
5.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 1:16.43  203 37.20
6.Rory BURCH(07)Matlock 1:18.81  185 38.32
7.Ben REEVES(07)Matlock 1:20.83  171 37.21
8.Marcus RUPAC(08)Co Derby 1:22.01  164 38.52
9.Miles KINLEN(07)Matlock 1:22.21  163 38.51
10.Dennis WILLIAMSON(07)Etwall 1:22.68  160 39.12
11.Oliver ECOB(07)Buxton 1:22.82  159 39.34
12.Oliver HENSHAW(08)BelperMarlin 1:22.90  159 39.47
13.Dominic TAYLOR(08)Etwall 1:22.96  158 38.63
14.Oliver STONE(08)Ripley 1:23.24  157 40.41
15.Harley THORPE(07)Eckington 1:23.52  155 -
16.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 1:23.74  154 40.02
17.Bailey SAUNDERS(07)Dronfield 1:23.82  154 -
18.Ben GIBSON(07)Ripley 1:24.71  149 38.53
19.Cole WEBSTER(07)Ripley 1:25.14  147 -
20.James RALPH(07)Buxton 1:25.33  146 41.08
21.Owen JOHNSON(08)Co Derby 1:25.55  144 -
22.Noah VAN HOOREBEEK(07)Eckington 1:26.54  140 41.15
23.Edward CRITCHLOW(07)Chesterfield 1:28.68  130 41.46
24.Leo CHARLESWORTH(07)Ilkeston 1:35.53  104 46.39

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 1:06.09  314 32.19
2.George WHITTLE(06)Ripley 1:07.17  299 32.39
3.Sebastian LEE(06)Co Derby 1:08.24  285 32.61
4.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 1:08.80  278 32.54
5.Louis ECOB(06)Buxton 1:09.06  275 33.02
6.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 1:09.25  273 33.52
7.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 1:10.50  259 33.81
8.Noah TANNAHILL(06)Ripley 1:10.97  253 33.77
9.Malachy WATT(06)Etwall 1:11.58  247 -
10.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 1:12.28  240 34.71
11.Daniel BEATTIE(06)Glossop 1:12.76  235 34.50
12.William RICE(06)Eckington 1:14.50  219 36.00
13.James BARTRAM(06)Long Eaton 1:14.52  219 35.34
14.Joshua ATTERBURY(06)Ripley 1:14.99  215 35.37
15.Ethan WILDE(06)Eckington 1:15.31  212 35.44
16.Louie STADLER(06)Ilkeston 1:15.66  209 36.18
17.Finlay O'NEILL(06)Ilkeston 1:15.68  209 36.23
18.Michael WILSON(06)Dronfield 1:15.78  208 35.93
19.Oliver HEWITT(06)Glossop 1:15.80  208 -
20.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 1:16.35  203 36.80
21.Callum BURCH(06)Matlock 1:17.04  198 -
22.Thomas OWEN(06)Co Derby 1:18.14  190 36.67
23.Sam ROBERTSON(06)Swadlincote 1:20.14  176 -
24.Benjamin BARKER(06)Co Derby 1:20.57  173 37.93
25.Sky RUPAC(06)Co Derby 1:20.68  172 37.77
26.Leo POLLOCK(06)Co Derby 1:21.09  170 -
27.Benjamin KADOCH(06)Co Derby 1:22.17  163 38.20
 Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix DQ T     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Connor THORPE(05)Eckington 1:01.08  398 29.45
2.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 1:04.98  330 31.49
3.James WRIGHT(05)Ilkeston 1:05.14  328 31.25
4.Isaac CADDY(05)Ripley 1:05.42  324 31.75
5.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 1:06.61  307 31.31
6.Lewis BROWN(05)Ilkeston 1:07.09  300 32.07
7.Daniel ELLIS(05)Rykneld 1:08.41  283 -
7.Matthew DUNNACHIE(05)Rykneld 1:08.41  283 33.22
9.Patrick WELSH(05)DerbyPhoenix 1:08.47  282 31.88
10.Reuben MASON(05)Co Derby 1:08.83  278 33.30
11.Jack SIMKIN(05)Swadlincote 1:10.11  263 33.82
12.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 1:11.20  251 34.13
13.Daniel ROBERTS(05)Chesterfield 1:11.32  250 -
14.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 1:11.88  244 -
15.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 1:13.49  228 36.04
16.William BAXTER(05)Long Eaton 1:14.09  223 34.82
17.Reian WARD(05)Co Derby 1:14.32  221 35.03
18.Ewan ASCOTT(05)Long Eaton 1:18.39  188 38.05
19.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 1:19.04  183 37.44

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 53.65  587 25.82
2.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 57.83  469 27.58
3.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 59.20  437 28.46
4.Max MORRIS(04)BelperMarlin 1:00.01  419 29.29
5.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 1:00.87  402 29.07
6.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 1:02.09  379 29.87
7.Harrison CASEY(04)Eckington 1:02.17  377 29.86
8.Daniel PARKES(04)DerbyPhoenix 1:03.60  352 30.54
9.Sam FITZHUGH(04)DerbyPhoenix 1:03.86  348 30.63
10.Finlay MOSS(04)Long Eaton 1:04.16  343 30.36
11.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 1:05.02  330 31.20
12.Joel TANNAHILL(04)Ripley 1:06.16  313 31.31
13.Charlie BOAM(04)Buxton 1:08.76  279 -
14.Luke WITTEN(04)Long Eaton 1:08.96  276 33.00
15.Lewis ROGERS(04)Chesterfield 1:10.64  257 33.76
16.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 1:11.20  251 33.22
17.Maxwell HAWKINS(04)Etwall 1:11.92  243 -
18.Benjamin TIPPING(04)Long Eaton 1:12.00  243 34.72
19.Daniel HOWE(04)Rykneld 1:12.69  236 -

UP