Boys 10/14 Yrs 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Findlay CORDLE(07)Co Derby 2:34.10  268 35.651:15.261:55.57
2.Thomas MOORE(07)Co Derby 2:45.18  217 37.101:20.932:05.57
3.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 2:46.50  212 37.591:20.332:05.03
4.Cole STEVENS(07)Chesterfield 2:48.38  205 37.031:20.912:06.00
5.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 2:50.10  199 38.18-2:08.25
6.Rory BURCH(07)Matlock 2:52.97  189 40.051:25.292:10.03
7.Ben REEVES(07)Matlock 2:53.42  188 37.761:22.892:09.22
8.Oliver STONE(08)Ripley 2:56.01  179 40.231:26.36-
9.James RALPH(07)Buxton 3:00.32  167 1:29.062:16.773:00.32
10.Bailey SAUNDERS(07)Dronfield 3:02.15  162 42.611:30.372:19.04
11.Miles KINLEN(07)Matlock 3:02.67  160 41.651:29.632:16.94
12.Marcus RUPAC(08)Co Derby 3:03.49  158 40.191:28.642:18.72
13.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 3:06.61  150 42.541:29.86-
14.Dominic TAYLOR(08)Etwall 3:12.90  136 42.081:33.162:24.22
15.Dennis WILLIAMSON(07)Etwall 3:13.69  135 -1:32.86-
16.Noah VAN HOOREBEEK(07)Eckington 3:18.49  125 45.531:37.972:31.84
17.Riley ERRINGTON(08)Swadlincote 3:19.99  122 46.111:38.73-
18.Edward CRITCHLOW(07)Chesterfield 3:21.47  119 46.481:38.972:32.29
19.Leo CHARLESWORTH(07)Ilkeston 3:40.81  91 50.341:48.512:48.83
20.Alfie BROWN(08)Ilkeston 3:47.00  83 47.94-2:48.00
 Oliver HENSHAW(08)BelperMarlin DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 2:24.80  323 34.571:11.691:49.42
2.Sebastian LEE(06)Co Derby 2:27.92  303 34.761:13.421:51.75
3.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 2:31.93  279 34.471:13.561:53.39
4.Archie HERON(06)Co Derby 2:32.46  276 35.181:13.731:53.46
5.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 2:34.62  265 35.861:15.791:56.19
6.Daniel BEATTIE(06)Glossop 2:38.32  247 35.771:16.481:58.34
7.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 2:39.10  243 36.981:18.421:59.74
8.Louis ECOB(06)Buxton 2:39.14  243 36.161:17.502:00.19
9.Ethan WILDE(06)Eckington 2:42.82  227 37.351:19.602:02.31
10.William RICE(06)Eckington 2:43.23  225 37.591:20.592:03.35
11.Oliver HEWITT(06)Glossop 2:43.76  223 38.491:20.972:04.98
12.Joshua ATTERBURY(06)Ripley 2:44.07  222 38.271:20.612:03.42
13.Max TAYLOR(06)Etwall 2:45.54  216 36.831:20.222:04.90
14.James BARTRAM(06)Long Eaton 2:45.63  215 37.031:20.402:03.78
15.Benjamin KADOCH(06)Co Derby 2:47.57  208 37.691:21.412:06.45
16.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 2:49.28  202 38.871:23.822:09.66
17.Thomas OWEN(06)Co Derby 2:49.80  200 36.861:21.072:06.35
18.Michael WILSON(06)Dronfield 2:51.93  193 39.031:23.982:09.57
19.Louie STADLER(06)Ilkeston 2:52.11  192 40.381:26.852:10.44
20.Callum BURCH(06)Matlock 2:53.13  189 38.521:23.402:09.58
21.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 2:56.53  178 41.291:27.582:14.06
22.Sky RUPAC(06)Co Derby 2:58.91  171 1:25.52-2:12.85
23.Daniel BINNS(06)Matlock 3:00.78  166 41.351:29.112:17.07
24.Benjamin BARKER(06)Co Derby 3:01.29  164 40.551:26.612:13.73

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Connor THORPE(05)Eckington 2:15.46  394 31.711:06.621:41.91
2.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 2:23.67  330 32.751:09.361:47.17
3.James WRIGHT(05)Ilkeston 2:24.32  326 32.991:10.581:48.93
4.Lewis BROWN(05)Ilkeston 2:24.85  322 34.111:11.901:49.91
5.Patrick WELSH(05)DerbyPhoenix 2:26.05  314 33.981:11.791:49.89
6.Isaac CADDY(05)Ripley 2:27.12  308 34.651:12.821:51.55
7.Reuben MASON(05)Co Derby 2:29.43  294 35.241:13.281:51.44
8.Matthew DUNNACHIE(05)Rykneld 2:31.41  282 35.801:14.881:54.06
9.Daniel ELLIS(05)Rykneld 2:33.94  268 35.181:15.491:55.77
10.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 2:38.03  248 37.301:19.591:59.90
11.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 2:43.11  226 38.551:20.952:03.45
12.William BAXTER(05)Long Eaton 2:44.66  219 36.421:17.762:01.15
13.Reian WARD(05)Co Derby 2:47.01  210 37.221:20.342:04.76
14.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 2:50.63  197 38.621:22.682:07.63
15.Ewan ASCOTT(05)Long Eaton 2:51.15  195 40.271:24.442:10.23

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 1:58.21  594 26.4556.181:27.67
2.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 2:11.79  428 29.871:03.341:38.03
3.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 2:12.54  421 30.961:04.491:38.83
4.Max MORRIS(04)BelperMarlin 2:13.00  417 30.631:04.681:39.23
5.Daniel PARKES(04)DerbyPhoenix 2:20.39  354 31.791:07.401:44.33
6.Luke WITTEN(04)Long Eaton 2:27.14  308 35.131:14.091:52.18
7.Nat MILLER-WALTERS(04)Co Derby 2:28.25  301 34.311:11.861:50.47
8.Lewis ROGERS(04)Chesterfield 2:35.39  261 34.901:14.841:56.29

UP