Boys 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 5:50.42  222 
 50m 39.49100m -150m 2:08.14200m 2:52.72250m 3:38.46300m 4:24.06350m -400m 5:50.42
2.Ben REEVES(07)Matlock 5:53.15  217 
 50m -100m 1:23.96150m 2:10.78200m 2:56.91250m 3:42.43300m 4:28.33350m 5:12.24400m 5:53.15
3.Harry STRAW(08)Rykneld 6:27.53  164 
 50m 41.79100m 1:30.47150m 2:21.10200m 3:12.60250m 4:00.88300m 4:52.24350m 5:44.57400m 6:27.53
4.Miles KINLEN(07)Matlock 6:28.38  163 
 50m 40.95100m 1:29.26150m 2:19.14200m 3:08.85250m 3:59.06300m 4:49.49350m 5:37.02400m 6:28.38
 Bailey SAUNDERS(07)Dronfield DNC    
 Findlay CORDLE(07)Co Derby DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Malachy WATT(06)Etwall 5:03.45  342 
 50m 34.21100m 1:13.10150m 1:53.28200m 2:32.41250m 3:10.29300m 3:48.78350m 4:26.97400m 5:03.45
2.Sebastian LEE(06)Co Derby 5:10.74  318 
 50m 34.02100m 1:12.21150m 1:51.83200m 2:31.60250m 3:11.53300m 3:51.51350m 4:31.73400m 5:10.74
3.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 5:14.53  307 
 50m 33.83100m 1:12.01150m 1:51.51200m 2:32.24250m 3:12.68300m 3:53.31350m 4:34.70400m 5:14.53
4.Archie HERON(06)Co Derby 5:17.40  299 
 50m 35.15100m 1:13.70150m 1:53.23200m 2:33.92250m 3:15.34300m 3:56.34350m 4:38.20400m 5:17.40
5.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 5:24.92  278 
 50m 36.07100m 1:16.25150m 1:57.36200m 2:38.77250m 3:20.52300m 4:02.35350m 4:44.63400m 5:24.92
6.Noah TANNAHILL(06)Ripley 5:28.53  269 
 50m 35.30100m 1:15.86150m 1:57.58200m 2:39.73250m 3:22.58300m 4:05.76350m 4:48.50400m 5:28.53
7.James BARTRAM(06)Long Eaton 6:10.20  188 
 50m 39.32100m 1:25.77150m 2:12.94200m 3:00.26250m 3:48.47300m 4:36.09350m 5:24.04400m 6:10.20
8.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 6:10.29  188 
 50m 42.16100m 1:27.81150m 2:15.94200m 3:03.86250m 3:51.62300m 4:39.95350m 5:26.86400m 6:10.29
9.Callum BURCH(06)Matlock 6:25.48  166 
 50m 38.87100m 1:26.18150m -200m 3:02.98250m 3:51.08300m 4:40.55350m 5:30.92400m 6:25.48

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Connor THORPE(05)Eckington 4:39.29  438 
 50m 31.90100m 1:06.35150m 1:41.92200m 2:17.27250m 2:53.39300m 3:28.84350m 4:04.87400m 4:39.29
2.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 5:02.04  347 
 50m 33.74100m 1:11.21150m 1:49.73200m 2:29.14250m 3:07.95300m 3:47.45350m 4:25.55400m 5:02.04
3.James WRIGHT(05)Ilkeston 5:02.69  344 
 50m 33.61100m 1:11.69150m 1:50.71200m 2:29.71250m 3:08.65300m 3:47.97350m 4:26.66400m 5:02.69
4.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 5:11.50  316 
 50m 32.94100m 1:11.21150m 1:50.98200m 2:30.85250m 3:10.97300m 3:51.79350m 4:32.59400m 5:11.50
5.Reian WARD(05)Co Derby 5:32.49  260 
 50m 38.72100m 1:21.32150m 2:03.58200m 2:46.18250m 3:29.17300m 4:12.35350m 4:54.49400m 5:32.49
6.Keefe MCGRATH(05)Swadlincote 5:43.02  236 
 50m 38.35100m 1:21.00150m 2:03.97200m 2:47.74250m 3:32.29300m 4:17.27350m 5:00.80400m 5:43.02

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 4:14.74  578 
 50m 26.88100m 57.62150m 1:30.36200m 2:03.72250m 2:37.08300m 3:10.13350m 3:43.26400m 4:14.74
2.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 4:33.56  467 
 50m 30.90100m 1:04.54150m 1:39.06200m 2:13.91250m 2:49.11300m 3:23.96350m 3:59.19400m 4:33.56
3.Daniel PARKES(04)DerbyPhoenix 4:46.45  406 
 50m 31.58100m 1:06.74150m 1:43.23200m 2:20.11250m 2:57.04300m 3:33.83350m 4:10.87400m 4:46.45
4.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 4:55.80  369 
 50m 30.70100m 1:04.85150m 1:41.39200m 2:19.21250m 2:57.65300m 3:37.18350m 4:16.74400m 4:55.80
5.Joel TANNAHILL(04)Ripley 5:03.51  341 
 50m 33.73100m 1:11.86150m 1:51.23200m 2:30.69250m 3:09.88300m 3:49.19350m 4:27.42400m 5:03.51

UP