Boys 15 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Adam BANKS(03)Etwall 4:22.72  527 
 50m 28.86100m 1:01.23150m 1:34.84200m 2:08.93250m 2:42.82300m 3:16.71350m 3:50.46400m 4:22.72
2.Samuel LITTLER(03)Etwall 4:26.04  507 
 50m 31.14100m 1:05.14150m 1:39.70200m 2:14.13250m 2:48.15300m 3:22.38350m 3:55.66400m 4:26.04
3.Matthew FEARN(03)Long Eaton 4:27.84  497 
 50m 30.77100m 1:04.19150m 1:37.95200m 2:12.36250m 2:46.84300m 3:21.53350m 3:55.71400m 4:27.84
4.Toma TOKIWA-SMITH(03)Co Derby 4:29.91  486 
 50m 29.09100m 1:01.57150m 1:35.56200m 2:10.04250m 2:44.92300m 3:20.05350m 3:55.41400m 4:29.91
5.Daniel WATERFALL(03)BelperMarlin 4:35.56  456 
 50m 30.77100m 1:05.20150m 1:40.46200m 2:16.64250m 2:51.09300m 3:27.50350m 4:02.57400m 4:35.56
6.Daniel MCFERRAN(03)Long Eaton 4:42.86  422 
 50m 31.87100m 1:06.63150m 1:42.50200m 2:18.43250m 2:54.60300m 3:31.43350m 4:07.17400m 4:42.86
7.Ernie CRESSWELL(03)DerbyPhoenix 4:44.84  413 
 50m 32.15100m 1:07.91150m 1:44.21200m 2:21.08250m 2:57.84300m 3:34.29350m 4:10.60400m 4:44.84
8.Benjamin VERNON(03)DerbyPhoenix 4:46.73  405 
 50m 31.99100m 1:07.95150m 1:44.58200m 2:22.22250m 2:59.58300m 3:37.67350m 4:13.72400m 4:46.73
9.Mackenzie KING(03)Co Derby 4:51.05  387 
 50m 32.21100m 1:07.62150m 1:44.69200m 2:21.78250m 2:59.17300m 3:36.68350m 4:14.27400m 4:51.05
10.Corran PARSONS(03)Eckington 4:59.95  354 
 50m 33.55100m 1:10.97150m 1:49.98200m 2:29.96250m 3:08.52300m 3:47.15350m 4:24.75400m 4:59.95
11.Thomas JAMES(03)Swadlincote 5:06.56  331 
 50m 33.63100m 1:11.76150m 1:51.42200m 2:31.89250m 3:11.97300m 3:51.77350m 4:30.79400m 5:06.56
12.George EDWARDS(03)Chesterfield 5:08.39  326 
 50m 33.52100m 1:10.86150m 1:50.08200m 2:29.52250m 3:09.29300m 3:50.06350m 4:30.21400m 5:08.39

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Casper RAYNARD(02)BelperMarlin 4:09.77  613 
 50m 27.96100m 59.20150m 1:31.41200m 2:03.90250m 2:36.40300m 3:08.48350m 3:40.09400m 4:09.77
2.Thomas WYATT(02)DerbyPhoenix 4:13.44  587 
 50m 28.85100m 1:00.47150m 1:32.60200m 2:05.36250m 2:37.65300m 3:10.14350m 3:42.26400m 4:13.44
3.Michael BROWN(02)Swadlincote 4:28.54  493 
 50m 30.32100m 1:03.60150m 1:37.63200m 2:11.93250m 2:46.59300m 3:21.24350m 3:55.40400m 4:28.54
4.Benjamin WELLS(02)Swadlincote 4:32.09  474 
 50m 30.03100m 1:03.63150m 1:38.25200m 2:13.34250m 2:48.37300m 3:23.72350m 3:58.71400m 4:32.09
5.Ethan BILLINGE(02)Co Derby 4:35.59  456 
 50m 29.47100m 1:03.70150m 1:38.48200m 2:13.66250m 2:48.78300m 3:24.39350m 4:00.38400m 4:35.59
6.Thomas MACKIE(02)Chesterfield 4:35.73  456 
 50m 30.60100m 1:04.13150m 1:39.57200m 2:15.26250m 2:50.75300m 3:26.47350m 4:01.68400m 4:35.73
7.Thomas BURCH(02)Matlock 4:37.20  448 
 50m 30.95100m 1:05.33150m 1:40.41200m 2:15.90250m 2:50.69300m 3:27.06350m 4:02.42400m 4:37.20

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Ryan HUDDART(01)Rykneld 4:11.00  604 
 50m 28.41100m 59.48150m 1:31.39200m 2:04.17250m 2:35.75300m 3:07.97350m 3:40.58400m 4:11.00
2.Reece ALLEN(00)Dronfield 4:51.34  386 
 50m 32.01100m 1:06.37150m 1:40.32200m 2:17.04250m 2:54.37300m 3:32.93350m 4:12.06400m 4:51.34
3.Joshua BESTWICK(00)Ilkeston 4:54.02  376 
 50m 30.68100m 1:05.47150m 1:41.07200m 2:18.56250m 2:56.59300m 3:35.65350m 4:15.26400m 4:54.02

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Ryan HUDDART(01)Rykneld 4:11.00  604 
 50m 28.41100m 59.48150m 1:31.39200m 2:04.17250m 2:35.75300m 3:07.97350m 3:40.58400m 4:11.00
2.Reece ALLEN(00)Dronfield 4:51.34  386 
 50m 32.01100m 1:06.37150m 1:40.32200m 2:17.04250m 2:54.37300m 3:32.93350m 4:12.06400m 4:51.34
3.Joshua BESTWICK(00)Ilkeston 4:54.02  376 
 50m 30.68100m 1:05.47150m 1:41.07200m 2:18.56250m 2:56.59300m 3:35.65350m 4:15.26400m 4:54.02

UP