Boys 10/14 Yrs 50m Breaststroke - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Cole STEVENS(07)Chesterfield 42.10  215 
2.Findlay CORDLE(07)Co Derby 43.90  190 
3.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 44.11  187 
4.Thomas MOORE(07)Co Derby 45.79  167 
5.Rory DEPLEDGE(07)Dronfield 46.09  164 
6.Arron SIMPSON(07)Long Eaton 46.52  159 
7.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 47.95  146 
8.Oliver HENSHAW(08)BelperMarlin 48.06  145 
9.Harley THORPE(07)Eckington 48.99  136 
10.Edward CRITCHLOW(07)Chesterfield 49.26  134 
11.Hamish THOMSON(07)Buxton 50.41  125 
12.Bailey SAUNDERS(07)Dronfield 51.81  115 
13.Oliver ECOB(07)Buxton 52.35  112 
14.Ben REEVES(07)Matlock 53.38  105 
15.Riley ERRINGTON(08)Swadlincote 53.72  103 
16.Finlay HOWE(07)Ashbourne 54.85  97 
17.Reece WARBURTON(07)BelperMarlin 56.18  90 
18.James RALPH(07)Buxton 56.60  88 
19.Marcus RUPAC(08)Co Derby 57.48  84 
20.Alfie BROWN(08)Ilkeston 58.68  79 
21.Leo CHARLESWORTH(07)Ilkeston 59.51  76 
 Rory BURCH(07)Matlock DQ SA    
 Martin IANKOV(08)Etwall DQ ST    
 Dominic TAYLOR(08)Etwall DQ T    
 Ben GIBSON(07)Ripley DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 38.18  289 
2.George WHITTLE(06)Ripley 39.66  258 
3.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 39.97  252 
4.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 40.24  247 
5.Joshua SADDINGTON(06)Co Derby 41.04  232 
6.Louis ECOB(06)Buxton 42.00  217 
7.Sebastian LEE(06)Co Derby 42.35  211 
8.Daniel BEATTIE(06)Glossop 42.98  202 
9.Malachy WATT(06)Etwall 43.95  189 
10.Ethan WILDE(06)Eckington 44.81  178 
11.Michael WILSON(06)Dronfield 45.16  174 
12.Edward CARROLL(06)Ashbourne 45.39  172 
13.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 46.03  165 
14.William RICE(06)Eckington 46.14  163 
15.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 46.23  162 
16.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 46.33  161 
17.Finlay O'NEILL(06)Ilkeston 47.93  146 
18.Benjamin KADOCH(06)Co Derby 47.94  146 
18.Oliver HEWITT(06)Glossop 47.94  146 
20.Benjamin BARKER(06)Co Derby 52.25  112 
21.Louie STADLER(06)Ilkeston 52.66  110 
22.Finn HORNSEY-SAUNDERS(06)Buxton 52.71  109 
23.Sky RUPAC(06)Co Derby 53.71  103 
24.Thomas OWEN(06)Co Derby 54.35  100 
25.Sam ROBERTSON(06)Swadlincote 1:04.64  59 
 Jenson BROUGH(06)BelperMarlin DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.James WRIGHT(05)Ilkeston 38.13  290 
2.Isaac CADDY(05)Ripley 39.14  268 
3.Connor THORPE(05)Eckington 39.16  268 
4.Reuben MASON(05)Co Derby 39.66  258 
5.Lewis BROWN(05)Ilkeston 39.88  253 
6.Ben ATKINSON(05)Co Derby 40.91  235 
7.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 40.96  234 
8.Cameron RHODES(05)Eckington 41.14  231 
9.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 41.64  222 
10.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 42.16  214 
11.Matthew DUNNACHIE(05)Rykneld 42.75  206 
12.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 42.86  204 
13.Daniel ELLIS(05)Rykneld 43.30  198 
14.Lucas BENNETT(05)Matlock 45.35  172 
15.Jay KELLY(05)DerbyPhoenix 45.52  170 
16.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 46.78  157 
 Daniel ROBERTS(05)Chesterfield DQ FI    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 32.37  474 
2.Jacob WHITTLE(04)Ripley 32.62  463 
3.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 32.73  459 
4.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 33.26  437 
5.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 34.08  406 
6.Finlay MOSS(04)Long Eaton 36.05  343 
7.Harrison CASEY(04)Eckington 36.60  328 
8.Luke WITTEN(04)Long Eaton 37.27  310 
9.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 38.48  282 
10.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 38.62  279 
11.Sam FITZHUGH(04)DerbyPhoenix 39.04  270 
12.Max MORRIS(04)BelperMarlin 39.07  269 
13.Nat MILLER-WALTERS(04)Co Derby 39.84  254 
14.William CARROLL(04)Ashbourne 40.64  239 
15.Joel TANNAHILL(04)Ripley 40.81  236 
16.Benjamin TIPPING(04)Long Eaton 41.28  228 

UP