Boys 10/14 Yrs 100m Breaststroke - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Findlay CORDLE(07)Co Derby 1:32.84  214 43.70
2.Cole STEVENS(07)Chesterfield 1:33.20  212 44.96
3.Rory DEPLEDGE(07)Dronfield 1:38.28  181 47.02
4.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 1:39.66  173 48.56
5.Joseph MURPHY(07)Co Derby 1:48.51  134 52.39
6.Rory BURCH(07)Matlock 1:48.78  133 54.40
7.Harley THORPE(07)Eckington 1:49.85  129 52.77
8.Edward CRITCHLOW(07)Chesterfield 1:50.17  128 52.56
9.Thomas MOORE(07)Co Derby 1:50.45  127 50.74
10.Hamish THOMSON(07)Buxton 1:50.76  126 53.48
11.Lukas BARTO-SMITH(07)Long Eaton 1:53.57  117 53.87
12.Oliver ECOB(07)Buxton 1:56.69  108 54.87
 Noah VAN HOOREBEEK(07)Eckington DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 1:21.82  313 -
2.George WHITTLE(06)Ripley 1:23.72  293 -
3.Nicholas SKINNER(06)BelperMarlin 1:28.34  249 -
4.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 1:30.72  230 -
5.Daniel BEATTIE(06)Glossop 1:31.99  220 -
6.Louis ECOB(06)Buxton 1:35.44  197 45.02
7.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 1:38.58  179 47.64
8.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 1:39.03  177 47.49
9.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 1:40.14  171 46.56
10.William RICE(06)Eckington 1:41.96  162 48.16
11.Oliver HEWITT(06)Glossop 1:43.31  155 48.26
12.Nicholas IP(06)Etwall 1:44.78  149 50.18
 Benjamin KADOCH(06)Co Derby DQ S 1L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.James WRIGHT(05)Ilkeston 1:23.29  297 -
2.Isaac CADDY(05)Ripley 1:23.54  294 40.17
3.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 1:27.33  258 -
4.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 1:28.20  250 42.31
5.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 1:28.59  247 41.63
6.Ben ATKINSON(05)Co Derby 1:29.70  238 41.85
7.Daniel ELLIS(05)Rykneld 1:31.89  221 44.49
8.Reuben MASON(05)Co Derby 1:33.60  209 -
9.Reian WARD(05)Co Derby 1:35.76  195 43.97
10.Luke WATERFALL(05)BelperMarlin 1:36.05  194 43.88
11.Jack SIMKIN(05)Swadlincote 1:39.54  174 46.89
12.Daniel ROBERTS(05)Chesterfield 1:39.65  173 48.04
13.Jay KELLY(05)DerbyPhoenix 1:40.04  171 47.42
14.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 1:40.56  169 47.13
15.Lucas BENNETT(05)Matlock 1:41.04  166 -

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 1:10.90  482 -
2.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 1:11.91  462 33.94
3.Samuel BROOKES(04)BelperMarlin 1:12.52  450 -
4.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 1:14.57  414 -
5.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 1:16.07  390 36.14
6.Harrison CASEY(04)Eckington 1:18.80  351 -
7.Finlay MOSS(04)Long Eaton 1:21.65  315 -
8.Luke WITTEN(04)Long Eaton 1:22.30  308 38.78
9.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 1:22.78  303 -
10.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 1:25.22  277 39.42
11.Joel TANNAHILL(04)Ripley 1:29.20  242 41.70
12.Sam FITZHUGH(04)DerbyPhoenix 1:29.64  238 -
13.Nat MILLER-WALTERS(04)Co Derby 1:31.15  227 -

UP