Boys 10/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Findlay CORDLE(07)Co Derby 3:25.91  200 45.411:39.552:34.82
2.Toby MARSHALL(07)Matlock 3:36.05  173 48.622:41.78-
3.Oliver OSBORNE(07)Long Eaton 3:37.42  170 48.481:44.522:41.63
4.Quinn COPPEN(08)DerbyPhoenix 3:42.91  157 49.581:45.462:45.67
5.Edward CRITCHLOW(07)Chesterfield 3:54.30  135 54.301:54.702:54.61
6.Ben REEVES(07)Matlock 3:56.84  131 54.781:58.182:58.88

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Oliver GILLOTT(06)Dronfield 2:54.50  329 39.121:25.122:10.51
2.George WHITTLE(06)Ripley 3:02.19  289 42.421:29.962:17.71
3.Frederick BUCKINGHAM(06)Co Derby 3:17.89  225 44.911:34.402:27.10
4.Daniel BEATTIE(06)Glossop 3:18.24  224 46.111:36.532:28.38
5.Sebastian KINSEY(06)Glossop 3:25.98  200 47.321:41.592:34.90
6.Benjamin KADOCH(06)Co Derby 3:27.40  196 48.511:43.012:38.03
7.Aaron JOHNSON(06)Co Derby 3:29.53  190 47.941:42.152:36.43
8.Leo ALLANSON(06)Ilkeston 3:31.39  185 49.271:44.222:38.75
9.Oliver VERNON(06)DerbyPhoenix 3:35.34  175 49.731:44.272:40.72
10.William RICE(06)Eckington 3:37.05  171 49.742:44.15-
 Thomas OWEN(06)Co Derby DNC       
 Sebastian LEE(06)Co Derby DQ T 6L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Isaac CADDY(05)Ripley 2:59.87  300 42.461:29.422:15.85
2.Aidan JOUBERT(05)Co Derby 3:01.11  294 40.681:26.682:15.06
3.Jake HOTHAM(05)Chesterfield 3:03.83  281 42.071:29.162:17.06
4.Daniel ELLIS(05)Rykneld 3:15.43  234 43.811:33.742:25.06
5.Reuben MASON(05)Co Derby 3:16.31  231 44.331:33.892:24.33
6.Jacob HAMBLEN(05)Etwall 3:16.57  230 43.571:34.382:27.79
7.Benjamin MELLOR(05)Long Eaton 3:27.43  195 47.671:39.932:34.20
8.Lucas BENNETT(05)Matlock 3:34.54  177 48.211:46.072:41.60

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Jacob WHITTLE(04)Ripley 2:37.27  449 35.671:17.181:58.90
2.John-Petre VASSILEV-NE(04)Co Derby 2:40.37  424 36.371:18.27-
3.Brandon HOTHAM(04)Chesterfield 2:40.48  423 36.361:18.052:00.81
4.Luca TRAMONTANO(04)Rykneld 2:45.56  385 37.891:20.302:03.91
5.Samual NICHOLLS(04)Chesterfield 2:51.60  346 39.791:24.452:08.41
6.Harrison CASEY(04)Eckington 2:53.46  335 38.231:22.472:08.44
7.Luke WITTEN(04)Long Eaton 3:01.95  290 41.451:28.702:16.99
8.Joel TANNAHILL(04)Ripley 3:09.31  257 41.491:29.782:20.46
9.Charlie OUTRAM(04)BelperMarlin 3:10.06  254 41.081:29.802:19.55
 Finlay MOSS(04)Long Eaton DQ SL 2L       
 Elliot POPLAR(04)BelperMarlin DQ T 4L       

Disqualification Codes

UP