Girls 10/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Charlotte ROOME(07)Co Derby 2:46.16  369 38.491:21.342:04.21
2.Emily LYONS(07)Ripley 3:00.01  290 41.421:27.252:14.42
3.Millie CADDEN(07)Co Derby 3:00.13  290 42.771:29.482:17.73
4.Freya LESTER(07)Matlock 3:07.71  256 45.381:34.102:21.85
5.Isabella MORAN(07)Co Derby 3:14.63  229 45.631:34.902:26.69
6.Matilda HASE(07)Long Eaton 3:15.58  226 47.651:36.312:26.45
7.Olivia JAMES(07)Swadlincote 3:16.92  221 46.851:38.752:29.66
8.Katherine MURRAY(07)Chesterfield 3:17.63  219 45.851:35.062:27.64
9.Mia STOKES(07)Buxton 3:23.27  201 47.171:40.592:35.12
10.Frances MITCHELL(07)Chesterfield 3:24.42  198 48.481:39.032:32.40
11.Anya PICKERING(07)DerbyPhoenix 3:25.86  194 47.681:41.962:34.99
12.Erin TAYLOR(07)Matlock 3:26.09  193 48.231:41.772:36.09
 Lucy BRIGHOUSE(07)Co Derby DQ T       
 Georgia CADDY(07)Ripley DQ T       
 Amelia ROBINSON(07)Co Derby DQ T 3L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Sophie BUSBY(06)DerbyPhoenix 2:35.72  448 37.011:16.561:57.07
2.Grace FULLER(06)Co Derby 2:39.30  419 37.131:18.201:59.79
3.Eja COE(06)Ilkeston 2:41.55  402 38.091:19.632:01.84
4.Kt TAYLOR(06)Eckington 2:42.41  395 36.591:17.172:00.70
5.Lucy SEYMOUR(06)Co Derby 2:46.29  368 38.081:20.422:04.16
6.Anna BOOTH(06)Ripley 2:48.06  357 38.431:21.872:06.20
7.Daisy STONE(06)Ripley 2:50.76  340 39.471:24.182:08.47
8.Hannah HODGKISS(06)Co Derby 2:50.81  340 39.381:23.362:07.94
9.Eleanor CAMPTON(06)Chesterfield 2:57.87  301 42.651:27.362:12.75
10.Erin PICKARD(06)Ilkeston 3:00.91  286 40.861:27.862:15.91
11.Isabel WRIGHT(06)Long Eaton 3:03.31  275 42.301:27.68-

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Amber DOWNHAM(05)Chesterfield 2:23.87  569 33.741:10.371:47.36
2.Leah BURGIN-RAWSON(05)Ripley 2:31.43  488 36.011:14.651:53.74
3.Elizabeth MURRAY(05)Chesterfield 2:40.21  412 37.701:19.752:00.96
4.Jasmine SHEARER(05)Glossop 2:40.90  406 37.331:18.812:01.23
5.Tegan HULME(05)BelperMarlin 2:42.97  391 37.421:18.522:01.77
6.Sophie HOTCHKISS(05)Co Derby 2:43.71  386 38.541:21.472:03.73
7.Alice EARL(05)Dronfield 2:43.88  385 38.501:20.452:03.29
8.Greta DOWNES(05)Co Derby 2:50.58  341 39.741:22.522:06.51
9.Jessica LINDRIDGE(05)Chesterfield 2:51.72  334 39.231:22.012:07.12
10.Isabelle LESTER(05)Matlock 2:53.47  324 41.491:25.632:10.49
11.Ellie BUCK(05)Co Derby 2:54.18  320 40.321:25.852:10.73
12.Jessica GRACE(05)Co Derby 2:54.28  320 40.981:25.832:10.66
13.Emilie KUMMERFELD(05)Co Derby 3:00.51  288 41.041:27.562:14.09
14.Lauren TOMLINSON(05)BelperMarlin 3:00.92  286 41.621:27.852:15.37

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Mya WATT(04)Etwall 2:27.29  530 34.511:11.471:49.95
2.Isabel PURGAVIE(04)DerbyPhoenix 2:29.36  508 35.701:13.601:52.27
3.Isobelle MOORE(04)Chesterfield 2:30.25  499 35.351:13.251:52.23
4.Constance VANES(04)Co Derby 2:31.57  486 36.371:14.991:53.88
5.Sophie BAKER(04)Chesterfield 2:36.74  440 38.461:17.691:57.47
6.Eliza WALKER(04)Co Derby 2:38.21  428 37.381:17.971:58.47
7.Abby BARKER(04)Eckington 2:40.16  412 38.111:19.532:02.54
8.Lucy CADDEN(04)Co Derby 2:41.42  402 38.081:19.212:01.12
9.Gabriella ROBINSON(04)Co Derby 2:41.80  400 36.331:16.44-
10.Kate HASWELL(04)Ashbourne 2:44.26  382 38.741:20.882:03.43
11.Gracie BRADLEY(04)Dronfield 2:51.90  333 39.331:22.972:08.52
12.Jasmine BRYAN(04)Long Eaton 2:53.15  326 40.011:23.832:09.44

UP