Girls 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Millie CADDEN(07)Co Derby 3:07.11  276 42.771:28.792:24.90
2.Evie LEADBEATER(07)Co Derby 3:09.08  267 39.721:27.592:27.41
3.Freya LESTER(07)Matlock 3:10.09  263 44.241:33.782:29.78
4.Libby WALSH(07)Swadlincote 3:10.36  262 40.511:31.452:29.23
5.Macy HELPS(07)Rykneld 3:10.48  261 44.321:30.612:30.59
6.Georgia CADDY(07)Ripley 3:12.27  254 42.291:31.302:31.19
7.Matilda HASE(07)Long Eaton 3:15.45  242 44.961:34.382:33.79
8.Catherine ROBSON(07)Co Derby 3:19.36  228 44.681:34.192:34.41
9.Maddison WARD-LOWE(07)Co Derby 3:22.14  219 43.451:37.722:36.68
10.Amelia ROBINSON(07)Co Derby 3:22.98  216 42.591:35.222:38.80
11.Katherine MURRAY(07)Chesterfield 3:25.41  208 51.561:40.042:43.70
12.Millie KING(08)Co Derby 3:25.53  208 46.571:40.272:43.27
13.Eva HALLAM(07)Co Derby 3:27.95  201 48.521:39.072:43.98
14.Isabella MORAN(07)Co Derby 3:28.62  199 50.151:41.832:43.91
15.Frances MITCHELL(07)Chesterfield 3:29.07  198 49.911:41.802:42.01
16.Eva LEMMON(08)DerbyPhoenix 3:30.62  193 47.541:37.482:42.91
17.Lucy BRIGHOUSE(07)Co Derby 3:32.49  188 50.551:41.242:49.61
18.Margaret WELSH(08)DerbyPhoenix 3:34.77  182 48.601:40.972:44.81
19.Mia STOKES(07)Buxton 3:37.75  175 52.691:47.482:51.89
 Reina DJATOU WAFANG(07)DerbyPhoenix DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Sophie BUSBY(06)DerbyPhoenix 2:42.85  419 36.181:16.902:06.29
2.Eja COE(06)Ilkeston 2:44.53  406 35.561:17.732:07.93
3.Grace FULLER(06)Co Derby 2:48.73  376 36.411:20.192:11.40
4.Lucy SEYMOUR(06)Co Derby 2:48.84  375 35.271:16.472:10.01
5.Kt TAYLOR(06)Eckington 2:50.99  361 39.871:20.782:12.53
6.Anna BOOTH(06)Ripley 2:52.45  352 38.121:23.842:15.47
7.Hannah HODGKISS(06)Co Derby 2:54.03  343 39.031:24.392:17.65
8.Katie HEALD(06)Co Derby 2:55.28  336 36.611:22.452:15.02
9.Charlotte MARSHALL(06)Ripley 2:57.14  325 38.881:23.302:20.66
10.Alicia WARD-LOWE(06)Co Derby 2:58.13  320 40.481:28.142:18.12
11.Bethany JOHNSON(06)Co Derby 3:00.34  308 42.661:29.502:22.41
12.Daisy STONE(06)Ripley 3:01.80  301 39.641:25.292:23.23
13.Megan ORAM(06)BelperMarlin 3:02.77  296 42.191:31.412:23.07
14.Ruby SMITH(06)Ripley 3:02.92  295 39.771:27.232:23.99
15.Isabel WRIGHT(06)Long Eaton 3:04.92  286 41.171:28.572:24.07
16.Melissa BACKHOUSE(06)DerbyPhoenix 3:05.22  284 41.851:30.332:21.83
17.Eleanor CAMPTON(06)Chesterfield 3:07.31  275 40.221:25.132:23.96
18.Erica BEHARALL(06)Ilkeston 3:09.35  266 45.321:35.562:30.85
19.Harriet ELLSE(06)Co Derby 3:10.08  263 43.941:31.262:27.02
20.Megan LACEY(06)Etwall 3:11.34  258 44.331:34.142:29.68
21.Belle NEEDHAM(06)Ripley 3:11.64  257 40.791:26.192:30.46
22.Bethan KELLY(06)Co Derby 3:16.50  238 45.281:34.742:31.84
23.Erin PICKARD(06)Ilkeston 3:16.75  237 43.861:33.462:35.35
24.Olivia PARKES(06)DerbyPhoenix 3:17.71  234 43.121:33.982:33.26
25.Alicia BULL(06)Ilkeston 3:22.65  217 47.571:43.992:37.99
 Hana DJATOU BENDIBA(06)DerbyPhoenix DQ T       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Amber DOWNHAM(05)Chesterfield 2:25.07  592 31.581:09.981:52.49
2.Leah BURGIN-RAWSON(05)Ripley 2:34.68  488 33.451:12.311:59.74
3.Poppy MEAD(05)DerbyPhoenix 2:40.78  435 34.851:16.622:05.48
4.Julia RUCINSKA(05)Co Derby 2:42.60  420 34.781:17.962:04.80
5.Elizabeth MURRAY(05)Chesterfield 2:45.42  399 36.761:17.142:10.07
6.Megan CROMPTON(05)Ripley 2:48.65  377 35.801:21.282:11.80
7.Isabelle LESTER(05)Matlock 2:49.71  370 37.691:21.252:13.46
8.Sophie HOTCHKISS(05)Co Derby 2:50.24  366 38.771:21.102:13.29
9.Ellie BUCK(05)Co Derby 2:50.57  364 40.381:24.802:13.31
10.Betty CRESSWELL(05)DerbyPhoenix 2:51.04  361 39.051:20.212:10.91
11.Jessica GRACE(05)Co Derby 2:52.45  352 37.061:23.662:14.82
12.Jasmine SHEARER(05)Glossop 2:53.48  346 38.381:22.912:13.45
13.Greta DOWNES(05)Co Derby 2:54.09  342 39.131:24.472:14.89
14.Kristina CHARLES(05)Eckington 2:55.53  334 38.731:24.842:17.14
15.Jessica LINDRIDGE(05)Chesterfield 2:56.72  327 37.481:21.682:16.37
16.Delainey COTTON(05)Co Derby 2:57.24  325 41.251:24.402:17.97
17.Isabelle MARSDEN(05)Eckington 3:00.39  308 41.181:26.552:17.77
18.Emily JONES(05)Chesterfield 3:02.62  297 41.191:31.352:22.50
19.Mia BRINDLEY(05)DerbyPhoenix 3:06.96  276 19.141:28.542:23.07
20.Summer LUDLAM(05)Eckington 3:07.60  274 46.161:34.532:25.15
21.Keira LEE(05)Ashbourne 3:07.98  272 39.821:27.822:23.71
22.Breesha WARD(05)Rykneld 3:13.11  251 43.161:33.202:30.03

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Sophie BAKER(04)Chesterfield 2:30.00  536 34.861:15.151:56.42
2.Harmony TORRINGTON(04)Ripley 2:30.34  532 36.351:13.431:57.26
3.Liberty BATEMAN-ARKINS(04)Co Derby 2:32.55  509 32.371:12.461:56.83
4.Eliza WALKER(04)Co Derby 2:37.03  467 34.281:13.732:00.82
5.Isabel PURGAVIE(04)DerbyPhoenix 2:39.16  448 34.701:14.692:03.92
6.Isobelle MOORE(04)Chesterfield 2:39.37  447 34.851:15.732:03.36
7.Gabriella ROBINSON(04)Co Derby 2:41.40  430 34.871:16.382:05.25
8.Lucy CADDEN(04)Co Derby 2:44.15  409 36.011:18.892:07.81
9.Kate HASWELL(04)Ashbourne 2:44.36  407 35.881:18.242:08.33
10.Aimee BOUCHERAT(04)Co Derby 2:48.59  377 36.431:18.952:10.35
11.Phoebe BARDEN(04)BelperMarlin 2:48.79  376 37.551:22.392:13.40
12.Eve BEHARALL(04)Ilkeston 2:53.35  347 38.751:24.802:16.75
13.Yuet Wun LIU(04)Co Derby 2:57.31  324 37.571:21.672:15.67
14.Hollie MOTTRAM(04)Swadlincote 3:04.29  289 43.121:31.762:23.26
 Constance VANES(04)Co Derby DQ T       

Disqualification Codes

UP