Girls 12 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Sophie BUSBY(06)DerbyPhoenix 5:36.54  460 
 50m 37.03100m 1:19.50150m 2:00.55200m 2:42.97250m 3:31.82300m 4:23.67350m 5:01.06400m 5:36.54
2.Eja COE(06)Ilkeston 5:38.60  452 
 50m 35.59100m 1:18.90150m 2:01.20200m 2:44.59250m 3:33.54300m 4:23.21350m 5:01.45400m 5:38.60

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Amber DOWNHAM(05)Chesterfield 5:06.49  609 
 50m 1:10.05100m 1:48.42150m -200m 2:26.39250m 3:11.64300m 3:57.76350m 4:32.05400m 5:06.49
2.Leah BURGIN-RAWSON(05)Ripley 5:19.79  536 
 50m 34.03100m 1:13.73150m 1:53.58200m 2:34.63250m 3:20.59300m 4:07.88350m 4:43.99400m 5:19.79
3.Poppy MEAD(05)DerbyPhoenix 5:23.11  520 
 50m 34.73100m 1:14.22150m 1:54.20200m 2:34.75250m 3:22.65300m 4:10.65350m 4:47.63400m 5:23.11
4.Megan CROMPTON(05)Ripley 5:53.29  397 
 50m 38.36100m 1:19.98150m 2:05.21200m 2:52.76250m 3:44.67300m 4:38.71350m 5:16.29400m 5:53.29
5.Isabelle LESTER(05)Matlock 5:55.39  390 
 50m 38.58100m 1:23.57150m 2:07.85200m 2:54.15250m 3:45.99300m 4:38.35350m 5:17.66400m 5:55.39
6.Sophie HOTCHKISS(05)Co Derby 6:00.98  373 
 50m 38.62100m 1:22.92150m 2:09.98200m 2:53.01250m 3:45.90300m 4:39.92350m 5:20.88400m 6:00.98
7.Delainey COTTON(05)Co Derby 6:22.14  314 
 50m 40.68100m -150m 2:17.83200m 3:05.02250m 3:59.96300m 4:56.50350m 5:39.48400m 6:22.14

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Mya WATT(04)Etwall 5:14.10  566 
 50m 34.44100m 1:15.64150m 1:53.88200m 2:32.28250m 3:16.95300m 4:01.96350m 4:39.13400m 5:14.10
2.Harmony TORRINGTON(04)Ripley 5:15.79  557 
 50m 37.20100m 1:18.83150m 1:58.32200m 2:37.24250m 3:22.57300m 4:07.37350m 4:41.48400m 5:15.79
3.Sophie BAKER(04)Chesterfield 5:26.70  503 
 50m 36.86100m 1:18.73150m 2:01.23200m 2:44.30250m 3:26.48300m 4:11.45350m 4:50.14400m 5:26.70
4.Isobelle MOORE(04)Chesterfield 5:28.11  496 
 50m 36.84100m 1:17.08150m 1:59.08200m 2:41.45250m 3:29.45300m 4:16.96350m 4:52.49400m 5:28.11
5.Liberty BATEMAN-ARKINS(04)Co Derby 5:30.71  485 
 50m 34.97100m 1:17.05150m 1:59.95200m 2:42.12250m 3:27.94300m 4:14.13350m 4:53.78400m 5:30.71
6.Eliza WALKER(04)Co Derby 5:47.26  419 
 50m 37.88100m 1:22.66150m 2:04.27200m 2:48.08250m 3:38.71300m -350m 5:08.86400m 5:47.26
7.Lucy CADDEN(04)Co Derby 5:49.52  410 
 50m 36.90100m 1:20.42150m 2:03.69200m 2:46.76250m 3:38.08300m 4:32.18350m 5:11.75400m 5:49.52

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Caitlin ORAM(03)BelperMarlin 5:27.82  498 
 50m 34.53100m 1:14.72150m 1:56.01200m 2:37.99250m 3:24.80300m 4:14.37350m 4:52.07400m 5:27.82
 Lara SALT(03)Chesterfield DQ T 6L    

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Charlotte HALL(02)Etwall 4:59.14  655 
 50m 31.90100m 1:09.57150m 1:45.95200m 2:22.76250m 3:06.33300m 3:51.31350m 4:25.31400m 4:59.14
2.Naomi DILLEY(02)Long Eaton 5:14.69  563 
 50m 35.88100m 1:19.80150m 1:58.31200m 2:35.92250m 3:21.00300m 4:05.64350m 4:41.24400m 5:14.69

17/19 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Bethany RAE-MCLEAN(01)Long Eaton 5:10.12  588 
 50m 33.99100m 1:10.95150m 1:50.16200m 2:30.94250m 3:14.70300m 3:59.26350m 4:35.06400m 5:10.12
2.Alice RICHARDS(01)Ripley 5:28.45  495 
 50m 35.97100m 1:17.16150m 2:00.06200m 2:42.69250m 3:29.70300m 4:16.63350m 4:52.92400m 5:28.45
 Isobel BRIGGS(00)BelperMarlin DQ T 6L    

Disqualification Codes

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Bethany RAE-MCLEAN(01)Long Eaton 5:10.12  588 
 50m 33.99100m 1:10.95150m 1:50.16200m 2:30.94250m 3:14.70300m 3:59.26350m 4:35.06400m 5:10.12
2.Alice RICHARDS(01)Ripley 5:28.45  495 
 50m 35.97100m 1:17.16150m 2:00.06200m 2:42.69250m 3:29.70300m 4:16.63350m 4:52.92400m 5:28.45
 Isobel BRIGGS(00)BelperMarlin DQ T 6L    

Disqualification Codes

UP