Girls 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Emily LYONS(07)Ripley 5:37.79  334 
 50m 37.07100m 1:19.76150m 2:03.49200m 2:47.37250m 3:30.46300m 4:13.76350m 4:57.14400m 5:37.79
2.Freya LESTER(07)Matlock 5:43.52  318 
 50m 39.44100m 1:23.24150m 2:07.87200m 2:51.93250m 3:35.89300m 4:19.90350m 5:02.80400m 5:43.52
3.Matilda HASE(07)Long Eaton 5:55.49  287 
 50m 39.49100m 1:25.06150m 2:10.79200m 2:58.00250m 3:43.12300m 4:27.14350m 5:12.91400m 5:55.49
4.Samantha MILLERE(07)Co Derby 5:57.01  283 
 50m 39.09100m 1:23.58150m 2:09.58200m 2:56.34250m 3:41.12300m 4:27.59350m 5:13.11400m 5:57.01
5.Macy HELPS(07)Rykneld 6:00.94  274 
 50m 37.42100m 1:22.65150m 2:09.72200m 2:56.64250m 3:42.93300m 4:29.97350m 5:17.16400m 6:00.94
6.Maddison WARD-LOWE(07)Co Derby 6:04.17  267 
 50m 37.72100m 1:23.39150m 2:09.64200m 2:57.19250m 3:43.73300m 4:31.39350m 5:19.30400m 6:04.17
7.Isabella MORAN(07)Co Derby 6:05.12  264 
 50m 41.08100m 1:27.15150m 2:14.46200m 3:00.76250m 3:47.12300m 4:34.10350m 5:20.69400m 6:05.12
8.Katherine MURRAY(07)Chesterfield 6:18.58  237 
 50m 41.96100m 1:29.44150m 2:18.14200m 3:07.16250m 3:56.24300m 4:45.67350m 5:33.81400m 6:18.58
9.Lucy BRIGHOUSE(07)Co Derby 6:30.26  217 
 50m 41.62100m 1:31.58150m 2:21.20200m 3:12.99250m 4:02.41300m 4:54.31350m 5:44.89400m 6:30.26
10.Frances MITCHELL(07)Chesterfield 6:30.31  216 
 50m 42.37100m 1:31.09150m 2:21.05200m 3:11.77250m 4:01.79300m 4:52.68350m 5:43.34400m 6:30.31
11.Erin TAYLOR(07)Matlock 6:50.55  186 
 50m 45.17100m 1:37.76150m 2:31.55200m 3:23.37250m 4:17.63300m 5:10.58350m 6:03.97400m 6:50.55

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Grace FULLER(06)Co Derby 4:54.31  505 
 50m 32.72100m 1:09.72150m 1:47.07200m 2:24.77250m 3:02.54300m 3:41.37350m 4:18.78400m 4:54.31
2.Sophie BUSBY(06)DerbyPhoenix 4:55.68  498 
 50m 33.65100m 1:11.05150m 1:48.87200m 2:26.96250m 3:05.22300m 3:43.23350m 4:20.56400m 4:55.68
3.Eja COE(06)Ilkeston 5:06.26  449 
 50m 33.77100m 1:11.64150m 1:50.31200m 2:29.94250m 3:09.65300m 3:48.79350m 4:28.23400m 5:06.26
4.Hannah HODGKISS(06)Co Derby 5:09.42  435 
 50m 33.53100m 1:11.40150m 1:51.54200m 2:31.14250m 3:10.80300m 3:51.33350m 4:31.23400m 5:09.42
5.Belle NEEDHAM(06)Ripley 5:12.00  424 
 50m 34.56100m 1:12.95150m 1:53.54200m 2:34.42250m 3:15.25300m 3:54.93350m 4:34.13400m 5:12.00
6.Alicia WARD-LOWE(06)Co Derby 5:14.92  412 
 50m 35.56100m 1:14.66150m 1:54.86200m 2:34.39250m 3:15.37300m 3:55.70350m 4:35.79400m 5:14.92
7.Bethany JOHNSON(06)Co Derby 5:33.06  349 
 50m 37.05100m 1:19.28150m 2:02.44200m 2:46.05250m 3:28.43300m 4:11.19350m 4:54.23400m 5:33.06
8.Aaliyah DISKIN(06)Swadlincote 5:33.57  347 
 50m 38.36100m 1:20.83150m 2:04.63200m 2:47.49250m 3:29.82300m 4:11.31350m 4:53.01400m 5:33.57
9.Erin PICKARD(06)Ilkeston 5:39.90  328 
 50m 36.47100m 1:19.90150m 2:04.37200m 2:48.54250m 3:31.88300m 4:16.15350m 4:59.83400m 5:39.90
10.Bethan KELLY(06)Co Derby 5:56.27  285 
 50m 38.26100m 1:23.30150m 2:09.48200m 2:55.86250m 3:41.95300m 4:27.84350m 5:13.10400m 5:56.27
11.Olivia PARKES(06)DerbyPhoenix 6:04.72  265 
 50m 39.62100m 1:24.24150m 2:11.56200m 2:58.22250m 3:45.02300m 4:33.48350m 5:21.28400m 6:04.72

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Amber DOWNHAM(05)Chesterfield 4:29.20  661 
 50m 31.23100m 1:05.16150m 1:39.33200m 2:13.84250m 2:47.82300m 3:22.17350m 3:56.15400m 4:29.20
2.Leah BURGIN-RAWSON(05)Ripley 4:47.32  543 
 50m 32.08100m 1:07.97150m 1:45.14200m 2:22.29250m 2:58.80300m 3:35.83350m 4:12.45400m 4:47.32
3.Poppy MEAD(05)DerbyPhoenix 4:51.54  520 
 50m 32.69100m 1:08.82150m 1:46.07200m 2:23.33250m 3:00.94300m 3:38.60350m 4:15.87400m 4:51.54
4.Alexandra SHARDLOW(05)Co Derby 4:52.01  518 
 50m 33.07100m 1:09.55150m 1:46.85200m 2:24.87250m 3:02.10300m 3:40.03350m 4:16.83400m 4:52.01
5.Elizabeth MURRAY(05)Chesterfield 4:57.31  490 
 50m 32.69100m 1:09.83150m 1:47.70200m 2:25.48250m 3:03.87300m 3:41.83350m 4:19.59400m 4:57.31
6.Megan CROMPTON(05)Ripley 4:57.38  490 
 50m 33.09100m 1:10.37150m 1:48.74200m 2:27.03250m 3:05.11300m 3:43.25350m 4:21.13400m 4:57.38
7.Isabelle LESTER(05)Matlock 4:59.89  478 
 50m 34.41100m 1:11.52150m 1:49.77200m 2:28.41250m 3:07.00300m 3:45.64350m 4:23.66400m 4:59.89
8.Jessica LINDRIDGE(05)Chesterfield 5:10.21  432 
 50m 33.91100m 1:11.77150m 1:51.09200m 2:30.16250m 3:10.03300m 3:49.99350m 4:30.60400m 5:10.21
9.Emilie KUMMERFELD(05)Co Derby 5:16.51  406 
 50m 34.34100m 1:12.84150m 1:53.00200m 2:34.46250m 3:15.40300m 3:56.50350m 4:37.96400m 5:16.51
10.Greta DOWNES(05)Co Derby 5:24.61  377 
 50m 35.48100m 1:15.69150m 1:57.38200m 2:38.89250m 3:20.86300m 4:02.87350m 4:43.91400m 5:24.61
11.Ellie BUCK(05)Co Derby 5:28.67  363 
 50m 36.03100m 1:16.62150m 1:58.61200m 2:40.92250m 3:22.94300m 4:06.61350m 4:48.37400m 5:28.67
12.Betty CRESSWELL(05)DerbyPhoenix 5:34.67  344 
 50m 35.93100m 1:16.70150m 1:59.21200m 2:42.49250m 3:25.61300m 4:09.73350m 4:53.88400m 5:34.67
13.Isabel DEAKIN(05)Dronfield 5:40.91  325 
 50m 36.78100m 1:19.14150m 2:03.98200m 2:49.87250m 3:34.57300m 4:20.26350m 5:04.46400m 5:40.91
14.Delainey COTTON(05)Co Derby 5:47.28  307 
 50m 37.35100m 1:21.20150m 2:05.71200m 2:50.81250m 3:35.60300m 4:21.80350m 5:06.36400m 5:47.28
15.Isabella GOULD(05)Matlock 5:48.55  304 
 50m 36.83100m 1:20.11150m 2:05.39200m 2:51.31250m 3:36.01300m 4:21.55350m 5:06.42400m 5:48.55
16.Erin MILLER(05)Co Derby 5:53.05  293 
 50m 37.59100m 1:21.16150m 2:06.39200m 2:53.31250m 3:39.41300m 4:25.30350m 5:10.20400m 5:53.05

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 
1.Harmony TORRINGTON(04)Ripley 4:27.69  672 
 50m 30.44100m 1:03.49150m 1:37.54200m 2:11.83250m 2:46.00300m 3:20.17350m 3:54.18400m 4:27.69
2.Isobelle MOORE(04)Chesterfield 4:44.64  559 
 50m 32.96100m 1:08.94150m 1:44.94200m 2:20.97250m 2:57.03300m 3:33.03350m 4:09.03400m 4:44.64
3.Constance VANES(04)Co Derby 4:51.88  518 
 50m 33.71100m 1:11.01150m 1:48.74200m 2:26.34250m 3:03.99300m 3:41.27350m 4:17.68400m 4:51.88
4.Kate HASWELL(04)Ashbourne 4:51.90  518 
 50m 33.65100m 1:10.05150m 1:46.57200m 2:24.11250m 3:02.19300m 3:40.04350m 4:17.68400m 4:51.90
5.Gracie DAWES(04)Ripley 4:52.57  515 
 50m 32.69100m 1:09.13150m 1:46.51200m 2:24.22250m 3:01.80300m 3:39.47350m 4:16.31400m 4:52.57
6.Isabel PURGAVIE(04)DerbyPhoenix 4:53.70  509 
 50m 33.42100m 1:10.71150m 1:48.74200m 2:26.87250m 3:04.29300m 3:41.65350m 4:19.13400m 4:53.70
7.Sophie BAKER(04)Chesterfield 4:55.11  501 
 50m 34.05100m 1:10.89150m 1:47.89200m 2:26.02250m 3:03.60300m 3:41.38350m 4:18.71400m 4:55.11
8.Lucy CADDEN(04)Co Derby 4:59.95  477 
 50m 33.21100m 1:11.00150m 1:50.03200m 2:28.30250m 3:06.96300m 3:44.97350m 4:23.50400m 4:59.95
9.Gabriella ROBINSON(04)Co Derby 5:11.33  427 
 50m 33.40100m 1:10.97150m 1:50.31200m 2:30.32250m 3:09.85300m 3:50.49350m 4:31.19400m 5:11.33
10.Eve BEHARALL(04)Ilkeston 5:18.32  399 
 50m 34.32100m 1:14.11150m 1:55.72200m 2:37.78250m 3:19.65300m 4:01.03350m 4:41.29400m 5:18.32

UP