Girls 10/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Charlotte ROOME(07)Co Derby 3:13.98  333 43.361:33.982:24.76
2.Monica TRAMONTANO(07)Rykneld 3:31.40  257 50.971:46.052:41.21
3.Matilda HASE(07)Long Eaton 3:37.87  235 51.061:46.21-
4.Caoimbhe KIRTLAND(07)Co Derby 3:42.94  219 50.641:47.472:46.37
5.Ella FENWICK(07)Chesterfield 3:44.95  214 50.861:48.662:47.47
6.Emily LYONS(07)Ripley 3:45.05  213 50.361:48.632:47.32
7.Frances MITCHELL(07)Chesterfield 3:47.25  207 52.901:51.662:49.36
8.Millie KING(08)Co Derby 3:54.82  188 -1:54.352:56.64
9.Grace ROE(07)Co Derby 3:56.08  185 51.831:52.592:55.08
10.Eva HALLAM(07)Co Derby 4:02.76  170 53.421:56.773:00.56
11.Katherine MURRAY(07)Chesterfield 4:08.40  158 57.402:00.793:05.81
12.Erin TAYLOR(07)Matlock 4:09.10  157 57.422:02.543:06.94
13.Alice ROBERTS(07)BelperMarlin 4:11.36  153 57.922:03.703:09.80
 Annabelle CROXFORD(07)Ashbourne DNC       
 Millie CADDEN(07)Co Derby DQ T 5L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Alicia WARD-LOWE(06)Co Derby 3:09.07  360 43.551:32.332:21.83
2.Megan ORAM(06)BelperMarlin 3:12.04  344 45.451:34.822:25.29
3.Anna BOOTH(06)Ripley 3:19.85  305 44.431:36.202:29.28
4.Bethany JOHNSON(06)Co Derby 3:25.53  280 46.411:41.042:35.01
5.Libby DAVIDSON(06)Chesterfield 3:30.52  261 50.141:45.932:40.73
6.Aaliyah DISKIN(06)Swadlincote 3:32.09  255 46.831:40.082:36.40
7.Eleanor HUGHES(06)Matlock 3:32.19  255 48.751:43.732:39.23
8.Erica BEHARALL(06)Ilkeston 3:34.95  245 46.531:44.392:39.26
9.Bethan KELLY(06)Co Derby 3:37.36  237 49.611:45.762:42.28
10.Holly DOBBS(06)Co Derby 3:51.06  197 53.631:51.352:51.67
11.Bethany DYE(06)BelperMarlin 3:52.27  194 52.051:52.342:52.45

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Amber DOWNHAM(05)Chesterfield 2:49.93  496 39.901:22.532:06.24
2.Leah BURGIN-RAWSON(05)Ripley 2:57.87  433 40.401:25.522:11.96
3.Jessica GRACE(05)Co Derby 3:02.51  400 41.551:29.122:16.89
4.Ellie BUCK(05)Co Derby 3:07.49  369 43.341:31.472:20.38
5.Betty CRESSWELL(05)DerbyPhoenix 3:08.17  365 40.921:27.112:18.00
6.Summer LUDLAM(05)Eckington 3:13.40  336 44.101:33.292:22.98
7.Jasmine SHEARER(05)Glossop 3:14.49  331 45.191:34.832:25.45
8.Kristina CHARLES(05)Eckington 3:16.02  323 43.171:33.482:25.44
9.Isabelle MARSDEN(05)Eckington 3:23.76  288 45.311:37.432:31.12
10.Greta DOWNES(05)Co Derby 3:24.07  286 -1:38.302:30.85
11.Emily FURNESS(05)Rykneld 3:24.25  285 47.021:40.062:33.66
12.Isabella GOULD(05)Matlock 3:25.92  279 46.731:41.112:33.73
13.Delainey COTTON(05)Co Derby 3:26.27  277 46.671:39.912:34.75
14.Emily JONES(05)Chesterfield 3:27.83  271 46.511:41.292:36.66
15.Breesha WARD(05)Rykneld 3:28.97  267 46.221:41.462:37.27
16.Alice BURTON(05)Co Derby 3:29.77  264 47.511:42.102:35.81
17.Jessica LINDRIDGE(05)Chesterfield 3:30.34  261 47.151:41.082:36.88
18.Heather BRADBURY(05)DerbyPhoenix 3:30.40  261 46.241:39.302:35.91
 Alexandra SHARDLOW(05)Co Derby DQ T 3L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameYoBClub Time R.T.FINA Pt 50100150
1.Sophie BAKER(04)Chesterfield 2:43.43  558 37.721:19.772:01.30
2.Mya WATT(04)Etwall 2:45.55  537 37.931:19.862:03.85
3.Constance VANES(04)Co Derby 2:48.35  510 38.451:21.462:06.09
4.Liberty BATEMAN-ARKINS(04)Co Derby 2:50.23  494 39.681:22.212:07.52
5.Harmony TORRINGTON(04)Ripley 2:53.88  463 39.991:24.572:09.58
6.Gabriella ROBINSON(04)Co Derby 3:02.58  400 41.001:28.352:15.46
7.Isobelle MOORE(04)Chesterfield 3:04.76  386 44.251:31.982:19.39
8.Madeline DAWKINS SMITH(04)Co Derby 3:11.01  349 42.171:30.642:20.66
9.Alice HENSHAW(04)BelperMarlin 3:15.51  326 44.221:34.102:24.95
10.Hollie MOTTRAM(04)Swadlincote 3:16.48  321 45.111:36.392:27.91
11.Katie DEMPSEY(04)Chesterfield 3:24.95  283 45.681:37.902:31.84
12.Jacqueline KINSEY(04)Glossop 3:29.06  266 45.961:39.302:35.18

UP