Womens 12/13 Yrs 200m Free.Team - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time R.T.FINA Pt 
1.Chesterfield A Chesterfield 2:00.59  477 
1.Chesterfield A Chesterfield 2:00.59  477 
Amber Downham 27.27 
Elizabeth Murray 30.51 
Libby Davidson 32.15 
Jessica Lindridge 30.66 
2.City of Derby A Co Derby 2:01.85  462 
2.City of Derby A Co Derby 2:01.85  462 
Lucy Seymour 30.50 
Julia Ruckinska 30.20 
Alexandra Shardlow 30.59 
Sophie Hotchkiss 30.56 
3.Ripley SC (rascals) A Ripley 2:01.98  461 
3.Ripley SC (rascals) A Ripley 2:01.98  461 
Ruby Haslam 30.72 
Leah Burgin-Rawson 29.53 
Daisy Stone 31.04 
Anna Booth 30.69 
4.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:05.45  423 
4.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:05.45  423 
Poppy Mead 30.82 
Sophie Busby 30.96 
Betty Cresswell 30.61 
Helen Sharratt 33.06 
5.City of Derby B Co Derby 2:06.31  415 
5.City of Derby B Co Derby 2:06.31  415 
Emilie Kummerfeld 31.19 
Hannah Hodgkiss 31.32 
Alicia Ward-Lowe 31.59 
Greta Downes 32.21 
6.Dronfield Dolphins SC Dronfield 2:09.14  388 
6.Dronfield Dolphins SC Dronfield 2:09.14  388 
Alice Earl 31.76 
Eve Hemingway 32.26 
Isabel Deakin 31.62 
Florence Simpson 33.50 
7.City of Derby C Co Derby 2:09.18  388 
7.City of Derby C Co Derby 2:09.18  388 
Katie Heald 32.33 
Bethany Johnson 32.02 
Jessica Grace 32.75 
Ellie Buck 32.08 
8.Eckington SC A Eckington 2:09.72  383 
8.Eckington SC A Eckington 2:09.72  383 
Kt Taylor 31.04 
Summer Ludlam 34.42 
Kristina Charles 31.99 
Sophie Moseley 32.27 
9.BMSC D BelperMarlin 2:10.77  374 
9.BMSC D BelperMarlin 2:10.77  374 
Megan Oram 33.65 
Elizabeth Baker 34.10 
Rebecca Stone 33.01 
Tegan Hulme 30.01 
10.Ripley SC (rascals) B Ripley 2:10.84  373 
10.Ripley SC (rascals) B Ripley 2:10.84  373 
Ruby Smith 1.06.80 
Belle Needham   
Charlotte Marshall 1.04.04 
Megan Crompton 00.00 
11.Ilkeston SC A Ilkeston 2:13.10  354 
11.Ilkeston SC A Ilkeston 2:13.10  354 
Eja Coe 31.92 
Erica Beharall 33.77 
Erin Pickard 34.17 
Paige Baldwin 33.24 
12.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:16.09  332 
12.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:16.09  332 
Heather Bradbury 34.45 
Tillie-Ann Wadsworth 31.70 
Olivia Parkes 35.57 
Melissa Backhouse 34.37 
13.City of Derby D Co Derby 2:18.71  313 
13.City of Derby D Co Derby 2:18.71  313 
Delainey Cotton 1.09.59 
Erin Miller 35.63 
Harriet Ellse   
Alice Burton 33.49 
14.BMSC E BelperMarlin 2:23.63  282 
14.BMSC E BelperMarlin 2:23.63  282 
Evie McLaughlin 35.44 
Molly Emerton 37.60 
Bethany Dye 36.16 
Lauren Tomlinson 34.43 
15.Swadlincote SC A Swadlincote 2:25.90  269 
15.Swadlincote SC A Swadlincote 2:25.90  269 
Florence Moore 31.77 
Aaliyah Diskin 34.85 
Coral Hookham 38.34 
Hannah O'Brien 40.94 
16.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:27.11  262 
16.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:27.11  262 
Mia Brindley 36.15 
Amber Mudie 1.13.43 
Hana Djatou-Bendiba   
Sienna Sagoo 37.53 
17.Glossop SC Glossop 2:32.43  236 
17.Glossop SC Glossop 2:32.43  236 
Jasmine Shearer 33.08 
Rebecca Robinson 38.13 
Isabel Isherwood 39.44 
Olivia Nolan 41.78 
18.Eckington SC B Eckington 2:33.84  229 
18.Eckington SC B Eckington 2:33.84  229 
Isabelle Marsden 35.41 
Evie Price-Aziz 40.51 
Hope Fishburn 43.66 
Jessica Akitt 34.26 
19.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 2:35.84  221 
19.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 2:35.84  221 
Callie Coldman 36.89 
Juliet Wain 36.46 
Imogen Coppen 39.70 
Lillianne Cartwright 42.79 
 Ilkeston SC B Ilkeston DQ M 7L    
Emma Wilkins 32.74 
Alicia Bull 35.45 
Amber Wilkins 39.02 
Sophie Stone   

Disqualification Codes

UP