Womens 12/13 Yrs 200m Medley Team - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time R.T.FINA Pt 
1.Ripley SC (rascals) A Ripley 2:19.73  412 
1.Ripley SC (rascals) A Ripley 2:19.73  412 
Anna Booth 35.67 
Leah Burgin-Rawson 38.47 
Belle Needham 35.59 
Ruby Haslam 30.00 
2.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:19.92  411 
2.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:19.92  411 
Tillie-Ann Wadsworth 36.69 
Betty Cresswell 37.99 
Poppy Mead 34.23 
Sophie Busby 31.01 
3.City of Derby A Co Derby 2:20.00  410 
3.City of Derby A Co Derby 2:20.00  410 
Lucy Seymour   
Julia Ruckinska 1.14.91 
Sophie Hotchkiss 1.05.09 
Alexandra Shardlow 00.00 
4.City of Derby B Co Derby 2:23.74  379 
4.City of Derby B Co Derby 2:23.74  379 
Jessica Grace 37.83 
Ellie Buck 39.84 
Katie Heald 34.60 
Emilie Kummerfeld 31.47 
5.Chesterfield A Chesterfield 2:24.04  376 
5.Chesterfield A Chesterfield 2:24.04  376 
Jessica Lindridge 38.22 
Amber Downham 36.20 
Elizabeth Murray 35.93 
Libby Davidson 33.69 
6.Eckington SC A Eckington 2:25.53  365 
6.Eckington SC A Eckington 2:25.53  365 
Kt Taylor 35.60 
Summer Ludlam 41.41 
Kristina Charles 36.02 
Sophie Moseley 32.50 
7.Dronfield Dolphins SC Dronfield 2:26.25  360 
7.Dronfield Dolphins SC Dronfield 2:26.25  360 
Alice Earl 35.69 
Florence Simpson 43.35 
Eve Hemingway 35.51 
Isabel Deakin 31.70 
8.BMSC D BelperMarlin 2:28.36  344 
8.BMSC D BelperMarlin 2:28.36  344 
Tegan Hulme 35.54 
Megan Oram 40.94 
Lauren Tomlinson 38.67 
Rebecca Stone 33.21 
9.City of Derby C Co Derby 2:29.24  338 
9.City of Derby C Co Derby 2:29.24  338 
Hannah Hodgkiss 38.36 
Alicia Ward-Lowe 41.41 
Bethany Johnson 1.09.47 
Greta Downes 00.00 
10.Ripley SC (rascals) B Ripley 2:30.82  328 
10.Ripley SC (rascals) B Ripley 2:30.82  328 
Daisy Stone 37.73 
Charlotte Marshall 45.55 
Megan Crompton 34.71 
Ruby Smith 32.83 
11.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:35.28  300 
11.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:35.28  300 
Heather Bradbury 40.49 
Melissa Backhouse 42.93 
Helen Sharratt 37.00 
Olivia Parkes 34.86 
12.Ilkeston SC A Ilkeston 2:36.70  292 
12.Ilkeston SC A Ilkeston 2:36.70  292 
Erin Pickard 41.31 
Erica Beharall 48.18 
Eja Coe 34.83 
Emma Wilkins 32.38 
13.Eckington SC B Eckington 2:36.89  291 
13.Eckington SC B Eckington 2:36.89  291 
Nicole Barker 37.75 
Scarlett Miller 44.08 
Isabelle Marsden   
Kylie Lovelock 1.15.06 
14.City of Derby D Co Derby 2:42.27  263 
14.City of Derby D Co Derby 2:42.27  263 
Delainey Cotton 40.69 
Alice Burton 46.38 
Erin Miller 39.98 
Harriet Ellse 35.22 
15.Glossop SC Glossop 2:47.72  238 
15.Glossop SC Glossop 2:47.72  238 
Olivia Nolan 43.89 
Rebecca Robinson 44.90 
Jasmine Shearer   
Isabel Isherwood 1.18.93 
16.BMSC E BelperMarlin 2:49.75  230 
16.BMSC E BelperMarlin 2:49.75  230 
Elizabeth Baker 40.12 
Evie McLaughlin 47.36 
Molly Emerton 45.42 
Bethany Dye 36.85 
17.Swadlincote SC A Swadlincote 2:51.43  223 
17.Swadlincote SC A Swadlincote 2:51.43  223 
Hannah O'Brien 41.15 
Coral Hookham 48.84 
Florence Moore 48.21 
Aaliyah Diskin 33.23 
18.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:52.18  220 
18.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:52.18  220 
Hana Djatou-Bendiba 43.52 
Mia Brindley 46.90 
Sienna Sagoo 44.93 
Amber Mudie 36.83 
19.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 3:05.80  175 
19.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 3:05.80  175 
Juliet Wain 43.61 
Imogen Coppen 51.16 
Callie Coldman   
Lillianne Cartwright 1.31.03 
 Ilkeston SC B Ilkeston DQ M    
Sophie Stone   
Alicia Bull   
Paige Baldwin   
Amber Wilkins   

Disqualification Codes

UP