Mens/Womens 10/14 Yrs 200m Free.Tea - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time R.T.FINA Pt 
1.City of Derby A Mix Co Derby 1:50.55    
1.City of Derby A Mix Co Derby 1:50.55    
John Petre Vassilev-Ne 26.21 
James Walker 27.07 
Liberty Bateman-Arkins 28.76 
Constance Vanes 28.51 
2.BMSC H BelperMarlin 1:51.60    
2.BMSC H BelperMarlin 1:51.60    
Samuel Brookes 26.55 
Max Morris 27.26 
Tegan Hulme 29.72 
Phoebe Barden 28.07 
3.Chesterfield A Mixed Chesterfield 1:53.05    
3.Chesterfield A Mixed Chesterfield 1:53.05    
Amber Downham 27.31 
Brandon Hotham 26.89 
Sam Nicholls 29.05 
Elizabeth Murray 29.80 
4.Eckington SC Eckington 1:55.01    
4.Eckington SC Eckington 1:55.01    
Alex Whitfield 30.11 
Connor Thorpe 27.97 
Abby Barker 29.87 
Harrison Casey 27.06 
5.Ripley SC (rascals) A Ripley 1:55.27    
5.Ripley SC (rascals) A Ripley 1:55.27    
Jacob Whittle 25.90 
Gracie Dawes 29.86 
Isaac Caddy 30.05 
Leah Burgin-Rawson 29.46 
6.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 1:59.18    
6.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 1:59.18    
Isabel Purgavie 30.38 
Sam Fitzhugh 28.32 
Daniel Parkes 29.35 
Lorna Straw 31.13 
7.City of Derby B Mix Co Derby 2:01.98    
7.City of Derby B Mix Co Derby 2:01.98    
Aidan Joubert 30.46 
Lucy Seymour 29.93 
Lucy Cadden 30.43 
Joshua Saddington 31.16 
8.Chesterfield B Mixed Chesterfield 2:03.36    
8.Chesterfield B Mixed Chesterfield 2:03.36    
Lily Ward 30.85 
Sophie Baker 30.39 
Jake Hotham   
Daniel Roberts 1.02.12 
9.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:03.39    
9.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:03.39    
Poppy Mead 31.16 
Patrick Welsh   
Sophie Busby 1.02.18 
Owen Mason 30.05 
10.Ilkeston SC A Ilkeston 2:04.31    
10.Ilkeston SC A Ilkeston 2:04.31    
Ryan Kirk 31.75 
Eja Coe 32.08 
James Wright 28.83 
Eve Beharall 31.65 
11.City of Derby C Mix Co Derby 2:04.56    
11.City of Derby C Mix Co Derby 2:04.56    
Reuben Mason 32.08 
Madeline Dawkins-Smith 31.12 
Eliza Walker 30.13 
Sebastian Lee 31.23 
12.Ripley SC (rascals) B Ripley 2:05.21    
12.Ripley SC (rascals) B Ripley 2:05.21    
Ruby Haslam 30.97 
Freya Layton 31.38 
Joel Tannahill 30.70 
George Whittle 32.16 
13.BMSC I BelperMarlin 2:06.35    
13.BMSC I BelperMarlin 2:06.35    
Elliot Poplar 30.62 
Nicholas Skinner 31.62 
Eleanor Mosley 32.31 
Jolie Baker 31.80 
14.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:06.70    
14.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:06.70    
Parnian Targihgat 32.43 
Max Eyre-Tattersall 32.00 
Betty Cresswell 29.75 
Edward Quirie 32.52 
15.Swadlincote SC A Swadlincote 2:06.76    
15.Swadlincote SC A Swadlincote 2:06.76    
Olivia Haycock 30.60 
Georgia Hamson 31.49 
Jack Simkin 31.92 
Keefe McGrath 32.75 
16.Ripley SC (rascals) C Ripley 2:08.31    
16.Ripley SC (rascals) C Ripley 2:08.31    
Zoe Radford 31.57 
Charlie Porter   
Noah Tannahill 1.03.86 
Elliot Lawrence 32.88 
17.BMSC J BelperMarlin 2:11.05    
17.BMSC J BelperMarlin 2:11.05    
Charlie Outram 31.80 
Barnaby Hart 31.68 
Poppy Hopewell 34.09 
Megan Oram 33.48 
18.Chesterfield C Mixed Chesterfield 2:12.11    
18.Chesterfield C Mixed Chesterfield 2:12.11    
Isobelle Moore 30.99 
Libby Davidson 32.43 
Guillermo Villegas Rom 33.57 
Matthew Cahill 35.12 
19.BMSC K BelperMarlin 2:15.20    
19.BMSC K BelperMarlin 2:15.20    
Philip Lamb 36.30 
Luke Waterfall 32.61 
Alice Henshaw 33.34 
Tilly Shakespeare 32.95 
20.Glossop SC Glossop 2:16.49    
20.Glossop SC Glossop 2:16.49    
Jacqui Kinsey 33.31 
Jasmine Shearer   
Oliver Hewitt   
Seb Kinsey 1.43.18 
21.Ilkeston SC B Ilkeston 2:16.67    
21.Ilkeston SC B Ilkeston 2:16.67    
Louie Stadler 36.41 
Erin Pickard 33.06 
Finley O'Neill   
Erica Beharall 1.07.20 
22.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 2:18.18    
22.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 2:18.18    
Oliver Vernon 36.92 
Ben Simonds 34.85 
Ava Wittering 32.02 
Helen Sharratt 34.39 
23.Derby Phoenix E DerbyPhoenix 2:20.67    
23.Derby Phoenix E DerbyPhoenix 2:20.67    
Jay Kelly 35.32 
Roy Albaladejo 38.23 
Alice Proudler 34.64 
Tillie-Ann Wadsworth 32.48 
24.Swadlincote SC B Swadlincote 2:23.98    
24.Swadlincote SC B Swadlincote 2:23.98    
Florence Moore 33.33 
Aaliyah Diskin 35.95 
Alex Dissington 38.22 
Sam Robertson 36.48 
25.BMSC L BelperMarlin 2:24.05    
25.BMSC L BelperMarlin 2:24.05    
Oliver Henshaw 38.63 
Montague Wright 33.98 
Charlie Outram 38.19 
Rebecca Stone 33.25 
26.Chesterfield D Mixed Chesterfield 2:24.36    
26.Chesterfield D Mixed Chesterfield 2:24.36    
Jessica Lindridge 31.63 
Katie Dempsey 33.45 
Edward Critchlow 41.03 
Charles Downham 38.25 
27.Ripley SC (rascals) D Ripley 2:25.50    
27.Ripley SC (rascals) D Ripley 2:25.50    
Emily Lyons 35.15 
Georgia Caddy 34.84 
Oliver Stone 38.01 
Cole Webster 37.50 
 BMSC M BelperMarlin DQ M    
Archie Protheroe   
Harry Quinn   
Leah Smith   
Elizabeth Baker   
 City of Derby D Mix Co Derby DQ O 2L    
Alexandra Shardlow   
Julia Ruckinska   
Ben Atkinson   
Fred Buckingham   
 Derby Phoenix F DerbyPhoenix DQ O 6L    
Melissa Backhouse 35.61 
Alfie Lynch 34.89 
Olivia Parkes   
Christian Burrows   

Disqualification Codes

UP