Mens 10/13 Yrs 200m Freestyle Team - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time  FINA Pt 
1.Ripley SC (rascals) Ripley 1:59.17  332 
Jacob Whittle27.09 
Liam Dawson29.46 
Isaac Caddy31.65 
Joel Tannahill30.97 
2.City of Derby A Co Derby 1:59.99  326 
James Walker30.44 
Thomas Brompton31.18 
John-Petre Vassilev-Ne27.19 
Joshua Saddington31.18 
3.Chesterfield A Chesterfield 2:02.04  310 
Brandon Hotham28.63 
Tobey Baker31.78 
Samual Nicholls29.51 
Jake Hotham32.12 
4.BMSC A BelperMarlin 2:02.83  304 
Samuel Brookes28.92 
Nicholas Skinner32.78 
Barnaby Hart32.25 
Max Morris28.88 
5.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:05.58  284 
Daniel Parkes30.14 
Patrick Welsh32.65 
Sam Fitzhugh30.99 
Max Eyre-Tattersall31.80 
6.City of Derby B Co Derby 2:11.53  247 
Nat Miller-Walters32.60 
Archie Heron32.79 
Ben Atkinson34.25 
Sebastian Lee31.89 
7.BMSC B BelperMarlin 2:14.94  229 
Samuel Brookes32.42 
Nicholas Skinner35.07 
Barnaby Hart32.67 
Max Morris34.78 
8.Chesterfield B Chesterfield 2:19.93  205 
Callum Sorrell-Wornes33.01 
Cole Stevens38.50 
Daniel Roberts  
Lewis Rogers1.08.42 
9.Long Eaton SC 'B' Long Eaton 2:21.26  199 
Frederick Buckingham35.00 
George Buckingham34.42 
William Baxter34.42 
Rory Batchelor37.42 
10.City of Derby C Co Derby 2:21.84  197 
Reuben Mason33.53 
Thomas Owen39.36 
Reian Ward34.74 
Aaron Johnson34.21 
11.Ilkeston SC Ilkeston 2:21.93  197 
James Wright33.47 
Ryan Kirk32.63 
Alex Baldwin  
George Riley1.15.83 
12.Eckington SC Eckington 2:22.27  195 
Connor Thorpe32.88 
Harley Thorpe  
Ethan Wilde1.20.29 
Harrison Casey29.10 
13.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:22.56  194 
Owen Mason34.22 
Edward Quirie32.60 
Jay Kelly36.92 
Oliver Vernon38.82 
14.City of Derby D Co Derby 2:31.27  162 
Findlay Cordle36.83 
Sebastian Hibbs37.91 
Benjamin Kadoch37.95 
Hayden Cotton38.58 
15.BMSC C BelperMarlin 2:31.41  162 
Elliot Poplar37.83 
Luke Waterfall36.19 
Charlie Outram  
Corey Kohut1.17.39 
16.Long Eaton SC 'C' Long Eaton 2:32.27  159 
Aaron Simpson38.11 
George Amor-Hughes36.44 
Oliver Osborne36.80 
Ewan Ascot40.92 
17.City of Derby F Co Derby 2:37.13  145 
Thomas Moore37.52 
Joseph Murphy40.24 
Sky Rupac  
Benjamin Barker1.19.37 
 City of Derby E Co Derby DQ M 7L    
Corey Clarke35.48 
Lee Bickley40.45 
Owen Lancaster35.43 
Corey Clarke  
 Long Eaton SC 'A' Long Eaton DQ T 4L    
Finlay Moss29.80 
Sky Torrington  
Luke Witten  
Benjamin Tipping  

Disqualification Codes

UP