Mens 10/13 Yrs 200m Medley Team - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time  FINA Pt 
1.Ripley SC (rascals) Ripley 2:13.56  311 
Isaac Caddy36.26 
Jacob Whittle33.65 
Liam Dawson32.14 
Joel Tannahill31.51 
2.City of Derby A Co Derby 2:14.22  306 
James Walker33.95 
John-Petre Vassilev-Ne34.08 
Thomas Brompton38.26 
Nat Miller-Walters27.93 
3.Chesterfield A Chesterfield 2:16.74  290 
Jake Hotham35.88 
Tobey Baker39.66 
Brandon Hotham31.39 
Samual Nicholls29.81 
4.BMSC A BelperMarlin 2:18.25  280 
Nicholas Skinner36.27 
Elliot Poplar42.12 
Samuel Brookes31.25 
Max Morris28.61 
5.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:28.62  225 
Daniel Parkes34.75 
Edward Quirie44.59 
Sam Fitzhugh36.56 
Patrick Welsh32.72 
6.City of Derby B Co Derby 2:35.12  198 
Joshua Saddington39.26 
Sebastian Lee  
Ben Atkinson1.23.10 
Archie Heron32.76 
7.BMSC B BelperMarlin 2:40.90  178 
Barnaby Hart38.03 
Luke Waterfall49.11 
Charlie Outram36.62 
Philip Lamb37.14 
8.City of Derby C Co Derby 2:42.10  174 
Reian Ward41.27 
Hayden Cotton47.28 
Reuben Mason39.19 
Aaron Johnson34.36 
9.Chesterfield B Chesterfield 2:43.72  168 
Daniel Roberts43.83 
Cole Stevens48.29 
Callum Sorrell-Wornes38.29 
Lewis Rogers33.31 
10.Eckington SC Eckington 2:44.84  165 
Connor Thorpe39.41 
Harley Thorpe54.11 
Harrison Casey32.73 
Ethan Wilde38.59 
11.Long Eaton SC 'B' Long Eaton 2:45.86  162 
George Buckingham39.12 
Oliver Osborne52.63 
Frederick Buckingham38.76 
William Baxter35.35 
12.Ilkeston SC Ilkeston 2:50.09  150 
Alex Baldwin51.19 
James Wright42.78 
Ryan Kirk  
George Riley1.16.12 
13.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:51.31  147 
Max Eyre-Tattersall38.66 
Jay Kelly47.91 
Owen Mason44.84 
Oliver Vernon39.90 
14.City of Derby D Co Derby 2:52.49  144 
Thomas Owen  
Lee Bickley1.34.37 
Sebastian Hibbs  
Findlay Cordle1.18.12 
15.BMSC C BelperMarlin 2:59.56  128 
Joseph Gibbard49.29 
Montague Wright  
Corey Kohut1.32.30 
James Hicklin37.97 
 City of Derby E Co Derby DQ M 7L    
Thomas Moore43.64 
Benjamin Kadoch52.81 
Corey Clarke57.92 
Thomas Moore  
 City of Derby F Co Derby DQ O 4L    
Joseph Murphy1.39.05 
Owen Lancaster  
Benjamin Barker  
Sky Rupac  
 Long Eaton SC 'A' Long Eaton DQ O 6L    
Sky Torrington38.93 
Finlay Moss36.31 
Benjamin Tipping  
Luke Witten  

Disqualification Codes

UP