Womens 10/13 Yrs 200m Free.Team - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time  FINA Pt 
1.Chesterfield A Chesterfield 2:00.01  484 
Laini Cooper29.52 
Amber Downham28.65 
Sophie Baker30.98 
Isobelle Moore30.86 
2.City of Derby A Co Derby 2:03.38  445 
Lucy Seymour31.43 
Constance Vanes31.25 
Delphine Beya29.85 
Ziyenne Shanker30.85 
3.City of Derby B Co Derby 2:06.40  414 
Katie Spooner31.50 
Caitlin Skelly32.41 
Gabriella Robinson31.70 
Liberty Bateman-Arkins30.79 
4.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:07.92  399 
Sophie Busby33.01 
Isabel Purgavie31.87 
Lorna Straw31.48 
Betty Cresswell31.56 
5.City of Derby C Co Derby 2:09.29  387 
Eliza Walker31.89 
Sophie Hotchkiss32.73 
Jessica Mole33.34 
Lucy Cadden31.33 
6.Chesterfield B Chesterfield 2:09.61  384 
Lily Ward31.16 
Elizabeth Murray31.84 
Jessica Lindridge32.98 
Katie Dempsey33.63 
7.Long Eaton SC 'A' Long Eaton 2:10.69  374 
Harmony Torrington29.97 
Freya Birkin33.07 
Jasmine Bryan32.83 
Hannah Dodic34.82 
8.BMSC E BelperMarlin 2:11.37  369 
Poppy Hopewell  
Megan Crompton1.09.75 
Jolie Baker32.08 
Phoebe Barden29.54 
9.Eckington SC Eckington 2:11.70  366 
Abby Barker32.72 
Isabelle Marsden35.39 
Alexandra Whitfield32.13 
Savannah Cooper31.46 
10.City of Derby E Co Derby 2:11.89  364 
Aimee Boucherat  
Alexandra Shardlow1.06.13 
Alicia Ward-Lowe33.21 
Julia Rucinski32.55 
11.Ripley SC (rascals) Ripley 2:12.03  363 
Gracie Dawes30.39 
Freya Layton33.07 
Anna Booth34.66 
Ruby Haslam33.91 
12.Ilkeston SC Ilkeston 2:12.16  362 
Tegan Hulme32.56 
Paige Baldwin33.97 
Eja Coe34.61 
31.02 
13.City of Derby D Co Derby 2:12.73  357 
Belle Needham32.91 
Caitlin Thomas33.91 
Grace Fuller32.40 
Alexia West33.51 
14.BMSC F BelperMarlin 2:13.91  348 
Alice King33.93 
Lydia Hallsworth  
Tilly Shakespeare1.05.74 
Alice Henshaw34.24 
15.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:18.32  316 
Ava Wittering32.64 
Poppy Mead34.06 
Olivia Parkes36.95 
Tilly Orme34.67 
16.Dronfield A Dronfield SC 2:21.65  294 
Emma Shipley  
Talia Havenhand1.10.39 
Eleanor Bradbury35.24 
Ruby Simpson36.02 
17.Ilkeston White Ilkeston 2:25.69  270 
Erin Pickard37.53 
Emma Wilkins36.30 
Eve Beharall34.52 
Erica Beharall37.34 
18.Long Eaton SC 'B' Long Eaton 2:26.32  267 
Hattie Cook34.61 
Jemma Dilley38.48 
Isabel Wright36.11 
Phoebe Fullerton37.12 
19.Chesterfield C Chesterfield 2:28.33  256 
Hannah Dempsey42.62 
Emily Jones33.66 
Libby Davidson35.79 
Lauren Lindridge36.26 
20.BMSC G BelperMarlin 2:29.80  248 
Lauren Tomlinson37.44 
Eleanor Grainger37.24 
Megan Oram37.98 
Paige Ridgway37.14 
21.BMSC H BelperMarlin 2:31.33  241 
Brianne Adams38.23 
Molly Emerton39.80 
Rebecca Stone  
Jenna Wilbraham1.13.30 
22.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:34.70  226 
Jessica Martin  
Helen Sharratt1.16.85 
Stephanie Toolan  
Heather Bradbury1.17.85 
23.BMSC I BelperMarlin 2:35.60  222 
Elizabeth Baker38.66 
Joanna Outhwaite38.99 
Scarlett Lemon38.29 
Caitlin Oram39.66 
24.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 2:37.72  213 
Katherine Henley39.44 
Niamh Campbell-William37.85 
Tessa Martin40.47 
Jasmine Bowles39.96 
25.Long Eaton SC 'C' Long Eaton 2:42.67  194 
Katie Cooke39.29 
Matilda Hase40.22 
Rachael Elder39.13 
Sophie Goodman44.03 
26.Derby Phoenix E DerbyPhoenix 2:52.52  162 
Amber Mudie40.53 
Melissa Backhouse44.87 
Anya Pickering43.70 
Imogen Coppen43.42 
 City of Derby F Co Derby DQ O 6L    
Charlotte Roome33.84 
Emilie Kummerfeld32.75 
Greta Downes  
Ellie Buck  

Disqualification Codes

UP