Womens 10/13 Yrs 200m Medley Team - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time  FINA Pt 
1.Chesterfield A Chesterfield 2:11.57  494 
Isobelle Moore34.57 
Sophie Baker37.32 
Amber Downham31.00 
Laini Cooper28.68 
2.City of Derby A Co Derby 2:13.46  473 
Gabriella Robinson34.54 
Constance Vanes36.63 
Liberty Bateman-Arkins31.65 
Lucy Seymour30.64 
3.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:20.67  404 
Isabel Purgavie34.65 
Betty Cresswell38.13 
Lorna Straw35.32 
Poppy Mead32.57 
4.City of Derby B Co Derby 2:22.65  387 
Lucy Cadden36.38 
Delphine Beya39.94 
Eliza Walker35.32 
Ziyenne Shanker31.01 
5.Ilkeston SC Ilkeston 2:29.61  336 
Tegan Hulme37.87 
Leah Burgin-Rawson39.82 
Eja Coe38.68 
Paige Baldwin33.24 
6.City of Derby C Co Derby 2:30.36  331 
Caitlin Skelly  
Alexandra Shardlow1.19.88 
Sophie Hotchkiss37.65 
Katie Spooner32.83 
7.BMSC E BelperMarlin 2:30.43  330 
Alice Henshaw  
Phoebe Barden1.20.15 
Megan Crompton37.73 
Jolie Baker32.55 
8.Eckington SC Eckington 2:30.52  330 
Abby Barker35.13 
Savannah Cooper43.99 
Isabelle Marsden  
Alexandra Whitfield1.11.40 
9.City of Derby E Co Derby 2:31.31  325 
Alexia West38.42 
Julia Rucinska42.41 
Katie Heald38.02 
Belle Needham32.46 
10.Chesterfield B Chesterfield 2:32.24  319 
Lily Ward34.97 
Katie Dempsey44.41 
Elizabeth Murray39.86 
Jessica Lindridge33.00 
11.City of Derby D Co Derby 2:32.37  318 
Grace Fuller37.97 
Aimee Boucherat43.40 
Charlotte Roome38.15 
Jessica Mole32.85 
12.Ripley SC (rascals) Ripley 2:33.05  314 
Anna Booth41.20 
Gracie Dawes38.23 
Freya Layton38.42 
Ruby Haslam35.20 
13.Dronfield A Dronfield SC 2:37.03  290 
Talia Havenhand  
Emma Shipley1.21.54 
Eleanor Bradbury38.83 
Ruby Simpson36.66 
14.City of Derby F Co Derby 2:37.16  290 
Ellie Buck  
Alicia Ward-Lowe1.22.84 
Greta Downes41.17 
Caitlin Thomas33.15 
15.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:37.35  289 
Tilly Orme41.67 
Ava Wittering42.46 
Sophie Busby36.71 
Olivia Parkes36.51 
16.BMSC F BelperMarlin 2:39.88  275 
Lauren Tomlinson42.26 
Megan Oram45.67 
Poppy Hopewell  
Lydia Hallsworth1.11.95 
17.BMSC G BelperMarlin 2:42.98  260 
Rebecca Stone45.21 
Alice King41.32 
Eleanor Grainger43.20 
Tilly Shakespeare33.25 
18.Chesterfield C Chesterfield 2:45.18  249 
Lauren Lindridge41.16 
Emily Jones45.50 
Libby Davidson44.01 
Lucy Furniss34.51 
19.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:50.14  228 
Jessica Martin44.06 
Stephanie Toolan  
Heather Bradbury1.29.90 
Helen Sharratt36.18 
20.BMSC H BelperMarlin 2:51.98  221 
Paige Ridgway42.16 
Joanna Outhwaite46.46 
Brianne Adams43.70 
Jenna Wilbraham39.66 
21.BMSC I BelperMarlin 3:02.77  184 
Elizabeth Baker43.13 
Molly Emerton53.69 
Scarlett Lemon44.60 
Chloe Outram41.35 
22.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 3:14.24  153 
Niamh Campbell-William44.60 
Imogen Coppen58.81 
Melissa Backhouse50.02 
Katherine Henley40.81 
 Long Eaton SC 'A' Long Eaton DQ SL 3L    
Harmony Torrington34.96 
Freya Birkin  
Hannah Dodic  
Jasmine Bryan  
 Long Eaton SC 'B' Long Eaton DQ T 6L    
Isabel Wright  
Jemma Dilley1.33.61 
Phoebe Fullerton  
Hattie Cook  

Disqualification Codes

UP