Mens/Womens 10/13 Yrs 200m Free.Tea - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameA.GClub Time  FINA Pt 
1.Ripley SC (rascals) Ripley 1:56.74    
Gracie Dawes29.69 
Jacob Whittle27.11 
Liam Dawson31.73 
Freya Layton28.21 
2.Chesterfield A Chesterfield 1:57.59    
Amber Downham28.85 
Laini Cooper28.96 
Brandon Hotham29.98 
Samual Nicholls29.80 
3.City of Derby Mixed A Co Derby 1:59.57    
Ziyenne Shanker30.80 
Lucy Seymour30.57 
James Walker30.38 
John-Petre Vassilev-Ne27.82 
4.BMSC A BelperMarlin 1:59.98    
Samuel Brookes30.74 
Max Morris26.77 
Phoebe Barden29.43 
Megan Crompton33.04 
5.Eckington SC Eckington 2:03.22    
Abby Barker31.19 
Connor Thorpe31.23 
Savannah Cooper31.07 
Harrison Casey29.73 
6.Derby Phoenix A DerbyPhoenix 2:05.26    
Daniel Parkes30.44 
Isabel Purgavie31.62 
Lorna Straw30.81 
Patrick Welsh32.39 
7.Long Eaton SC 'A' Long Eaton 2:05.43    
Finlay Moss30.42 
Harmony Torrington29.38 
Sky Torrington32.63 
Freya Birkin33.00 
8.City of Derby Mixed B Co Derby 2:05.60    
Thomas Brompton  
Nat Miller-Walters1.04.87 
Constance Vanes31.24 
Delphine Beya29.49 
9.City of Derby Mixed C Co Derby 2:05.97    
Liberty Bateman-Arkins30.81 
Sebastian Lee32.16 
Katie Spooner30.57 
Joshua Saddington32.43 
10.Chesterfield B Chesterfield 2:06.37    
Sophie Baker31.21 
Lily Ward30.50 
Tobey Baker31.64 
Jake Hotham33.02 
11.Derby Phoenix B DerbyPhoenix 2:08.13    
Sophie Busby32.57 
Betty Cresswell31.45 
Sam Fitzhugh31.28 
Max Eyre-Tattersall32.83 
12.Ilkeston SC Ilkeston 2:09.39    
James Wright33.57 
Tegan Hulme32.68 
Ryan Kirk33.05 
Leah Burgin-Rawson30.09 
13.BMSC C BelperMarlin 2:10.40    
Elliot Poplar32.41 
Charlie Outram32.99 
Lydia Hallsworth  
Alice Henshaw1.05.00 
14.BMSC B BelperMarlin 2:11.86    
Barnaby Hart36.33 
Nicholas Skinner30.40 
Jolie Baker31.75 
Poppy Hopewell33.38 
15.City of Derby Mixed D Co Derby 2:11.92    
Caitlin Skelly32.20 
Archie Heron33.91 
Ben Atkinson34.23 
Gabriella Robinson31.58 
16.Chesterfield C Chesterfield 2:12.89    
Isobelle Moore31.46 
Elizabeth Murray32.66 
Callum Sorrell-Wornes33.22 
Daniel Roberts35.55 
17.City of Derby Mixed E Co Derby 2:13.06    
Lucy Cadden32.14 
Aaron Johnson35.64 
Reuben Mason33.93 
Eliza Walker31.35 
18.Long Eaton SC 'B' Long Eaton 2:13.75    
Jasmine Bryan32.79 
Hannah Dodic33.79 
Luke Witten32.85 
Benjamin Tipping34.32 
19.Derby Phoenix C DerbyPhoenix 2:14.77    
Owen Mason35.38 
Poppy Mead33.55 
Ava Wittering32.48 
Edward Quirie33.36 
20.Chesterfield D Chesterfield 2:19.46    
Jessica Lindridge32.63 
Katie Dempsey33.90 
Lewis Rogers34.49 
Cole Stevens38.44 
21.City of Derby Mixed F Co Derby 2:20.29    
Jessica Mole32.12 
Reian Ward35.18 
Thomas Owen  
Sophie Hotchkiss1.12.99 
22.BMSC D BelperMarlin 2:20.43    
Luke Waterfall36.20 
Corey Kohut36.33 
Alice King33.75 
Tilly Shakespeare34.15 
23.Derby Phoenix D DerbyPhoenix 2:25.70    
Tilly Orme35.18 
Jay Kelly37.09 
Oliver Vernon38.05 
Olivia Parkes35.38 
24.Ilkeston White Ilkeston 2:26.53    
Emma Wilkins34.65 
Alex Baldwin40.08 
Erin Pickard36.00 
George Riley35.80 
25.BMSC E BelperMarlin 2:27.21    
Jenson Brough1.15.36 
Philip Lamb  
Eleanor Grainger  
Megan Oram1.11.85 
 Long Eaton SC 'C' Long Eaton DQ O 2L    
Hattie Cook  
Jemma Dilley  
Frederick Buckingham  
George Buckingham  

Disqualification Codes

UP